Інтегроване навчання в освітньому процесі

З метою створення умов для безперервного удосконалення фахової майстерності, підвищення рівня інтегральної компетентності вчителів на базі Князегригорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів спільно з районним методичним кабінетом комунальної установи «Великолепетиський районний центр по обслуговуванню закладів освіти» відбувся районний освітній триптих на тему: «Використання в педагогічному процесі предметної інтеграції як перспективного напрямку реалізації новітніх технологій». Участь у семінарі взяли 16 вчителів біології, образотворчого мистецтва, трудового навчання освітніх закладів району.
Учасники семінару відвідали відкриті інтегровані уроки з елементами використання різних інноваційних форм і методів, що сприяють формуванню міжпредметних компетенцій: у 8 класі (біологія і мистецтво), учитель Семешко Л. Ф., у 6 класі (образотворче мистецтво і трудове навчання), вчитель              Кипра О. С., у 7 класі (трудове навчання і біологія), учитель Кондрашова Ю. В. Учителі продемонстрували системний підхід до організації та формування інтеграційних процесів в освітньому середовищі учнів, створення уявлень про цілісну картину світу.
На теоретичній частині семінару завідувач районного методичного кабінету «Великолепетиський районний центр по обслуговуванню закладів освіти» Вольська Т. В. звернула особливу увагу вчителів на тематичний і діяльнісний підходи в інтегрованому навчанні, розкривши переваги міжпредметної інтеграції та етапи її реалізації.
Змістовним та важливим стало залучення учасників семінару до практичної роботи в групах за «Case-problem method» (кейс-стади). Разом з методистом районного методичного кабінету Зелінка Л. М. розглянули науково-теоретичні аспекти створення ментальних карт як засобу для навчання, організації, вирішення освітніх завдань, що є зручною і ефективною технікою візуалізації мислення і альтернативного запису і сприяє розвитку логічного, системного мислення. По завершенню вчителі мали змогу представити свої Інтелект карти, виробити методичні рекомендації та поділитись враженнями про отримані знання і навички..
Учасники семінару щиро дякували за гостинність та професійну компетентність, яку вони отримали під час семінару.