Стан впровадження медичної реформи в первинній ланці району обговорено на черговій апаратній нараді

Про важливі питання життєдіяльності району йшлося 05 лютого 2018 року під час щотижневої апаратної наради при першому заступнику голови районної державної адміністрації Олександру Трохименку за участю заступника голови районної державної адміністрації Ігоря Бойка з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів міністерств, відомств, установ, організацій району, Малолепетиським сільським головою Максимом Колокотом.
Під час апаратної наради керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, районних служб та установ доповідали про основні напрямки своєї роботи протягом поточного тижня, зазначивши проблемні питання по відповідних сферах, та пріоритети у роботі протягом наступного робочого тижня.
Особливий акцент у ході наради був зосереджений на питаннях, що стосувалися фінансової та соціальної сфери, культури, освіти, медичної галузі, агропромислового комплексу району.

Так про стан впровадження медичної реформи в первинній ланці району доповіла в. о. головного лікаря КП «Великолепетиський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Шевель, яка зазначила, що медична реформа стосується кожного. Її мета – забезпечити всім громадянам України рівний доступ до якісних медичних послуг та перебудувати систему охорони здоров’я так, щоб у її центрі був пацієнт.
За словами Тетяни Шевель, вже найближчим часом великолепетисці матимуть змогу обрати свого лікаря первинної допомоги і підписати з ним Декларацію. Лікарем первинної допомоги може бути сімейний лікар, педіатр та терапевт. Пацієнт може обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Відмовитися від укладання контракту з пацієнтом лікар зможе, тільки якщо у нього вже перевищено ліміт договорів (2000 осіб). Через певний час після укладання контракту пацієнту надається право змінити лікаря, якщо виявиться так, що людина не задоволена зробленим вибором.
Також в. о. головного лікаря КП «Великолепетиський центр первинної медико-санітарної допомоги» ознайомила учасників апаратної наради з ходом виконання на території району урядової програми «Доступні ліки» та доповіла про виїзну роботу в селах сімейних лікарів.
Підводячи підсумки апаратної наради, перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко надав ряд рекомендацій присутнім керівникам та наголосив на персональній відповідальності за виконання покладених на них завдань.
За підсумками проведеної наради дано відповідні доручення.