Громадське обговорення

Про стан виконання програми зайнятості населення Великолепетиського району на період до 2017 року говорилося під час засідання за «круглим столом»

26 жовтня 2017 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Олексія Коновалова, директора районного центру зайнятості Андрія Лимана, представників громадських об’єднань та громадськості відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Про стан виконання програми зайнятості населення Великолепетиського району на період до 2017 року».
Під час засідання начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Олексій Коновалов поінформував присутніх про те, що за 9 місяців поточного року членами постійно діючої районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення по Великолепетиському району перевірено 59 суб’єктів господарювання, виявлено 9 порушень щодо використання найманої праці без належно оформлених трудових відносин. Станом на 12 жовтня 2017 року 7 порушень усунено. По двох порушеннях було направлено листи до Головного управління Держпраці в Херсонській області. Результати перевірок фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності свідчать про низьку відповідальність самих працюючих, що є досить поширеним явищем у районі.
Директор районного центру зайнятості Андрій Лиман доповів про те, що з урахуванням ситуації, що склалася на ринку праці району, основні зусилля спрямовано на нарощування обсягів активних форм сприяння зайнятості: працевлаштування, професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації безробітних громадян, залучення їх до громадських робіт. На початок 2017 року на обліку у районному центрі зайнятості перебувало у пошуку роботи 330 осіб, за І – ІІІ квартали поточного року звернулося – 619 осіб. Протягом поточного року районним центром зайнятості шляхом видачі направлень на актуальні вакансії, подані роботодавцями, сприяння започаткування власної справи, працевлаштування за договорами цивільно-правового характеру, мотивації до самозайнятості працевлаштовано 521 особу з числа зареєстрованих безробітних.
На завершення засідання за «круглим столом» Олександр Трохименко наголосив на необхідності покращення роботи щодо легалізації робочих місць у фермерських господарствах та приватних підприємствах району.

Стан виконання районної програми «Молодь Великолепетиського району» на 2016-2017 роки за 9 місяців 2017 року» обговорено під час зустрічі з громадськістю

23 жовтня 2017 року у залі засідань райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Олени Вітковської та працівників відділу відбулася зустріч з представниками громадськості району щодо стану виконання районної програми «Молодь Великолепетиського району» на 2016 – 2017 роки за 9 місяців 2017 року.
Начальник відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Олена Вітковська поінформувала присутніх про те, що станом на 01 жовтня 2017 року на території Великолепетиського району зареєстровано 4461 особа віком від 14 до 35 років, з них на території селища зареєстровано 2152 особи, у сільській місцевості – 2309 осіб. На жаль, переважна кількість молоді проживає за межами району. З метою створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості у закладах культури району працюють 88 гуртків аматорського мистецтва за різними жанрами, з них для дітей та молоді 52, у яких займається 565 учасників. Творчі художні колективи закладів культури та освіти району беруть участь у районних, обласних, Всеукраїнських конкурсах, фестивалях, акціях і є переможцями та дипломантами.
Зустріч пройшла у формі жвавого діалогу, на усі запитання представників громадськості працівниками відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації були надані вичерпні відповіді.

Про підготовку закладів соціальної сфери, підприємств житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років говорилося під час засідання за «круглим столом»

14 вересня 2017 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації Наталії Михайлюк, представників громадських об’єднань та громадськості відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Про підготовку закладів соціальної сфери, підприємств житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років».
Про підготовку закладів соціальної сфери, підприємств житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років присутніх ознайомила начальник відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій районної державної  адміністрації Наталія Михайлюк, яка зазначила, що підготовка підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року проводиться відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 10 травня 2017 року № 151.
За словами начальника відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації у районі послуги з водопостачання надають 4 комунальні підприємства, 7 сільськогосподарських підприємств та 2 приватні підприємця. Забезпечено цілодобовим водопостачанням 15,5 тис. населення, або 89 % від загальної кількості. У бюджетах селищної та сільських рад на 2017 рік на розвиток водопровідного господарства населених пунктів передбачено направити кошти у сумі 2143,6 тис. грн. Станом 14 вересня поточного року на відповідні цілі направлено кошти місцевих бюджетів у сумі 1656,0 тис. грн.

Про стан виконання районної програми соціального захисту людей похилого віку, інвалідів та підтримки сім`ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2015 – 2019 роки говорилося під час засідання за "круглим столом"

12 вересня 2017 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Олексія Коновалова, представників громадських об’єднань та громадськості відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Про стан виконання районної програми соціального захисту людей похилого віку, інвалідів та підтримки сім`ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2015 – 2019 роки за поточний період 2017 року».
Під час засідання начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Олексій Коновалов поінформував присутніх про те, на обслуговуванні у Великолепетиському, Рубанівському та Малолепетиському відділеннях соціальної допомоги вдома Великолепетиського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Великолепетиської районної ради Херсонської області знаходиться 387 осіб з числа ветеранів війни та праці і осіб з обмеженими фізичними можливостями. За звітний період соціальні робітники надавали підопічним допомогу у веденні домашнього господарства, доставці товарів та медикаментів, організації харчування, проведення ремонтних робіт, оплати комунальних послуг, оформлення документів. З 01 лютого 2017 року при відділенні денного перебування запроваджено нову соціальну послугу швачки для ремонту одягу пенсіонерів.
Начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації також зазначив, що при Великолепетиському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) працює виїзна мультидисциплінарна команда по обслуговуванню пенсіонерів – жителів усіх населених пунктів району. З початку року здійснено 7 виїздів мультидисциплінарної команди. При відділенні денного перебування впроваджено соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку». При університеті працюють два факультети: «Культурно-мистецький факультет» та «Здоровий спосіб життя». Приміщення для їх проведення обладнано навчальним інвентарем. У травні 2017 року вручено Сертифікати про закінчення 44 слухачам Університету.

Про стан підготовки сільськогосподарських підприємств району до проведення посіву озимих культур урожаю 2018 року обговорено під час зустрічі з сільгосптоваровиробниками району

22 серпня 2017 року у залі засідань райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентини Місєвич та працівників відділу відбулася зустріч з сільгосптоваровиробниками Великолепетищини, представниками громадськості району щодо стану підготовки сільськогосподарських підприємств району до проведення посіву озимих культур урожаю 2018 року.
Начальника відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентина Місєвич поінформувала присутніх про те, що для своєчасного проведення посівної кампанії восени 2017 року сільгоспвиробниками району підготовлено техніку: 643 одиниць тракторів, 257 одиниць культиваторів, 291 одиниця сівалок, що становить 100% до потреби у сільськогосподарській техніці на період посіву озимих. За словами Валентини Місєвич, під посів озимих підготовлено ґрунту 31,610 тис. га. Посів планується проводитися по таких попередниках: чорний пар – 15530 тис. га, зайнятий пар  – 650 га, зернобобові – 780 га, стерньові – 14650 тис. га та інші – 1330 га. Основною зерновою культурою в нашій зоні є озима пшениця, вона є найбільш врожайною культурою в структурі зернових культур та займає найбільшу посівну площу. Обсяги її виробництва значно впливають на економіку господарств і пов’язано з тим, що продовольче зерно озимої пшениці вже зараз стало стратегічним ресурсом і в останні роки попит на неї зріс. Проте часті посухи, які в останній час спостерігаються щорічно, не дають можливості реалізувати потенціал врожайності озимої пшениці, тому для збільшення виробництва зерна необхідно більш ефективно використовувати парові та зрошувані землі, на яких слід значно ширше використовувати сучасні технології вирощування зернових культур, які базуються на досягненнях науки та передового досвіду і є більш адаптованими до змін клімату з посушливими умовами.
Як зазначила начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації, для одержання високого врожаю велике значення мають строки сівби. При випаданні дощу в серпні-вересні після непарових попередників пшеницю заплановано сіяти з 15 по 30 вересня.
Зустріч пройшла у формі жвавого діалогу, на усі запитання сільгосптоваровиробників працівниками управління агропромислового розвитку райдержадміністрації були надані вичерпні відповіді.

