Податкова

Пільги зі сплати земельного податку для фізичних осіб

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб передбачено статтею 281 Податкового кодексу України.
Так, від сплати податку звільняються:
- інваліди першої і другої групи;
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- пенсіонери (за віком);
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

Щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій

Великолепетиське відділення Новокаховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомляє, що 04 листопада 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.09.2016 року № 837, який вніс зміни до наказу Міністерства фінансів України від 14.06.2016 року № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій».
Зокрема, наказом Міністерства фінансів України Міністерства фінансів України від 23.09.2016 року № 837 визначено, що:

Яке майно фізичної особи – підприємця не може бути використане як джерело погашення податкового боргу?

Відповідно до пункту 87.3 ст. 87 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями не можуть бути використані як джерела погашення податкового боргу платника податків:
- майно платника податків, надане ним у заставу іншим особам (на час дії такої застави), якщо така застава зареєстрована згідно із законом у відповідних державних реєстрах до моменту виникнення права податкової застави;
- майно, яке належить на правах власності іншим особам та перебуває у володінні або користуванні платника податків, у тому числі (але не виключно) майно, передане платнику податків у лізинг (оренду), схов (відповідальне зберігання), ломбардний схов, на комісію (консигнацію); давальницька сировина, надана підприємству для переробки, крім її частини, що надається платнику податків як оплата за такі послуги, а також майно інших осіб, прийняті платником податків у заставу чи заклад, довірче та будь-які інші види агентського управління;

У податковому розрахунку за формою 1ДФ відображається загальна сума військового збору

Порядок відображення відомостей у розділі II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» податкового розрахунку за ф. 1ДФ (далі – розділ II) визначено п. 3.11 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зокрема:  у рядку «Військовий збір» загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 103). 

Платниками Великолепетищини сплачено понад 11 млн. грн. ПДВ

За 10-ть місяців поточного року суб’єктами господарювання Великолепетиського краю сплатили до Державного бюджету 11,06 млн.грн. податку на додану вартість. Зокрема, у жовтні його надійшло 3,27 млн. грн. Про це повідомив заступник начальника — начальник Великолепетиського відділення Новокаховської ОДПІ Світлана Василівна Маленда.
Цьогорічні показники надходжень податку на додану вартість перевищили минулорічні на  9,29 млн.грн. та займають найбільшу частку  серед надходжень податків і зборів до Державного бюджету, що становить більше 57 відсотків.
За словами Світлани Василівни станом на 01 жовтня  2016 року зареєстровано 57 юридичних осіб - платників податку на додану вартість. 

На допомогу армії Великолепетищина направила понад 4 млн. грн. військового збору

За словами заступника начальника  - начальника В.Лепетиського відділення Новокаховської ОДПІ Світлани Василівни, з моменту запровадження військового збору платники Каховщини перерахували до Державного бюджету  4,26 млн. грн. військового збору. Зокрема, за 10-ть місяців поточного року надходження склали 1,99 млн.грн., що на 0,574 млн.грн. більше аналогічного періоду минулого року.
Нагадаємо, що військовий збір запроваджено з 3 серпня 2014 року. Ставка цього податку складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти – для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні. 

Додаткові відпустки чорнобильцям 1 та 2 категорії: ЄСВ та ПДФО

Оплата додаткових відпусток особам, віднесеним до 1 і 2 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, включається до складу заробітної плати, оподатковується податком на доходи фізичних осіб і є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ).
Так, до загального оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді зарплати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту). Крім того, відповідно до положень пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, в заробітну плату включаються основна і додаткова зарплата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Внесені зміни до форми квитанції про прийняття податків і зборів

 Головне управління ДФС у Херсонській області пові домляє, що 18.10.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 01.09.2016 №799 «Про внесення змін до форми Квитанції про прийняття податків і зборів», що зареєст- рований у Міністерстві юстиції України 16.09.2016 за №1261/29391 (далі – Наказ №799).
Зазначеним Наказом викладено у новій редакції форму «Квитанції про прийняття податків і зборів» (далі – Квитанція), що затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №714, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.09.2015 за №1048/27493.
Зазначена Квитанція використовується для сплати податків і зборів через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Чи має право ФОП – платник єдиного податку здавати в оренду частину нерухомого майна як фізична особа, а іншу частину як ФОП?

Відповідно до п.п.291.5.3 п.291.5 ст.291 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) не можуть бути платниками єдиного податку, зокрема, фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), які надають в оренду:
- житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів;
- нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.
Згідно із п.1 ст.320 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-ІV власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом. Вказане положення також стосується використання майна, яке надається в оренду підприємцем на спрощеній системі оподаткування.

Щодо отримання довідки про підтвердження резидентського статусу

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс), згідно з п. 162.1 ст. 162 якого платниками податку є, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи та фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
Відповідно до вимог Кодексу статус резидента визначається з метою оподаткування. Так, поняття «резидент та/або нерезидент» визначені ст. 14 Кодексу.
Разом з тим зазначаємо, що відповідно до п. 3.2 ст. 3 Кодексу, якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.

Сторінки

Підписатися на RSS - Податкова