Інклюзивне навчання дітей з особливими освітніми потребами

На базі комунального закладу «Великолепетиський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» 08 лютого 2018 року відбувся семінар «Інклюзивне навчання дітей з особливими освітніми потребами» для вчителів-предметників, психологів, логопедів та соціальних педагогів Великолепетиського району. Мета заходу – визначити ефективні шляхи формування інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітніх закладах, представити та популяризувати досвід упровадження інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.
Відкрила семінар та ознайомила з планом його проведення методист районного методичного кабінету Малахова І.В. Практична частина розпочалася з фрагмента уроку з української мови в 5-В класі з інклюзивною формою навчання на тему: «Найпоширеніші випадки чергування голосних звуків», який провела Мордашова О.М., спеціаліст вищої категорії, старший вчитель. На уроці діти повторили правила чергування голосних звуків, допомагали одноліткам у перевірці й виконанні завдань, які були їм поставлені на уроці. Учні показали вміння в користуванні інтерактивною дошкою.

Сушко І. В. показав фрагмент уроку з математики в 1-В класі з інклюзивною формою навчання на тему: «Десяток. Повторення таблиць додавання та віднімання в межах десяти». Особливий інтерес в учасників семінару викликало корекційно-розвивальне заняття з розвитку мовлення дитини з особливими освітніми потребами «Відмінність голосних і приголосних звуків за вимовою», яке провела Кайда Н.С., логопед-дефектолог. Далі до уваги педагогів практичний психолог Новікова І.О. представила корекційно-розвивальне заняття з психологічного розвитку дитини з особливими освітніми потребами «Пізнай самого себе».
Теоретична частина розпочалася з доповідей Недбайло С.М., заступника з виховної роботи Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Мітяєвої Н.І., директора Князегригорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кубатко Т.В., директора КЗ «Великолепетиський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів на тему: «Особливості організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами». Питання фінансування інклюзивної форми навчання розкрила Побейвовк Н.А., директор КУ «ВРЦОЗО».
Завершився семінар – засідання за «круглим столом» під керівництвом завідувача районного методичного кабінету Вольської Т. В., у ході якого гості обмінялись думками щодо результативності впровадження інклюзії в школі. Всім присутнім надано методичні рекомендації, буклети та диски з документацією, що стосується інклюзивного навчання та конспектами проведених заходів.