Африканська чума свиней - на нашому порозі!

На території Херсонської області  склалася складна епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней, а саме в  смт Іванівка Іванівського району   20 січня 2017 року виявлено захворювання свиней на африканську чуму, введені карантинні обмеження.
Управлінням Держпродспоживслужби в Іванівському районі зафіксовано падіж десяти голів свиней в приватних господарствах у смт Іванівка. Територію села оголошено неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановлено карантин.
Встановлено епізоотичним осередком особисте підсобне господарство місцевого жителя. Встановлено зону захисту в радіусі 6 км. від епізоотичного осередку. Продезинфіковано 500 м 2 подвір’я та знищено, шляхом спалювання 39 голів свиней приватного господарства.

Проводяться карантинні заходи щодо африканської чуми свиней (АЧС) та заходи щодо діяльності карантинних постів.
На  даний час на території Великолепетиського району проводяться заходи щодо попередження занесення збудника.
Громадянам з метою профілактики захворювання тварин на африканську чуму свиней  необхідно виконувати застережні заходи: утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати в ці приміщення сторонніх осіб.
Забороняється згодовування тваринам відходів продуктів харчування, що містять компоненти тваринного походження (м'ясо, жири, кров та інше), а також купувати живих свиней і продукти їх забою в невстановлених місцях, завозити свиней з інших регіонів без узгодження з державною ветеринарною службою, вбивати хвору тварину без огляду ветеринарного лікаря.
При виявленні підозри на захворювання, або при загибелі свиней необхідно негайно повідомити спеціаліста найближчої державної установи ветеринарної медицини та за телефонами: 2-25-91, 2-18-42.

Категорія ради та інші органи: