Культура

Військова служба-поклик долі

День Збройних Сил України встановлено постановою Верховної Ради України в 1993 році. Це свято відзначається щорічно 6 грудня – в день ухвалення в 1991 році Закону України «Про Збройні Сили України».
В цей день всі громадяни країни висловлюють свою повагу українським солдатам та офіцерам, які на сході України у важких нелюдських умовах боронять мирне життя українців від сепаратистів. Також згадуються українські воїни-миротворці, які у складі багатьох місій ООН стоять на сторожі миру і порядку в зарубіжних країнах та своєю доблесної службою за кордоном створюють мужній образ українського солдата і сміливо виконують бойові завдання в гарячих точках по всьому світу.

МУЗИЧНИЙ ВОДОГРАЙ

2 грудня 2017 року в місті Горішні Плавні Полтавської області відбувся святковий концерт з нагоди 10-ти річчя народного танцювального колективу «Молодички» та 35-ти річчя народного оркестру народних інструментів «Барви», керівником якого є наш земляк, уродженець села Князе-Григорівка, надзвичайно талановита людина і справжній професіонал своєї справи Григорій Чабанов.
Свою творчу діяльність він розпочав баяністом у Князегригорівському сільському Будинку культури, також певний період часу працював в районному Будинку культури. Доля розпорядилася так, що Григорій Дмитрович переїхав в місто Горішні Плавні (Комсомольськ), де почав працювати у Палаці культури і творчості концертмейстером, а потім став керівником народного ансамблю народних інструментів «Барви», яким керує по теперішній час.

Дотик душі

Волонтери, чия праця повністю добровільна і не вимагає матеріальної винагороди, присутні в кожній країні і завдяки їх безкоштовним старанням реалізується багато важливих для розвитку держави соціальних програм. Бути волонтером – це прекрасна місія. Хоч раз побувавши у ролі волонтера, дуже важко відмовитися в подальшому від цього заняття.
Тому 05 грудня 2017 року в читальному залі комунального закладу „Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка” відбулася зустріч волонтерського центру „Пенсіонер” районної ради ветеранів, присвячена Міжнародному Дню волонтера.

СНІД: секретні матеріали

Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.
Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ і його кінцева стадія СНІД. СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.

Відбулася міжрайонна традиційна спартакіада з нагоди свята – Дня місцевого самоврядування.

02 грудня 2017 року на базі смт Нижні Сірогози відбулася міжрайонна традиційна спартакіада з нагоди свята – Дня місцевого самоврядування.
У спартакіаді взяли участь команди депутатів всіх рівнів та працівників органів місцевого самоврядування Великолепетиського, Нижньосірогозького, Іванівського та Верхньорогачицького районів.
Учасники команд змагалися у 7 видах спорту, а саме: волейболі, міні-футболі, настільному тенісі, шашках, стрільбі з пневматичної зброї, гирьовому спорті та на завершення позмагалися у перетягуванні каната.

«Григорій Сковорода – християнський філософ світу»

Коли твердо йдеш шляхом,
яким почав йти,
ти щасливий…
                    Г. Сковорода
 
Україна - це особистості, які формують обличчя її історії. "Від бідних бідний народився, нужду підклав, нуждою вкрився", - ці слова дуже влучно характеризують життя найвидатнішого українського філософа 18 століття, просвітителя, письменника, педагога, музиканта та співака Григорія Сковороди. Григорій Сковорода входить до 100 великих українців та є одним із 100 символів України.  Він один з найбільших і найзагадковіших християнських філософів світу. Григорій Сковорода своєю творчою спадщиною і сьогодні залишається разом з народом.

Нарада директорів та художніх керівників сільських закладів культури району та семінар-практикум для керівників вокальних колективів

28 листопада 2017 року методичним кабінетом комунального закладу «Великолепетиський районний Будинок культури» за участю відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації проведено нараду для  директорів та художніх керівників сільських закладів культури району та семінар-практикум для керівників вокальних колективів.
Під час наради було розглянуто питання планування роботи сільських клубних закладів на 2018 рік. Начальником відділу культури молоді та спорту районної державної адміністрації Оленою Вітковською проведено моніторинг участі творчих колективів закладів культури у обласних культурно-мистецьких заходах, конкурсах та фестивалях. Обговорено питання покращення матеріально-технічної бази закладів культури району.

Зірки майбутнього

26 листопада 2017 року в м. Херсон відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Зірки майбутнього». Організатори заходу – Херсонський державний університет (факультет культури і мистецтв), фестивальний центр «BORZENKO records» м. Київ та ХМБФ «Прем’єра століття» м. Херсон.
В конкурсі взяли участь 198 дітей у різних жанрах та номінаціях з багатьох областей нашої країни. Оцінювало конкурс висококваліфіковане журі -  заслужені працівники культури України: Миколай Левченко, Алла Рехліцька, Наталія Лелеко, народний артист України Харис Ширінський.

Голодомор — помста за свободу

25 листопада українці та світ, як і щороку, вшанували пам’ять убитих Голодомором 1932–33 років. Жалобні заходи традиційно відбулися також у 32 країнах світу. Національні пам’ятні заходи до роковин геноциду пройшли під гаслом "Голодомор — помста за свободу, помста за революцію".
Історики пояснюють: Сталін організував геноцид, щоб покарати українців за незалежність 1917—1921 років.
Як відомо, у 1917—1921 роках українці відродили власну державність. Українська Революція не лише повернула нашу батьківщину на мапу світу. Нова держава задекларувала демократичний лад та дотримання основних прав і свобод людини. З перших днів Українська Народна Республіка протистояла російській інформаційній та військовій агресії. Втім війна більшовиків проти України не завершилася із падінням державності.

До Дня пам’яті жертв Голодоморів

Прошу, у серці запаліть
Скорботи полум’я священне
та крізь століття пронесіть
Сльозу безвинно убієнних!
                            Наталка Тривайло
 
Голодомор 1932-1933 років. Понад півстоліття ця жахлива сторінка в історії України замовчувалася і тільки в кінці ХХ століття з’явилися перші публікації, дослідження, почався запис очевидців, видання збірок архівних документів, спогадів, увічнення пам’яті жертв Голодомору.

Сторінки

Підписатися на RSS - Культура