Хто такі патронатні вихователі та як ними стати?

Кожна дитина має право зростати в родині. Якщо біологічні батьки не в змозі забезпечити необхідний рівень утримання і виховання, держава забезпечує альтернативу, переважно  у сприятливому сімейному середовищі.
В рамках національної стратегії профілактики соціального сирітства на період 2020 року Великолепетиський район приймає участь у державному експерименті із запровадження послуги патронату над дитиною. У 2016 році розпочато набір кандидатів у патронатні вихователі, готових прийти на допомогу дітям, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.
Метою сімейного патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах,  виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють), опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю (від 3 до 6 місяців), та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із  членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 року № 565 «Про затвердження Положення про прийомну сім'ю».
Всі небайдужі громадяни,  які готові прийняти дитину у свою родину, подарувати їй любов та турботу можуть звернутися за детальною інформацію до Великолепетиського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, за адресою: смт Велика Лепетиха, вул. Миру (Куйбишева), 18 або за тел. 2-25-74.