Культура

Великолепетищина відзначила День захисника України

13 жовтня 2017 року на головній площі селища відбувся урочистий мітинг, організований відділом культури, молоді та спорту районної державної адміністрації та Великолепетиською районною громадською організацією ветеранів та воїнів АТО. Великолепетисці зібралися, щоб вшанувати мужніх, безстрашних, відданих країні патріотів і відкрити пам’ятний знак на честь воїнів, що загинули, захищаючи нашу незалежність в зоні проведення АТО. Сам пам`ятний знак встановлено за технічної підтримки приватного підприємця Бугая І. І. та силами учасників АТО.

«Гідність. Воля. Перемога.»

14 жовтня українці відзначають одразу три свята: День захисника України, День українського козацтва та вшановують покровительку всіх захисників та козаків — Святу Богородицю. Традиційно, саме в цей день українці вшановували своїх воїнів-захисників. Це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, висловити вдячність ветеранам війни та героям сьогодення – українським солдатам, які зараз боронять нашу землю.
Здавна українці повинні були відстоювати права на вільне існування, адже на нашу щедру і багату землю частенько зазіхали вороги. Саме козаки захищали кордони нашої держави від нападів турків, татар, ляхів. Сьогодні ми, нащадки славних козаків, розуміємо, який великий внесок вони зробили у розвиток освіти і культури.

«Козаки – Запорозькі лицарі»

14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, з 1990 року відзначається свято запорізького козацтва, бо запорозькі козаки особливо шанували Покрову. На Січі це свято було храмовим. Богородиця була їхньою заступницею в далеких походах, під її покровом вони не боялися ні розбурханої стихії, ні злих ворожих сил. Її зображення було вибите на хрестах, які носили козаки. Священною для кожного козацького лицаря на Січі була Покровська церква, від її порога січовики вирушали на захист рідної землі і з подякою за порятунок поверталися до неї після походів.
День сьогоднішній нерозривно пов’язаний з учорашнім. І кожен слід на землі…, і нинішня радість, і небо безхмарне, і наш достаток, і щасливе вільне життя — то ваш слід на землі. 14 жовтня 2014 року указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості  було оголошено Днем захисника України.

ХІ РАЙОННИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ДИТЯЧОЇ ПІСЕННОЇ ТВОРЧОСТІ «БЕРЕГ ДИТИНСТВА (фото)

Осінь вирує на землі і летить у небесах, як яскрава сонячна богиня, прикрашає природу, розсіває квіти і збагачує сади. Осінь – це голос радості краси, поезії й пісні. Саме в осінній день, 7 жовтня, в районному Будинку культури відбувся традиційний ХІ районний фестиваль-конкурс дитячої пісенної творчості «Берег дитинства», який зібрав понад 100 дітей учасників.
Розпочали фестиваль та протягом конкурсу представляли вікові категорії учасники дитячого драматичного гуртка «Екстрім» (керівник Наталія Дмитренко), які були ведучими  в образах Вірша і Мелодії. Ведучі лірично та емоційно розповідали про мистецтво, красу української пісні та мрії наших учасників.
Привітали зі святом пісні та побажали успіхів  конкурсантам  голова районної ради Верховська Тетяна Олександрівна та представник губернатора у Великолепетиському районі Кумановська Світлана Степанівна.

Вони дарують людям мудрість книг

03 жовтня в читальному залі КЗ «Великолепетиська центральна районна  бібліотека ім. О.М. Семашка»  відбулося свято до Всеукраїнського дня бібліотек, на якому щиро вітали завідувачів сільських бібліотек: Рубанівської, Малолепетиської, Катеринівської, Костянтинівської, Князе-Григорівської та ветеранів бібліотечної справи: Чебанюк Тетяну Іванівну, Гребенюк Валентину Олексіївну, Приз Віру Миколаївну.      
З подарунками та побажаннями невичерпного оптимізму, творчої наснаги для нових творчіх здобутків і звершень виступила начальник відділу культури, молоді та спорту Вітковська Олена Миколаївна.З привітаннями виступили учасники зібрання, які майже все своє життя віддали бібліотеці і зараз перебувають на заслужиному відпочинку.

Від бабусі до онуки

 

З метою ознайомлення з народною творчістю в читальному залі комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» з 29 вересня 2017 року проходить виставка майстрині нашого села Косенко Марії Зіновіївни, її доньки Ольги Капличної та онуки Єлизавети. На виставці представлено вишивані картини різної тематики, серветки, подушки, рушники. Всіх бажаючих та прихильників народної творчості запрошуємо до читальної зали. Виставка триватиме два тижні.

