«Писемність наша, українська мова — життя духовного основа»

Любіть красу своєї мови,
Звучання слів і запах слів:
Це квітка ніжна і чудова
З широких батьківських степів.
Всі каравани знайдуть воду
В краю пустель і злих негод:
Як річка, з роду і до роду,
Там мова з’єднує народ
Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. Щороку, 9 листопада, в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора літописця Україна відзначає чудове свято – День української писемності та мови.
Традиційно, саме в цей день для учнів Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 завідувачем комунального закладу «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетяною Хребтовою та шкільним бібліотекарем  Оленою Балабановою за допомогою учнів 9-а класу та класного керівника Світлани Григорівни Симоненко проведено літературно-музичну композицію  «Писемність наша, українська мова — життя духовного основа».
Учасники заходу розповіли про тяжку долю нашої співучої мови, про її шлях до здобуття статусу державної. За допомогою мультимедійної презентації читачі дізналися про історію писемності, визначили місце української мови серед інших слов’янських мов, почули щирі слова любові і вдячності до неї. Також присутні переглянули «Фільм про Нестора Літописця», який по праву вважається батьком слов’янської писемності, ознайомились з літературним вітражем «Живої мови чарування», на якому було представлено найперший  слов’янський та сучасний український алфавіти, найвидатніші пам’ятки давньослов’янської літератури «Повість времених літ», написана Преподобним Нестором Літописцем, та «Слово о полку Ігоревім», видання І. Котляревського «Енеїда», з яким пов’язують винекнення сучасної української мови та літератури. На завершення заходу бібліотекарі провели пізнавальну вікторину.