Діяльність пенсійного фонду в районі

Зміни в порядку проведення перерахунку пенсій громадянам та нове в призначенні дострокових, спеціальних пенсій

11 жовтня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»  (далі – Закон 2148).
Законом передбачається, що перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам  здійснюватиметься  з 01 квітня кожного року автоматично без звернення особи. Право особистого звернення за перерахунком також залишається.
Порядок проведення індексації пенсій згідно ч.1 ст.42 Закону 1058, який проводився згідно Закону України «Про індексацію грошових доходів населення»  скасовано. Починаючи з 2021  року буде проводитись перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати в Україні для обчислення пенсії. До цього часу перерахунок у зв’язку зі зростанням середньої заробітної плати по Україні буде проводитись за рішенням Уряду в межах бюджету Пенсійного фонду України.    

ПРО ПЕРЕВЕДЕННЯ ВИПЛАТИ ПЕНСІЇ ДО РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

Моя мати виїжджає на постійне місце проживання до Російської Федерації. Яким чином здійснюється переведення виплати пенсії до РФ?
Відповідно до статті 1 Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 року пенсійне забезпечення громадян держав-учасниць даної Угоди та членів їх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають.

ЩОДО ПОРЯДКУ ВСТАНОВЛЕННЯ ПЕНСІЙ ЗА ОСОБЛИВІ ЗАСЛУГИ ПЕРЕД УКРАЇНОЮ У ЗВ’ЯЗКУ З ПРИЙНЯТТЯМ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ»

Запитання. Чи змінився порядок встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі Закон - № 2148)?
Відповідь. Так, Законом № 2148 внесено зміни до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (далі - Закон № 1767), згідно яких, починаючи з 11.10.2017 пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються територіальними органами Пенсійного фонду України.

ЗМІНИ, ВНЕСЕНІ ДО СТ. 59 ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО СТАТУС І СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ” З 01.10.2017 РОКУ

Чи буде проведено перерахунок пенсії відповідно до статті 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі – Закон № 796) особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю?
З урахуванням змін, внесених Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” (далі – Закон № 2148) до статті 59 Закону № 796, починаючи з 01.10.2017 вказаним вище особам, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

ЩОДО ПЕРЕВЕДЕННЯ З ПЕНСІЇ ПО ІНВАЛІДНОСТІ ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ

Запитання. Чи необхідно звертатися за переведенням з пенсії по інвалідності особам з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (далі Закон 1058)?
Відповідь. Раніше призначені пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», перераховуються за нормами Закону 1058 за умови наявності у особи з інвалідністю страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше.

Необхідні умови для виходу на пенсію для майбутніх пенсіонерів та зміни в обліку страхового стажу

Відповідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»  (далі – Закон 2148), який набрав чинності 11 жовтня 2017 року, підвищення пенсійного віку не відбувається, але запроваджується так званий гнучкий «коридор» пенсійного віку (60 – 63 – 65 років) для призначення пенсії за віком:
за наявності стажу на 01 січня 2018 року 25 років – призначати пенсію в 60 років. Діапазон необхідного стажу щороку збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення 35 років у  2028 році;
            за наявності стажу на 01 січня 2018 року від 15 до 25 років – призначати пенсію у 63 роки. Діапазон необхідного стажу щороку збільшуватиметься на  12 місяців до досягнення діапазону від   25 до 35 років у 2028 році;

ЩОДО ВИПЛАТИ ПЕНСІЇ У ГРИВНЯХ

Пенсію мені було призначено у 2008 році у розмірі 2954,32 грн. На той час курс гривні по відношенню до долара США становив 1 до 8. Тобто, у 2008 році розмір моєї пенсії складав 369,29 доларів США. Сьогодні, у зв’язку із збільшенням такого курсу, мій розмір пенсії становить 113,63 доларів США (у співвідношенні 1 до 26). Чому мені виплачують пенсію у гривнях, а не у будь-якій іншій валюті?
Відповідно до статті 99 Конституції України, грошовою одиницею України є гривня.
Указом Президента України від 25.08.1996 № 762 "Про грошову реформу в Україні" визначено, що виплата заробітної плати, стипендій, пенсій, допомог, інших грошових виплат населенню проводиться з 2 вересня 1996 року лише у гривнях.
У зв’язку із чим, виплата пенсії Вам здійснюється у національній валюті – гривні.

ЩОДО ЗАРАХУВАННЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ПЕРІОД ОТРИМАННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ПО БЕЗРОБІТТЮ

Чи ураховується до страхового стажу період отримання матеріальної допомоги по безробіттю, що призначалась відповідно до частини 1 статті 31 Закону України «Про зайнятість населення», яку особа отримувала з лютого 2001 по березень 2004?
Статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
При цьому, періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Пенсіний фонд інформує!

З метою оперативного надання роз’яснень мешканцям області щодо проведених з 1 жовтня перерахунків пенсій відповідно до Закону України від  03.10.2017 № 2148-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” в головному та підвідомчих управліннях Пенсійного фонду України в області у святковий та вихідний дні 14 жовтня та 16 жовтня 2017 року з 9.00 год. до 17.00 год. будуть працювати телефони “гарячих” ліній:
Головне управління ПФУ в області -  (0552) 35-39-02
Каховське об’єднане управління Фонду - (05536) 2-13-86
Великолепетиський сектор обслуговування громадян - (05543) 2- 32 -61

ПРО ПЕРЕРАХУВАННЯ ПЕНСІЇ НА РАХУНОК ДОВІРЕНОЇ ОСОБИ

Я - пенсіонер. Мою пенсію отримує сестра по дорученню на поштовому відділенні. Чи можливо перераховувати мою пенсію на її рахунок в банківській установі?
Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
Обрання способу доставки пенсійних коштів здійснюється пенсіонером добровільно. Перерахування сум пенсій на рахунок пенсіонера в установі банку провадиться органами Пенсійного фонду виключно на підставі заяви пенсіонера.

Сторінки

Підписатися на RSS - Діяльність пенсійного фонду в районі