Музей

Їх подвиги достойні звання Героя СРСР

Акоп Даніелович Адамян

 

Акоп Даніелович Адамян народився у бідній сім`ї у с. Берд Шамшадинського району Вірменії. Наймитував. У 1938 році був призваний в армію. Брав участь у війні з Фінляндією. Опісля отримав направлення у військове училище, яке успішно закінчив. З 5 серпня 1941 року на фронті. Мав три поранення, нагороджений орденом Червоної Зірки.

З 6 братів Адамяна, які билися на фронтах війни, додому повернувся лише наймолодший Артавазд.

Стали Героями Радянського Союзу у боях під Великою Лепетихою

Бузіков Федір Петрович

Бузіков Федір Петрович - командир авіаційної ескадрильї 74-го гвардійського штурмового авіаційного полку (1-я гвардійська штурмова авіаційна дивізія, 8-а повітряна армія, 4-го Українського фронту, гвардії старший лейтенант.

Народився в липні 1920 року в селі Мала Ковильня, нині Спас-Деменського району Калузької області в сім'ї селянина. Росіянин. Закінчив семирічну школу в селі Гайдуки Спас-Деменського району, і, в 1934 році, вступив до Калузького сільськогосподарського технікуму.

Матросівці землі Херсонської

Три офіцери - Губайдулін М.Х. - гвардії лейтенант, Харченко С.А. - гвардії молодший лейтенант, Кочнєв С. І. - молодший лейтенант, Галенко І.Г. - сержант, Омаров Омар - рядовий.

Харченко і Галенко - українці, Кочнєв - росіянин, Гу­байдулін - башкир, Омаров - азербайджанець.

За межами нашої країни тричі повторили подвиг О.Матросова в роки Великої Вітчизняної війни херсонці І.Т. Гришин,  Д.Т. Гридасов, В.П. Майборський.

Відомо, що лише троє воїнів залишилися в живих.

Воювали на Нікопольському плацдармі, а звання Героя СРСР отримали пізніше

Артеменко Анатолій Павлович

Народився в 1918 році в селі Прибужани Вознесенського району Миколаївської області.

Після навчання в сільській школі надійшов у Херсонську авіаційну школу, що успішно закінчив у 1940 році. З цього року в рядах Радянської Армії. Кадровий військовий. Член КПРС. З початку Великої Вітчизняної війни на фронті.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 27 червня 1945 року йому присвоєне звання Героя Радянського Союзу.

Був стриманий і спокійний.

Повні кавалери ордена Слави

Кияшко Іван Кирилович

Кияшко Іван Кирилович, народився 21.9.1920 року в с. Велика Лепетиха Великолепетиського р-ну Херсонської області в сім'ї селянина. Українець. Закінчив 4 класи в 1935 році. Працював токарем на Шолоховській МТС в Дніпропетровську. В РСЧА з грудня 1940 року.

Підписатися на RSS - Музей