Державна реєстрація шлюбу в online

На сьогоднішній день в Україні немає прив'язки до прописки наречених і подавати заяву на реєстрацію шлюбу можна в будь-який орган ДРАЦС на території України.
Заява про державну реєстрацію шлюбу подається майбутнім подружжям особисто (ч. 2 ст. 28 СКУ). Разом з тим, українським законодавством передбачена можливість подачі заяви на шлюб через представника. Однак зробити це можна лише при наявності поважних причин, що перешкоджають особистим зверненням. Крім того, з недавнього часу громадянам України надана можливість подавати заяву на вступ в шлюб в online.
Щоб подати на реєстрацію шлюбу онлайн необхідно виконати всього чотири пункти
- зареєструватися на веб-порталі
- вибрати відділення ДРАЦСу, дату, час і тип церемонії
- сплатити державне мито
- заповнити форму заяви (повні анкетні дані нареченого і нареченої, громадянство).

Зверніть увагу, що електронна заява має подаватися з накладенням цифрового підпису. У разі її відсутності, для підписання заяви на весілля доведеться відвідати обраний вами ДРАЦС не пізніше 3 робочих днів з моменту отримання повідомлення про результати розгляду заявки. Це важливо, оскільки місячний термін до реєстрації шлюбу почне обчислюватися тільки з моменту належного підписання заяви.
Шлюб в Україні реєструється органами державної реєстрації актів цивільного стану при подачі повного пакету документів:
Крім паспортів, ідентифікаційного коду  і квитанції про оплату держмита необхідно надати будь-який документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу:
- свідоцтво про розірвання шлюбу
- рішення суду про розірвання шлюбу;
- свідоцтво про смерть одного з подружжя;-
- рішення суду або висновок органу ДРАЦСу про визнання шлюбу недійсним
Всі документи, складені за межами України, повинні бути перекладені на українську мову та засвідчені нотаріально.