На Великолепетищині будуються сонячні електростанції

12 червня у Білозерському районі відкрили фотогальванічну електростанцію «Білозерка» (ФЕС) потужністю 9 МВт. ФЕС «Білозерка» є третьою станцією, побудованою компанією ТОВ "Ренджи Бершадь" в області з початку року. Співпраця з цим інвестором розпочалася за результатами проведення ІX Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти». Електростанція займає площу 19,9 га, а загальна потужність встановлених сонячних панелей (фотоелектричних модулів) становить 9  МВт. ФЕС щорічно вироблятиме близько 14 млн кВт/год електроенергії, зменшуючи майже на 14 тис. тон за рік кількість викидів СО2 в атмосферу. Розмір інвестицій даного об’єкта склав близько 11 000 000 дол. США.
Вже найближчим часом компанія планує ввести в експлуатацію ще 2 об’єкти альтернативної енергетики у Великолепетиському районі Херсонської області.

Враховуючи географічне розташування та сприятливі умови для розвитку альтернативної енергетики, Херсонщина є лідером серед регіонів України у цій сфері. Результатом співпраці місцевої влади та інвесторів є близько 52 МВт наземних сонячних електростанцій, встановлених на даний час в області. Лише за перший квартал 2017 року на Херсонщині побудовано 18 МВт сонячної генерації.
Відкриваючи об’єкт, голова ОДА Андрій Гордєєв зазначив:  «Ми розпочали активне пропагування Херсонської області, як території ефективної для використання енергії сонця та вітру, визначили стратегію для розвитку «зеленої економіки». Адже, будівництво сонячних електростанцій  на Херсонщині - ще один важливий крок до забезпечення національної енергетичної незалежності всієї України».