Про стан готовності навчальних закладів району до роботи у новому 2017/2018 навчальному році та опалювальному періоді говорилося під час засідання за «круглим столом»

18 серпня 2017 року у відділі освіти районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника відділу освіти райдержадміністрації Андрія Перога, представників громадських об’єднань та громадськості відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Про стан готовності навчальних закладів району до роботи у новому 2017/2018 навчальному році та опалювальному періоді».
Під час зустрічі начальник відділу освіти районної державної адміністрації Андрій Періг поінформував присутніх про те, що розуміння важливості підготовки закладів до осінньо-зимового періоду керівниками закладів освіти дало змогу виконати поточні ремонти у районі на 92 %. У всіх навчальних закладах відремонтовано внутрішні туалети, пофарбовано підлоги та панелі коридорів, їдалень та спортзалів, класних кімнат та рекреацій. Проведено повний об’єм робіт щодо впорядкування шкільних подвір’їв. За словами Андрія Перога, всі заклади освіти району готові розпочати роботу в новому 2017/2018 навчальному році, що традиційно розпочнеться 01 вересня святом Першого дзвоника та єдиним уроком національно-патріотичного спрямування.
Начальник відділу освіти райдержадміністрації також зазначив, що у всіх навчальних закладах опалювальне обладнання знаходиться в робочому стані й готове до роботи (почищено димоходи, виконано роботи по обмурівці котлів, відремонтовано пічне опалення, приміщення котелень пофарбовано вапняним розчином).
Підводячи підсумки засідання за «круглим столом», перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко зазначив: «Початок навчального року –  це певний підсумок підготовчої роботи органів місцевої влади, депутатського корпусу, підприємців, освітян та батьків. Освіта залишається найвищим національним пріоритетом, основою для розвитку особистості, суспільства та держави загалом. На освітян покладена найважливіша місія – виховання  духовної особистості, конкурентоспроможного випускника, громадянина з активною життєвою позицією. Завдяки спільним зусиллям місцевої влади, батьківської громадськості, освітян забезпечено готовність навчальних закладів району до нового навчального року. Ми вдячні усім, хто долучився до цієї роботи».

Про підсумки виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Великолепетиського району на 2017 рік за І півріччя 2017 року говорилося під час засідання за «круглим столом»

14 липня 2017 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю завідувача сектору економіки і торгівлі відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Людмили Баєвої, представників громадських об’єднань та громадськості відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Про підсумки виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Великолепетиського району на 2017 рік за І півріччя 2017 року».
Під час засідання завідувач сектору економіки і торгівлі відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Людмила Баєва поінформувала присутніх про те, що протягом першого півріччя 2017 року діяльність структурних підрозділів районної державної адміністрації за підтримки районної ради, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування спрямовувалися на вирішення проблем в економіці, соціальній сфері та створення необхідних умов для покращення якості життя та зростання добробуту населення. Результати аналізу виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Великолепетиського району на 2017 рік (далі – Програма), затвердженої рішенням ХІХ сесії районної ради сьомого скликання від 23 грудня 2016 року № 187, по відповідних напрямках роботи засвідчили, що за підсумками звітного періоду в соціально-економічному розвитку району мали місце як позитивні, так і негативні тенденції виконання окремих показників.
За словами Людмили Баєвої, важливим питанням для розвитку реального сектору економіки району є закріплення позитивних тенденцій  роботи агропромислового комплексу. Провідною галуззю сільського господарства району є виробництво зернових культур, умови вирощування якого в районі є вкрай не стійкими. Основний дестабілізуючий фактор – низька вологозабезпеченість ґрунту та її мінливість протягом вегетаційного періоду. Основною культурою, яку вирощують сільгосптоваровиробники всіх форм власності району, є озима пшениця. Відділом агропромислового розвитку районної державної адміністрації щомісячно проводиться моніторинг з виплати орендної плати за оренду земельних часток (паїв), надано роз’яснення щодо нарахування орендної плати в 2017 році у частині збільшення коефіцієнта інфляції та відрахування військового збору. Станом на 01 липня 2017 року в районі виплачено 28 % орендної плати за оренду земельних часток (паїв).

