Культура

МАСЛЯНА ІДЕ – ВЕСНУ ВЕДЕ

Традиційно, вже восьмий рік поспіль, на території Малолепетиської сільської ради відбувається свято за народними традиціями «Масляна іде – весну веде!». Не став винятком  і цей рік.  
У п’ятницю, 16 лютого, знову зібралися жителі та гості зі всього Великолепетиського району на святково прикрашеній площі села, де гучно лунала музика, повітря було наповнене святковим настроєм та смачними ароматами, які розносилися зі «святкових» будиночків, в яких чудові господині Малої Лепетихи готували та частували усіх бажаючих млинцями, пиріжками, варениками, оладками та гарячим глінтвейном.
І ось оголошено про початок святкової програми. Ведучі заходу, дві колоритні кумасі вітають всіх зі святом, а вокальний ансамбль «Надніпряночка» Малолепетиського СБК (керівник Валентина Маглатюк) своєю піснею закликають на свято Масляної.

СВЯТО ВАЛЕНТИНА У БІБЛІОТЕЦІ

День Святого Валентина – свято доволі розповсюджене. Його святкують майже в усіх країнах світу. А якщо і не святкують, то точно про нього чули.  Тож в цей день, 14 лютого 2018 року, колективом комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» було проведено бліц-опитування «Найромантичніша літературна пара». Відповіді читачів були різноманітними: «Ромео і Джульєтта», «Роксолана та Сулейман», «Руслан  та Людмила» та багато інших літеретурних героїв, але перемогу отримала пара «Оксана і Вакула» з твору Миколи Гоголя «Вечори на хуторі близь Диканьки». Також цього дня бібліотекарями було проведено вуличну акцію «Подаруй частинку любові». Протягом акції перехожі залюбки відповідали на питання літературної вікторини «Що ми знаємо про свято Валентина?» та отримували подарунки-«валентинки» і найкращі побажання від бібліотекарів.

Вони загинули, щоб ми жили…

Нам не забути днів війни…
У нашій пам`яті вони.
І ті герої незабутні,
Що з нами йдуть в віки майбутні
 
Вже 74 роки минуло з часу визволення Великої Лепетихи від фашистських загарбників. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного мешканця  нашого селища...
У рамках відзначення річниці визволення Великої Лепетихи від фашистських загарбників 9 лютого 2018 року завідувачем комунального закладу «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетяною Хребтовою, директором комунального закладу «Великолепетиський районний народний краєзнавчий музей ім. О. І. Ціпко» Миколою Марченко спільно з бібліотекарем комунального закладу «Великолепетиський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» Оленою Балабановою для учнів 7-11-х класів було проведено історичний кінолекторій «Вони загинули, щоб ми жили...».

Сльозою, пам'ять та бринить

08 лютого 2018 року працівники КЗ «Великолепетиський районний народний краєзнавчий музей ім. О. І. Ціпко» радо зустрічали гостей. У цей день до музею одночасно завітало понад сто жителів селища на тематичну зустріч-спогад «Сльозою пам'ять та бринить» за участю рідних та близьких людей наших земляків-визволителів.
Відкрив урочистий захід директор  музею Марченко М. М., який привітав присутніх та подякував всім за те, що прийшли вшанувати пам’ять визволителів селища від фашистських поневолювачів, виявивши цим свою активну громадянську позицію. Микола Миколайович презентував присутнім свій документально-публіцистичний  авторський фільм «Визволення Лепетихи», який присвятив своє діду визволителю.

6 лютого - День безпеки в інтернеті

Існування кіберзагроз є настільки ж реальним, як і користь, задоволення від користування Інтернет-ресурсами. Безпека дітей у мережі Інтернет – зона відповідальності усіх дорослих громадян, адже кількість дітей і підлітків, які постраждали через свою легковажність, неосвіченість у мережі, постійно зростає. Розміщуючи в Інтернет–просторі персональну інформацію, молоді люди відкривають доступ у своє приватне життя. Потребує розвитку і культура спілкування учнів у всесвітній павутині, розуміння того, що культура і культурність Інтернету напряму залежить від культури кожного користувача. Тисячі людей в усьому світі об’єднаються та беруть участь у різних заходах заради підвищення освіченості з питань безпеки онлайн.

Семінар-нарада керівників закладів культури району

06 лютого 2018 року відділом культури, молоді та спорту районної державної адміністрації спільно з методичним кабінетом комунального закладу «Великолепетиський районний Будинок культури» проведено нараду для  директорів та художніх керівників сільських клубних закладів району.
Начальник відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Олена Вітковська проаналізувала участь клубних закладів району в районних та обласних культурно-мистецьких заходах. Також присутні були  ознайомлені з наказом відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації щодо затвердження Критеріїв оцінки діяльності закладів культури Великолепетиського району та здійснення перевірки їх виконання у 2018 році.

Правила безпечної роботи в Інтернеті

06 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Щорічна кампанія в Україні проходить у підтримку Європейського Дня безпечного Інтернету та покликана привернути увагу суспільства до цієї проблеми та захистити себе від цих ризиків.
Проблема безпеки дітей в Інтернеті вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро. Кожного року аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється і її переважну частину становить молоде покоління – діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють загрозу, що може чекати на них у віртуальному просторі.

Героїзм молодих

Любіть Україну, як вірні сини, 
Віддати життя їй готові, 
Як юні сини, що життя віддали 
Під Крутами всі, як Герої… 
 

Василь Криволап

29 січня – День пам’яті трагедії, що сталася на залізничній станції  Крути. Вже 100 років поспіль український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю. Ця битва, яку не безпідставно порівнюють зі всесвітньо відомим боєм 300 спартанців, стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

«Круглий стіл» Бій під Крутами: погляд крізь призму років

 
29 січня 2018 року в конференц-залі відділу освіти районної державної адміністрації директором Великолепетиського районного народного краєзнавчого музею ім. О. і. Ціпко Марченком М. М. було проведено «круглий стіл» з нагоди 100-річного ювілею бою під Крутами. У заході взяли участь представники органів державноі влади, учасники АТО, громадські діячі та  учнівська молодь.
До обговорення було запропоновано  наступні запитання:
1. З якою метою була розв’язана першу радянсько-українська війна?

Сторінки

Підписатися на RSS - Культура