ЩОДО ВІКУ, ДО ДОСЯГНЕННЯ ЯКОГО ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ОДЕРЖАННЯ ПЕНСІЇ В ЗВ'ЯЗКУ З ВТРАТОЮ ГОДУВАЛЬНИКА ЗА "ВІЙСЬКОВИМ" ЗАКОНОМ

До якого віку дитина має право на одержання пенсії в зв’язку з втратою годувальника - військовослужбовця?
 
Умови призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника визначені статтею 30 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” (далі – Закон 2262).
Після виповнення дитині 18 років виплата пенсії, за умови продовження навчання, переводиться на ім’я дитини померлого годувальника.
До заяви про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника подаються довідки загальноосвітніх навчальних закладів системи загальної середньої освіти, професійно-технічних, вищих навчальних закладів про те, що особи, зазначені в статті 30 Закону 2262, навчаються за денною формою навчання.

Відповідно до статті 30 Закону 2262 вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі (крім курсантів і слухачів військово-навчальних закладів та навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України і державної пожежної охорони), стажисти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), мають право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не більш як до досягнення ними 23 років. Діти-сироти мають право на пенсію в разі втрати годувальника до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.
 

 

Категорії статті РДА: