Протидіяти корупціонерам У бюджетній сфері

Телефон довіри Держфінінспекції в Херсоні – 0552 26 36 28
Завдання правоохоронних і контролюючих органів - упередження і викриття злочинів у бюджетній сфері, забезпечення наповнення бюджету, системна протидія зловживанням з бюджетними коштами та державним майном, попередження втрат бюджету від незаконної діяльності у галузях і сферах господарювання. Переважна більшість злочинів, пов’язаних з посяганням на бюджетні кошти, є службовими. У державі в цілому ще зустрічаються горе-посадовці, які не уявляють своєї діяльності поза корупційними схемами з бюджетними коштами, що є основним джерелом їх збагачення. Не таємниця, що з використанням «фіктивок» скоюються більш тяжкі злочини, націлені на ухилення від сплати обов’язкових платежів до бюджету, або заволодіння майном, або ж розкрадання і конвертацію бюджетних сум.

Спільними зусиллями силових структур налагоджено ефективний захист бюджетних видатків на всіх рівнях – від загальнодержавного до бюджету кожної сільської і селищної рад. Триває й протидія правопорушенням з коштами соціально захищених статей, призначених на підтримку окремих галузей і підприємств, відбувається супроводження державних і регіональних програм, ліквідується корупційна складова при здійсненні державних закупівель тощо. На постійному контролі - нові схеми розкрадання і відмивання державних бюджетних коштів, зокрема, при закупівлі товарів, виконанні робіт і послуг, пільговому кредитуванні, використанні коштів резервного фонду, призначених для ліквідації наслідків стихійного лиха. По регіонах триває інспектування щодо цільового використання коштів на заклади освіти, медицину, насамперед для закупівлі обладнання, ліків, ремонт лікарень, на капітальний ремонт, будівництво та реконструкцію доріг, мостів, переходів тощо. Таким чином, існуючим антикорупційним законодавством активізовано протидію злочинам у бюджетній сфері.
У лісовому господарстві Херсонщини лісівники порушили фінансову дисципліну на понад 600 тис. грн
Під час ревізії фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Цюрупинське лісомисливське господарство» (далі - Підприємство) фахівці встановили фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 624,76 тис. грн за період з 01.09.2013 по 01.07.2016.
Як встановили фахівці, ДП «Цюрупинське ЛМГ» понесло втрати 24,36 тис. л дизельного палива, придбаного за кошти резервного фонду державного бюджету України на суму 180,21 тис. грн у періоді з 12.12.2008 по 08.06.2010. Крім того, у 2014-2016 роках Підприємство використало паливно-мастильні матеріали на суму 47,23 тис. грн, придбані за кошти держбюджету, на заходи, які не пов’язані з ліквідацією надзвичайних ситуацій.
За результатами інвентаризації фінінспектори встановили нестачу палива, переданого на відповідальне зберігання, загальною кількістю 14296 літрів на суму 76,95 тис. грн.
Також виявлено нестачу деревообробного обладнання «Ритм-1», автопричепа та запасних частин до бензопил на суму 31,6 тис. грн.
Підприємство за рахунок власних коштів покрило витрати сторонніх юридичних осіб при гасінні пожеж на землях, не віднесених до лісового фонду, на суму 31,84 тис. грн у 2014-2016 роках.
Через недотримання вимог законодавства з оплати праці працівникам зайво нараховано та виплачено надбавки на суму 17,08 тис. грн. Внаслідок несвоєчасного нарахування і виплати компенсації звільненим працівникам за невикористану відпустку, ДП «Цюрупинське ЛМГ» надміру перераховано 119,96 тис. грн, як єдиного соціального внеску, за 2013-2016 роки.
Підприємство не проводило позовну роботу в судових органах, що призвело до недоотримання доходів за відпущену лісопродукцію в розмірі 45,91 тис. грн.
Упродовж 2013-2015 років за рахунок бюджетних коштів незаконно покрито витрати на оплату праці робітників при виконанні робіт з посадки та вирощування декоративних насаджень на суму 21,4 тис.  грн.

Фінінспектори встановили інші фінансові порушення. Приміром, Підприємство обліковувало кредиторську заборгованість терміном більше трьох років на суму 1,83 млн грн. Всупереч вимогам чинного законодавства, протягом 2014-2015 років оплачено за послуги рубок 2,45 млн грн відповідно до укладених договорів, проте без проведення процедури державних закупівель.
На винну посадову особу складений адміністративний протокол. Матеріали ревізії направлено до прокуратури Херсонської області.
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області

Категорія ради та інші органи: