РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ НЕЗАЛЕЖНО ВІД ВІКУ

Я мати п’ятьох дітей, зарахована тимчасово вагарем до СВК «Полісся», зараз перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до 3-річного віку. Чи маю я право на пенсію за віком незалежно від віку?
 
Відповідно до пункту 7 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на пільгових умовах пенсія за віком призначається жінкам, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятьох і більше дітей, незалежно від віку і трудового стажу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.1992 № 244 затверджено Порядок призначення пенсій на пільгових умовах жінкам, які працюють в сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро і більше дітей (далі – Порядок).
Порядком встановлено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно віку та трудового стажу мають жінки, які зайняті на постійній роботі у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро або більше дітей до 14-річного віку.
Оскільки Ви тимчасово працювали вагарем та відповідно до наказів по підприємству перебуваєте у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (тобто не підтверджено Вашу постійну роботу у сільськогосподарському виробництві), підстави для призначення Вам пенсії незалежно від віку відсутні.

 

Категорії статті РДА: