Проведення осінньої диспансеризації великої рогатої худоби у Великолепетиському районі

Фахівцями  Великолепетиської районої державної  лікарні ветеринарної медицини з вересня поточного року розпочалася робота з обов’язкової осінньої диспансеризації великої рогатої худоби.

Нагадуємо, що диспансеризація - це профілактика захворювань, виявлення схильності до захворювань, рання діагностика хвороб тварин. Вона дає можливість виявити захворювання на ранній стадії його розвитку, що служить передумовою успішного лікування. Потрібно завжди пам'ятати, що захворювання легше попередити, ніж лікувати. І хвороби, виявлені на ранніх стадіях - в більшості виліковні. Саме профілактична спрямованість зможе забезпечити успіхи в боротьбі з хворобами. Адже економічно вигідніше попередити захворювання, ніж лікувати хвороби та їх наслідки.
З метою охорони здоров'я тварин та людей і забезпечення виробництва якісної та безпечної продукції, спеціалістами районної державної служби ветеринарної медицини щорічно проводиться  диспансеризація тварин, що утримуються в особистих підсобних господарствах населення.

На даний час фахівцями   ветеринарної медицини  відібрано 720 проб крові від  великої рогатої худоби. При проведені досліджень РІД позитивних тварин не виявлено. Також проведено дослідження 500 голів великої рогатої худоби  на туберкульоз, позитивно реагуючих не виявлено.  Робота по проведенню осінньої  диспансеризації  триває.

На превиликий жаль, не всі власники, що утримують велику рогату худобу у своїх господарствах, з розумінням ставляться до даного заходу і роблять все можливе для приховування  наявного у дворі поголів'я.

Згідно з «Положенням про ідентифікацію та реєстрацію тварин», тварини, від яких отримується продукція, повинні бути ідентифіковані. Тому звертаємось до всіх власників тварин з проханням відповідально поставитись до проведення ветеринарних заходів фахівцями Великолепетиської  районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Категорія ради та інші органи: