Агросектор

Бджільництво станом на 1.12.2017 року

Бджоли є невід’ємною частиною природних та сільськогосподарських угідь, садів, тепличних господарств, помічники людей у веденні народного господарства. Запилення сільськогосподарських культур бджолами  збільшує врожайність на 40-60 відсотків, але в свою чергу вони потребують захисту в умовах інтенсивного розвитку сільського господарства та інноваційних технологій.
Значна частина пасік області зосереджено в приватній власності, в яких утримується 22,5 тис. бджолосімей.
За 2017 рік валове виробництво меду становить 195т.
 

На ринку мінеральних добрив відомі випадки шахрайства

Останнім часом на ринку мінеральних добрив частіше стали виникати випадки шахрайства.
На сьогоднішній день існує фірма ТОВ «ДЕМЕТРА 25» код ЄДРПОУ 34465980, яка використовує атрибутику, логотип, фото та інші матеріали офіційного сайту підприємства ТОВ «ТД ДЕМЕТРА-РЛЮС»з метою заволодіння грошовими коштами суб'єктів господарювання шляхом обману та шахрайських дій. За вказаними фактами Шевченківським управлінням Національної поліції ГУНП у м.Києві порушене кримінальне провадження №12017100100009074 щодо невстановлених осіб, які створили ТОВ "ДЕМЕТРА 25" та дії яких підпадають під ознаки ч.2 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Ялинкова кампанія: реалізація, ціни, перевірка легальності походження, охорона від браконьєрів

Заготівля та ціни
Державні лісогосподарські підприємства розпочинають реалізацію новорічних ялинок, які заготовляються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів. Такі методи запроваджені з метою зменшення шкоди для навколишнього середовища.
Варто зазначити, що до сфери управління Держлісагентства належать 73% лісового фонду України, а тому забезпеченням новорічними ялинками займаються, крім підприємств Держлісагентства, ще різні лісокористувачі.

Боротьба з гризунами на елеваторах і в зерносховищах

Погодні умови та достатня кормова база восени 2017 року сприяють розвитку і поширенню мишоподібних гризунів. В даний час продовжується їх міграція із місць резервації на площі багаторічних трав, на посіви озимого ріпаку та озимих зернових культур. Крім того, відбувається масова міграція гризунів у склади готової продукції. Тому потрібно терміново вживати відповідних заходів.
У складських приміщеннях, зерносховищах, господарських будівлях поселяються і шкодять мишоподібні гризуни, зокрема види пацюків (сірий і чорний) і мишей (домова та польова). Це дуже ненаситні багатоїдні ссавці, зокрема взимку. Великі затрати енергії на терморегуляцію й розмноження у гризунів мають поповнюватися завдяки споживанню великої кількості кормів. За добу миші та пацюки можуть з’їсти таку кількість харчів, що становить 25–40% їхньої маси, а молоді особини ще більше.

До уваги суб’єктів господарювання агропромислового комплексу району!

Відділ агропромислового розвитку Великолепетиської районної державної адміністрації інформує, що поточного року фінансова підтримка галузі сільського господарства надається за такими напрямами:
Відшкодування вартості сільськогосподарської техніки та обладнання
Нормативний акт: Постанова КМУ від 01.03.2017 року № 130 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» та Перелік вітчизняної техніки та обладнання для АПК, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету, затверджений 31.05.2017 року комісією Мінекономрозвитку.
Розмір відшкодування:  Часткова компенсація надається на безповоротній основі у розмірі 20 відсотків вартості техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість).

Проходження періодичного медичного огляду сільськогосподарськими працівниками

Медичні огляди поділяють на: попередні — під час прийому на роботу; періодичні — протягом трудової діяльності (перебування на відповідній посаді, роботі).
Попередній медичний огляд проводиться під час прийняття на роботу з метою: визначення стану здоров’я працівника і реєстрації вихідних об’єктивних показників здоров’я та можливості виконання без погіршення стану здоров’я професійних обов’язків в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу; виявлення професійних захворювань (отруєнь), що виникли раніше при роботі на попередніх виробництвах та попередження виробничого зумовлених і професійних захворювань (отруєнь).

Проведено нараду щодо підготовки меліоративних об’єктів для поливу зрошуваних земель на 2018 рік

29 листопада 2017 року начальником Горностаївського міжрайонного управління водного господарства Єрухом І. С. проведено нараду щодо підготовки меліоративних об’єктів для поливу зрошуваних земель на 2018 рік за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка, начальника відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентини Місєвич, начальника 3-ї зрошувальної дільниці Горностаївського міжрайонного управління водного господарства Михайла Губи, спеціалістів відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації та Горностаївського міжрайонного управління водного господарства  з керівниками сільськогосподарських підприємств району усіх форм власності: СТОВ «Петровський» (директор Груба В. Г.), НФГ «Руслан» (голова Узбек К. В.), ФГ «НИКО» (голова Кононенко М. І.), ФГ «Ващенко» (голова Вашенко О. Г.), Великолепетиська районна громадська організація «Овочевий рай» (керівник Шинкарецький А. В.) та одноосібник Стець М. А. 

На полях ріпаку озимого спостерігається масова поява мишоподібних гризунів

Погодні умови цієї осені сприяють життєдіяльності мишоподібних гризунів. Як повідомляє Держпродспоживслужба, у посівах ріпаку озимого та пшениці нараховується від поодиноких нір до 1-3 жилих колоній на гектарі. Небезпека пошкодження озимих культур, багаторічних трав і насаджень зберігається повсюди. Збереження сходів озимих зернових та ріпаку забезпечує своєчасне виявлення та знешкодження гризунів у разі 3-5 жилих колоній на гектарі використовуючи отруєні принади та інші дозволені до використання родентициди.
«Найбільше масове заселення мишоподібними гризунами  у посівах ріпаку озимого та сходах озимих зернових розпочалось на полях у Вінницькій, Кіровоградській та Херсонській областях», - розповідає керівник відділу розвитку продуктів та сервісів ЗЗР групи компаній Олександр Мигловець.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ №11 про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в сільгосппідприємствах Херсонської області станом на 09 листопада 2017 року

В даний час продовжується міграція мишоподібних гризунів із місць резервації на площі багаторічних трав, на посіви озимого ріпаку та озимих зернових культур. Мишоподібні гризуни, серед яких в регіоні домінує полівка звичайна та гуртова, вирізняються високою плодючістю і шкодочинністю, а також здатністю швидко заселяти поля. Слід звернути увагу на збільшення чисельності курганчикової миші, яка здатна робити значні кормові запаси, часто сильно пошкоджуючи посіви.

МИШОВИДНІ ГРИЗУНИ, їх класифікація та заходи боротьби з ними

Мишоподібні гризуни щорічно залишаються небезпечними шкідниками. Вони заселяють великі площі сільськогосподарських угідь і створюють загрозу пошкодження посівів зернових культур, ріпаків, багаторічних трав, просапних, овочевих культур і плодових насаджень.
Середня чисельність гризунів останніми роками не перевищувала порогу шкідливості, але на площах озимої пшениці відмічали осередки з підвищеною щільністю шкідників, а в багаторічних травах практично повсюдно чисельність їх перевищувала поріг шкідливості.

Сторінки

Підписатися на RSS - Агросектор