ЩОДО ЗАГАЛЬНОГО ПОРЯДКУ ВИПЛАТИ ПЕНСІЙ

Моїй бабусі пенсію приносить поштарка. Однак наразі вона захворіла та перебуває в пансіонаті. Скільки часу вона там пробуде невідомо. Як можна в такому випадку отримувати пенсію?

Відповідно до статті 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон), пенсія виплачується щомісяця з 4 по 25 число місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі. Виплата здійснюється за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України поштою або перераховується на визначений цією особою банківський рахунок.
Пенсія може бути виплачена особисто пенсіонеру, його законному представнику або за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначається законом.

Пунктом 1.5. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27.12.2005 № 1566/11846 (далі – Порядок), встановлено, зокрема, що заява про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, - через кожний рік дії такої довіреності тощо, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії.
Виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду припиняється, зокрема, у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд (стаття 49 Закону).
Обрання способу доставки пенсійних коштів (через пошту чи банк) здійснюється пенсіонером самостійно. Зарахування сум пенсій на рахунок пенсіонера в установі банку провадиться органами Пенсійного фонду виключно на підставі заяви пенсіонера.
Таким чином, продовження виплати пенсії через пошту можливе, якщо Ваша бабуся оформить відповідне доручення. Нарахування пенсії на банківський рахунок можливе у разі відкриття рахунку та за заявою бабусі.
Обрати спосіб подальшого отримання виплати пенсії має сама бабуся-пенсіонерка.
Водночас, слід враховувати, що у разі перебування пенсіонера на повному державному утриманні у пансіонаті, йому виплачується 25 відсотків призначеної пенсії.
Частина пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії пенсіонеру перераховується до установи (закладу), де пенсіонер перебуває на повному державному утриманні, за його особистою заявою. Зазначені кошти зараховуються на банківські рахунки цих установ.
Якщо в пансіонаті Ваша бабуся зарахована на повне державне утримання, то їй належить 25 відсотків призначеної пенсії.