Його покликання – це пісня, і пісня стала справою його життя

 

 На килимі життя, немов чарівна м’ята, 
 Розквітла Ваша ювілейна дата, 
Хай квіт життя повік не одцвітає, 
Нехай добро до Вас щоднини прибуває, 
 Хай Матір Божа Вас охороняє, 
 Сіяє втіхи зірка золота, 
Ісус Христос з небес благословляє На щедрі щастям, многії літа!
Кажуть, що людину на землі тримає віра в Бога та любов до пісні, до музики. Віра робить наше життя немарним, дає йому сенс, аби ми знали, для чого приходимо у цей світ і маємо пройти свій земний шлях. А пісня допомагає легше здолати цей шлях. Вона і розвеселить, і відлунить бентежні почуття серця, і виллє тугу із душі, якщо засумує вона, заболить чи просто розтривожиться.
Бояркін Олександр Якович, наш «лепетиський соловейко», давно переконався у тому, що все це — правда. Бог дав йому непросту, але й не останню в цьому житті людську долю. Хоч за плечима десятки й десятки прожитих літ, він і далі так само легко вибігає на сцену, розкинувши руки, мов крила, ніби хоче злетіти у вись, куди за мить злетить його чарівна пісня.
46 років Олександр Якович, соліст  селищного Будинку культури, один із тих «лепетиських козаків», хто дарує хвилини прекрасного своїм землякам, гостям селища, зачаровуючи їх своїм співом. 

ГОРНОСТАЇВКА СВЯТКУЄ 230-й ЮВІЛЕЙ

22 вересня 2017 року селище Горностаївка відсвяткувало 230-ту річницю від дня створення. Привітно і гостинно зустрічали ювіляри мешканців селища та гостей свята. До уваги всіх присутніх представлено святкову ходу трудових колективів та навчальних закладів селища, яку очолювали козаки на конях та учасники художньої самодіяльності на бричках. Щедро накриті столи, гучна музика, святкові вітання створювали гарний настрій усім присутнім.
На святкування ювілею свого селища горностаївці запросили багато творчих колективів з сусідніх районів, які радо відгукнулися і з задоволенням приїхали привітати своїх колег та мешканців селища зі святом. Серед запрошених були і наші артисти з Великолепетиського району: ансамбль української пісні «Мрія» Великолепетиського РБК (керівник Ганна Візнович), народний вокальний ансамбль «Лепетиські козаки» Великолепетиського СБК (керівник Валерій Смірнов), вокальний ансамбль «Слобода» Князегригорівського СБК (керівник Людмила Кацика) та знамениті лепетиські кумасі Олена Шеховцова та Наталія Дмитренко. 

«Пам’ять серця, пам’ять сивини, пам’ять про тих, хто не прийшов з війни»

День партизанської слави – 22 вересня – збігається з початком героїчної підпільно-партизанської боротьби з нацистськими загарбниками під час Другої світової війни. Цей день є державним визнанням неоціненого внеску народних месників у велику Перемогу над нацистськими загарбниками, відновлення історичної справедливості щодо визнання масової участі українського  народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.
З метою поглиблення знань учнів про партизанський рух в Україні, героїв партизанського руху, відкарбування в їх пам'яті імен найвідоміших діячів партизанського руху, формування в учнів інтересу і поваги до історичного минулого нашої Батьківщини 22 вересня 2017 року директором комунального закладу «Великолепетиський районний краєзнавчий музей імені О. І. Ціпко» Миколою Марченком спільно з завідувачем комунального закладу «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетяною Хребтовою для учнів 6-х класів Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 було проведено годину патріотичного виховання  «Пам’ять серця, пам’ять сивини, пам’ять про тих, хто не прийшов з війни».

Поповнення бібліотечних фондів району

За державною програмою «Українська книга 2016» комунальний заклад «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» отримала від комунального закладу «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» 537 примірників книг.

У отриманих книгах містяться матеріали, що відповідають інтересам всіх вікових груп. Серед книг близько 60 примірників дитячої літератури, решта для юнацтва та дорослих. За жанром – це казки, пригоди, детективи, книги патріотичного змісту та книги для сімейного читання.

Для наймолодшої категорії читачів отримано чималу кількість ілюстраційної літератури, а саме: книгу  українського письменника Ю. Винничука «Лежень» із серії «Допитливій малечі про цікаві речі»; Т. Майданович «Країна Українія»; казки кримських татар, атлас світу для дітей та інша мальовнича література для дітей на різний смак.

Сторінки

Підписатися на RSS - Культура