Агросектор

Щодо програми форвардних закупівель озимих зернових культур майбутнього урожаю 2018 року (осінній форвард) ПАТ «ДПЗКУ»

З 01.10.2017 року ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» розпочала програму закупівель озимих зернових культур (пшениці, ячменю та жита) майбутнього урожаю 2018 року.
Безпосереднє виконання всіх етапів закупівель держкорпорація здійснюватиме через свої регіональні відділення.
Реалізація даної програми буде проводитися в три етапи.
Протягом першого етапу (жовтень 2017 року – квітень 2018 року) сільгоспвиробники мають подати до регіональних відділень заявки на участь у програмі, сформувати необхідний пакет документів, здійснити з представниками ПАТ «ДПЗКУ» та страхових компаній огляд посівів. На підставі позитивного акту огляду посівів  в центральному офісі ПАТ «ДПЗКУ» укласти договори поставки та застави майбутнього врожаю.

До уваги мешканців району!

Небезпечний карантинний шкідник картопляна міль, виявлений у 1980 році у АР Крим і Херсонській області, дуже поширений у Західній Європі та Північній Америці.
Міль пошкоджує пасльонові культури: картоплю, баклажани, томат, перець та тютюн. Це метелик з розмахом крил 12 - 16 мм, передні крила сріблясто-сірі з чорнуватою облямівкою із зовнішнього краю, задні - значно вужчі за передні, сірі з чорною облямівкою, ноги довгі сірі. Гусениця довжиною 10 - 12 мм може мати дуже мінливе забарвлення - від жовтувато-білого до рожевого або зеленого. Лялечка коричнева, довжиною близько 7 мм у сріблястому коконі.Картопляна міль поширюється з бульбами картоплі, тарою та транспортними засобами. Гусениці мінують листки і пагони пасльонових культур. У овочесховищах з яєць, відкладених у вічках бульб картоплі виходять гусениці, які проточують ходи у бульбах.

В області розпочався посів озимих зернових культур

За даними Херсонського обласного центру з гідрометеорології внаслідок високих температур повітря та відсутності ефективних опадів попередніх декад місцями по області умови для накопичення продуктивної вологи ґрунтом наблизились до критичних. Відбувалося поширення та поглиблення ґрунтової засухи.
В окремих районах області в серпні відзначався стійкий недобір опадів порівняно з місячною нормою, що обумовлює незадовільні умови для накопичення вологи в ґрунті під сівбу озимих культур. В багатьох господарствах це призведе до затримки сівби озимих культур.        
Насамперед нагадуємо, що насіння для сівби озимих зернових культур необхідно використати лише з насінницьких посівів, яке за посівними кондиціями відповідає вимогам чинного ДСТУ 2240-93.

Сільгосптоваровиробники району розпочали посів озимих культур під урожай наступного року.

Згідно робочого плану в районі планується посіяти під урожай 2018 року озимих на зерно 29510 га, в тому числі озимої пшениці – 27760 га, озимого ячменю – 1750 га, крім того озимого ріпаку 1700 га.
За оперативною інформацією станом на 11 вересня 2017 року в районі посіяно озимого ріпаку 2870 га або 168,8 % , озимих зернових – 1009 га, в тому числі озимої пшениці 1009 га.
Продовжується збирання соняшнику - намолочено 3320 тонн з площі 2616 га, середня урожайність склала 12,7 ц/га. 
Господарства всіх форм власності продовжують закупівлю мінеральних добрив та паливно-мастильних матеріал

Памятка сільськогосподарському товаровиробнику для отримання часткової компенсації вартості придбання сільськогосподарської техніки

Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 13 березня 2017 року № 65

Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 13 березня 2017 року № 65

314
П'ятниця, 1 Вересень, 2017

Прогноз розвитку, поширення шкідливих комах і хвороб в посівах озимих зернових культур і ріпаку та захист посівів восени 2017 року

Орієнтовно строки сівби озимих зернових культур у 2017 році, через погодні умови, будуть зміщені до періоду фізіологічно кращої підготовки ґрунту.
Першочерговим в підготовці насіння до посіву є визначення його якості та проведення протруювання. Хочемо нагадати сільгоспвиробникам, що саме фахівці Головного управління Держпродспоживслужби здійснюють захист споживачів від придбання рослин і рослинної продукції, які заражені шкідниками, хворобами та бур'янами, у тому числі імпортного походження. Провести аналіз посівних якостей насіння можливо в ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції», який розташовано за адресою: м. Херсон, вул. Старообрядницька (Комсомольська) 15 або звертатись за телефонами: 0552 – 22-40-29; 093-898-32-38. Після визначення спектру хвороб та якості насіння проводять підбір протруйників, здатних знешкодити патогени. Особливу увагу необхідно приділити засміченості насіння, тому що це впливає на точність висіву та на якість протруювання. При підвищенні засміченості необхідно збільшувати норму витрати протруйника.

Методичні рекомендації по захисту посівів озимого ріпаку

Після проходження дощів та поповнення запасів вологи в ґрунті, господарствах району розпочнуть посів озимого ріпаку.
Захист плантацій озимого ріпаку розпочинається з організаційно-господарських та агротехнічних заходів, які включають в себе дотримання сівозміни ( насичення сівозміни капустяними культурами  не більше ніж 25%), ротація ріпаку  через чотири п’ять років, вибір попередника, підготовки ґрунту, протруєння кондиційного насіння, обробок сходів проти шкідників, хвороб та мишоподібних гризунів, запобіганню переростання та покращення перезимівлі посівів.
Обов’язково слід передбачати просторову ізоляцію (1 км) від полів, де торік вирощували капустяні культури. Своєчасна боротьба з бур’янами на всіх культурах сівозміни забезпечує знищення дикорослих видів капустяних, які є джерелом розмноження шкідників ріпаку і резервацією збудників хвороб. 

Роз’яснення щодо надання державної підтримки, яка спрямовується суб’єктам господарювання агропромислового комплексу на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими кредитами

Обласна конкурсна комісія з питань надання у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 300 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів»,  з 11 серпня 2017 року розпочинає приймання заявок на участь у конкурсі та документів, що додаються до них
Компенсація надається на конкурсній основі суб’єктам господарювання агропромислового комплексу - юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам – підприємцям (далі – позичальники) за укладеними кредитними договорами:
- у 2015 році - за умови, що сума відсотків за користування кредитами та розмір плати за надання інших банківських послуг, пов’язаних з укладенням  кредитного договору (розрахункове обслуговування кредиту, розгляд кредитного проекту, управління кредитами, консультаційні послуги тощо), не перевищує 30 відсотків річних;
- у 2016 році – за умови, що сума відсотків за користування кредитами не перевищує облікової ставки Національного банку, збільшеної на 3 відсоткових пункти на момент укладання договору. При цьому витрати із надання інших банківських послуг, пов’язаних з укладенням кредитного договору (розрахункове обслуговування кредиту, розгляд кредитного проекту, управління кредитами, консультаційні послуги тощо), не підлягають компенсації;
- починаючи з 2017 року згідно з укладеними договорами.

Сторінки

Підписатися на RSS - Агросектор