Безвіз для Херсонщини й України – новий щабель на шляху до євроінтеграції

10 червня поточного року, з 9.00 й до 12.00 на площі Свободи для всіх бажаючих надавалися консультації щодо оформлення біометричних документів, як одного з вимог для перетину кордону без віз.
Консультації проводили спеціалісти управління Державної міграційної служби у Херсонській області за ініціативи голови обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва.
Працівники міграційної служби роз’яснювали пересічним громадянам про процес оформлення базового пакету документів, що необхідні для виїзду до Європи, процес оформлення паспорта з біометричним носієм і строки можливого перебування українців на території країн ЄС.

Протягом нетривалого часу до спеціалістів звернулося близько ста мешканців Херсонщини з різними запитаннями.
Поспілкувавшись з ними, можна було зрозуміти, що більшість громадян зрілого віку прагне відвідати країни Європейського Союзу, щоб побачитися з рідними чи друзями, які там проживають. А от молодь цікавить можливість подорожувати або навчатися, відкривати нові можливості й обмінюватися професійним досвідом.
Слід зазначити, що для громадян України діятиме гостьова віза, яка дає змогу перебувати на території країн ЄС протягом 90 діб в період не більше 180 днів.
Як зазначають самі люди, що звернулися за консультаціями до спеціалістів управління Державної міграційної служби у Херсонській області, така акція дуже доречна для тих, хто найближчим часом планує оформлювати відповідні документи для виїзду з України на нетривалий термін, - це значно економить час оформлення й затвердження документів.
Як зауважив в. о. першого заступника голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій, ухвалення рішення Ради міністрів ЄС про безвізовий режим для громадян України – це справжня перемога нашої держави, яка була здобута дуже важкою ціною.
«Протягом 25-ти років Україна прагла утвердитися як достойна європейська держава. Хіба не можуть про це свідчити події Майдану і та прогресивна молодь, яка ціною власного життя прагнула свободи, розвитку й входження до європейського суспільства? Ми досягли цієї мети, тому що Україна й Херсонщина, зокрема, повноправні учасники ряду розвинених європейських країн, тож тепер є всі можливості співпрацювати з ними, обмінюватися досвідом, а молодь зможе навчатися, розширювати власні обрії та втілювати їх у життя на Батьківщині», - звернув увагу Дмитро Бутрій, присутній на заході.
Він також зазначив, що ухвалення безвізового режиму вигідне як економічно, так і політично для України, адже це – реальна можливість розвивати попит українських товарів закордоном. А, враховуючи сьогоднішню ситуацію в країні й відносини з державою-окупантом, безвіз дає змогу стати Україні одним із членів організацій безпеки держав.
Для тих, хто не планував особисте спілкування зі спеціалістами міграційної служби, на площі Свободи були розміщені стенди з усією основною інформацією. Тож кожен бажаючий маг змогу ознайомитися з нею, чи сфотографувати на майбутнє.
Більш детально працівники міграційної служби розповідали громадянам про те, що з дня запуску безвізового режиму українці отримують право їздити без віз до 30 країн Європи. Вони діляться на три блоки:
а) 22 країни Європейського союзу, які входять до Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія та Швеція;
б) 4 держави в складі ЄС, які входять до Шенгенської зони, але ще не зняли контроль на своїх внутрішніх кордонах: Болгарія, Кіпр, Румунія та Хорватія;
в) 4 держави, які не входять до ЄС, але є учасницями Шенгенської угоди: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.
Але й це ще не все. Візові вимоги для українських мандрівників знімуть також країни та території, які зараз вимагають від українців наявності шенгенської візи, або ж ті, в які можна потрапити лише транзитом через держави-члени Шенгенської угоди, – наприклад, Монако чи Ватикан.
Дві держави у складі ЄС – Велика Британія та Ірландія – провадять власну міграційну політику, тому для їхнього відвідування громадянам України, як і раніше, потрібно оформлювати візи. Необхідність оформлювати візи також розповсюджується на неєвропейські території Франції та Нідерландів.
А також звертали увагу, що безвіз поширюється лише на власників біометричних! паспортів. Передбачає короткотермінове перебування в 30 європейських країнах до 90 днів протягом 180 днів.
При перетині кордону слід мати при собі документи, які підтверджують: мету поїздки, наявність місця проживання/бронювання готелю,  достатніх фінансових засобів (не менше 50 євро на добу), зворотний квиток, поліс медстрахування. На триваліший час перебування в ЄС – необхідно оформити візу. Безвіз не означає права на оформлення дозволів на проживання, працевлаштування або навчання в ЄС. Порушення терміну перебування в ЄС тягне за собою подальшу заборону в’їзду.