Про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней в області говорилося на апаратній нараді

09 жовтня 2017 року першим заступником голови районної державної адміністрації Олександром Трохименком проведено чергову апаратну нараду за участю голови районної ради Тетяни Верховської, заступника голови районної державної адміністрації Ігоря Бойка, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів міністерств, відомств, установ, організацій району.
На початку зібрання перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко подякував керівникам установ та організацій району за активну участь у святкування 225 річниці заснування Великої Лепетихи, зокрема, за підготовку традиційних українських страв, якими частували гостей та жителів селища.
Під час апаратної наради були розглянуті питання, які впливають на соціально-економічну ситуацію в районі, та інші важливі питання життєдіяльності.

Так, про виконання місцевих бюджетів, фінансування захищених статей видатків місцевих бюджетів, забезпечення своєчасної сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів до бюджету та ефективне використання коштів, призначення субсидій, проведені заходи з підготовки закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років та участь агітбригад Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 (директор Кубатко Т. В.) і Рубанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 (директор Стасенко В. І.) у обласному фестивалі опорних навчальних закладів на базі «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, знезараження (хлорування) питної води в населених пунктах району довели до відома учасників наради: заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Ірина Мамаєва, заступник начальника, начальник Великолепетиського відділення Новокаховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області Світлана Маленда, начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Олексій Коновалов, начальник відділу освіти районної державної адміністрації Андрій Періг; начальник відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій райдержадміінстрації Наталія Михайлюк.

Про проведення на базі районного Будинку культури районного фестивалю дитячої творчості «Берег дитинства», у якому взяли участь близько ста юних талантів з усіх населених пунктів району, та посвяту учнів дитячої школи мистецтв у першокласники присутніх поінформувала начальник відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Олена Вітковська.
Начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентина Місєвич доповіла про завершення збору врожаю пізніх культур та посівної кампанії під урожай 2018 року в сільгосппідприємствах району різних форм власності та зазначила, що продовжують дію Державні програма з відшкодування кредитної ставки та придбання техніки вітчизняного виробництва.
З інформацією про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней в Херсонській області, зокрема на території району, виступила начальник Великолепетиського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області Наталія Любченко. За її словами, з початку поточного року в Україні зареєстровано 111 випадків АЧС, станом на сьогодні збудник цієї небезпечної хвороби тварин зафіксовано у двох районах області: с. Бехтери Голопристанського району та у Великоолександрівському. Наталія Любченко також ознайомила присутніх з Законом України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я і благополуччя тварин», який 18 травня поточного року прийняла Верховна Рада України.
Як повідомила начальник Великолепетиського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області, відповідно до листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 29 вересня 2017 року № 602-111016/4203 та у зв’язку із набранням чинності з квітня 2018 року вищевказаного закону забій тварин дозволятиметься лише на організованих бойнях.
Підводячи підсумки даного питання, перший заступник голови районної державної адміністрації наголосив на необхідності посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення району щодо небезпеки виникнення АЧС, недопущення безконтрольного переміщення (перекупки) живих домашніх свиней та продукції зі свинини, оперативного реагування у випадку виникнення підозри на захворювання. Олександр Трохименко також зазначив на необхідності проведення зустрічі з господарями особистих селянських господарств, які займаються вирощуванням та реалізацією свинопоголів’я, з метою вирішення питання облаштування в майбутньому централізованої бойні.
За підсумками проведеної наради дано відповідні доручення.