Стан збирання ранніх зернових і зернобобових культур в сільськогосподарських підприємствах району у 2017 році обговорено під час зустрічі з сільгосптоваровиробниками району

30 червня 2017 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентини Місєвич та працівників відділу відбулася зустріч з сільгосптоваровиробниками Великолепетищини і представниками громадськості району щодо стану збирання ранніх зернових і зернобобових культур в сільськогосподарських підприємствах району у 2017 році.
Начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентина Місєвич поінформувала присутніх про те, що збирання ранніх зернових на території району розпочалося 22 червня поточного року. Під урожай 2017 року збиранню ранніх зернових культур всього підлягає 33279 га, в тому числі озима пшениця – 27761 га, озимий ячмінь – 1695 га, озиме жито – 140 га, ярий ячмінь – 2543 га, горох – 780 га, овес – 240 га та яра пшениця – 120 га. У порівнянні з минулим роком площа збирання ранніх зернових збільшилася на 3600 га. На початок червня поточного року посіяно пізніх зернових культур: гречки – 270 га, проса – 530 га, сорго – 929 га, кукурудзи на зерно – 1346 га. Таким чином, площа зернових культур у структурі посівних площ сільськогосподарських культур на 2017 рік по господарствах району усіх форм власності становить 45 %. Як зазначила начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації, збирання ранніх зернових культур планується завершити за 13 робочих днів.
Присутній на зібранні перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко зазначив, що незважаючи на несприятливі погодно-кліматичні умови, спричинені посухою, в цілому по району слід чекати непоганого врожаю ранніх зернових.
Зустріч пройшла у формі жвавого діалогу, на усі запитання сільгосптоваровиробників працівниками відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації були надані вичерпні відповіді.

Про стан виконання районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки говорилося під час засідання за «круглим столом»

23 травня 2017 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю головного лікаря КП «Великолепетиська центральна районна лікарня» Петра Сайтарли, представників громадських об’єднань та громадськості відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Про стан виконання районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки».
Під час засідання головний лікар КП «Великолепетиська центральна районна лікарня» Петро Сайтарли поінформував присутніх про те, що у районі діє районна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки, затверджена рішенням ІІІ сесії сьомого скликання Великолепетиської районної ради від 30 грудня 2015 року № 29. Її мета – зниження рівня захворюваності і смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу, надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, насамперед представникам груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, послуг з лікування, медичної допомоги, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, у рамках реформування системи охорони здоров’я. Як повідомив Петро Сайтарли, станом на 01 квітня 2017 року у Великолепетиському районі на обліку перебуває 112 ВІЛ-інфікованих. З метою забезпечення первинної профілактики поширення ВІЛ-інфекції через засоби масової інформації постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо профілактики, діагностики ВІЛ-інфекції. На базі кабінету інфекційних захворювань працює кабінет «Довіра», 30 грудня 2014 року відкрито сайт з надання антиретровірусної терапії (АРТ).
На завершення засідання за «круглим столом» Олександр Трохименко наголосив, що у районі проводиться відповідна робота щодо виконання районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки.
 

Про стан призначення населенню району житлових субсидій говорилося під час зустрічі з громадськістю

07 квітня 2017 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Олексія Коновалова відбулася зустріч з представниками громадських об’єднань та громадськості, на якій говорилося про стан призначення населенню району житлових субсидій.
Начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Олексій Коновалов поінформував присутніх про те, що відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами), у районі постійно проводиться відповідна робота щодо максимального залучення населення до програми житлових субсидій. Інформація стосовно умов та порядку призначення субсидій, термінів їх надання під час підвищення цін і тарифів на комунальні послуги оприлюднюється в засобах масової інформації.
Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно проводяться консультації та надаються роз’яснення мешканцям району в усній, письмовій формі та в телефонному режимі.
На інформаційних стендах у приміщеннях управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, селищної та сільських рад, поштових відділень, Великолепетиського підрозділу Каховського управління Пенсійного фонду України у Херсонській області та організацій-надавачів житлово-комунальних послуг розміщено матеріали-роз’яснення щодо механізму надання населенню субсидій за спрощеним порядком, зразки бланків заяв, декларації, повідомлення з інструкцією для споживачів щодо заповнення зазначених бланків.
Начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Олексій Коновалов також зазначив, що у зв’язку з тим, що район не газифіковано, то субсидія призначається один раз на рік з місяця звернення до кінця поточного календарного року, а не на опалювальний/не опалювальний період.

Сторінки

Підписатися на RSS - Громадське обговорення