Управління Держпродспоживслужби

УВАГА ЗНОВУ АЧС!

Щодо випадку АЧС  в Голопристаньскому районі Херсонської області
 
Відповідно до повідомлення  Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області  області 19.09.2017 в особистому підсобному господарстві громадянина в с.  Бехтери, Голопристанського району було зареєстровано захворювання та загибель свині.
При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Дніпропетровською  регіональною лабораторією ветеринарної медицини 20.09.2017 встановлено діагноз - африканська чума свиней (АЧС).
З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 21.09.2017 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській обласній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.
В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.
Шановні громадяни та підприємці! Великолепетиське міжрайонне  управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, враховуючи вкрай складну ситуацію щодо африканської чуми свиней в Україні, просить виконувати ветеринарно-санітарні вимоги щодо переміщення свиней та їх утримання !!!

Обережно – холера!

Великолепетиське міжрайонне управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Херсонській області повідомляє, що за  результатами лабораторних досліджень води відкритих водойм на наявність збудників інфекцій, що проводились Миколаївським обласним лабораторним центром МОЗ України 07 серпня 2017 року в порядку соціально-гігієнічного моніторингу, в районі пішохідного Інгульського мосту (м. Миколаїв, Центральний район) було виділено Vibrio cholerea O1 біовар Eltor серовар Ogawa. Культура підтверджена Одеським протичумним інститутом ім. Мечникова.
Довідково:
Холера - це гостре інфекційне захворювання, що характеризується ураженням тонкого кишечника, розладом водно-сольового обміну, різним ступенем зневоднення, внаслідок втрати рідини, з блювотними масами і водянистими випорожненнями. Холера відноситься до карантинних інфекцій. Збудником хвороби є холерний вібріон. Деякі біотипи здатні тривало зберігатися і розмножуватися в мулі, йоді, в організмах мешканців водойм.

Засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації

03 лютого 2017 року відбулось засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Великолепетиському районі Наталії Любченко, представників районної державної адміністрації, працівників районного сектору ГУ ДСНС України у Херсонській області, голів селищної, сільських рад району.
На засіданні затверджено термінові заходи щодо недопущення розповсюдження африканської чуми свиней. Зокрема, вирішено наступне:
1.Тимчасово заборонити обіг (сертифікацію) та переміщення живих свиней, сировини та продукції свинарства з загрозливої зони (Херсонська область).
Тимчасово заборонити обіг та переміщення свиней, сировини та продукції свинарства, що походять з господарств, в тому числі з ОСГ, які розводять та/або утримують свиней на території загрозливої зони.
2. Тимчасово заборонити на території Великолепетиського району забій свиней (крім, як для особистого споживання) не на забійних підприємствах (бойнях), які мають експлуатаційний дозвіл.

Cемінар-нарада щодо недопущення захворювання свиней на африканську чуму на території району

У зв’язку із ситуацією, що сталася в сусідньому районі (смт Іванівка) – епідемії щодо африканської чуми свиней (АЧС), 31 січня 2017 року в. о. начальника Держпродспоживслужби у Великолепетиському районі Любченко Н. П. провела семінар-нараду з фахівцями  районної лікарні та міжрайонної лабораторії ветеринарної медицини з питань проведення профілактичних заходів по недопущенню захворювання свиней на африканську чуму та плану дій при виникненні даного захворювання. Серед учасників семінару піднімалися питання щодо складної епізоотичної ситуації  по АЧС в Україні, в тому числі  на території Херсонської області  та можливої загрози занесення збудника цього небезпечного захворювання із неблагополучної місцевості на території Великолепетиського району. Під час наради відпрацьовано схема дій державної служби ветеринарної медицини району в разі виникнення підозри на захворювання свиней на АЧС та готовність ветеринарних фахівців до виконання плану при виникненні даного захворювання на території району.

ОБЕРЕЖНО! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ !

На сьогоднішній день епізоотична ситуація в Україні щодо розповсюдження африканської чуми свиней (АЧС) територією залишається вкрай складною. З початку 2017 року зареєстровано 14 випадків АЧС на території 9 областей.
Херсонська  область не стала винятком з переліку областей України, в яких зафіксовано небезпечне для економіки держави інфекційне захворювання свиней. На сьогодні в області 2  неблагополучні пункти на АЧС: смт Іванівка Івнівського району  (20.01.2017 року)   та  с. Саги Праві Олешківського району (29.01.2017 року).
Чумою цю хворобу назвали через її дуже швидке розповсюдження: заражаються усі без винятку свині, які були в контакті з хворою твариною. До чуми, що уражує людей, дане захворювання не має жодного відношення, оскільки це вірусна інфекція, а чума людей має бактеріальне походження.

Африканська чума свиней - на нашому порозі!

На території Херсонської області  склалася складна епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней, а саме в  смт Іванівка Іванівського району   20 січня 2017 року виявлено захворювання свиней на африканську чуму, введені карантинні обмеження.
Управлінням Держпродспоживслужби в Іванівському районі зафіксовано падіж десяти голів свиней в приватних господарствах у смт Іванівка. Територію села оголошено неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановлено карантин.
Встановлено епізоотичним осередком особисте підсобне господарство місцевого жителя. Встановлено зону захисту в радіусі 6 км. від епізоотичного осередку. Продезинфіковано 500 м 2 подвір’я та знищено, шляхом спалювання 39 голів свиней приватного господарства. 

У Херсонській області зафіксували пташиний грип

Пташиний грип уперше за вісім останніх років зафіксували в Україні.
Від вірусу почався падіж птиців особистих підсобних господарствах громадян в селі Новоолександрівка Каланчацького району Херсонської області.
При дослідженні відібраних з п’яти особистих підсобних господарствах громадян проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи 30 листопада 2016 року  встановлено діагноз на грип птиці.
За попередньою інформацією в селі Новоолександрівка в домогосподарствах громадян утримується близько 4,5 тис. голів птиці різних видів.
В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення вірусу пташиного грипу.

На Харківщині зареєстровано спалах на африканську чуму свиней

Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області 14 вересня 2016 року на відстані 4 км від с. Польова Дергачівського району Харківської області було виявлено 6 трупів домашніх свиней. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) (м. Київ) 15 вересня 2016 року встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС).  В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС. 

В Україні зафіксували 4 спалахи африканської чуми свиней

Проблема захворювання свиней на африканську чуму (АЧС) не втрачає актуальності і зараз відчувається особливо гостро.
В Україні за останній період зареєстровано чотири спалахи захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) - три в Одеській і один у Чернігівській областях.
В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.
Нагадаємо, африканська чума свиней – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. В Україні вперше даний вірус був зареєстрований в Запорізькій області в 2012 році. Вакцини від цього вірусу поки не існує.

ПАМЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ!

З метою профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь  Управління Держпродспоживслужби у Великолепетиському районі  рекомендує:
• НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб.
Купуючи будь-які харчові продукти у торговельній мережі споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку продукції.
• НЕ вживати продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їх якості та з простроченими термінами споживання. Зберігати продукти харчування тільки у спосіб зазначений на упаковці та у встановлений термін.
• НЕ вживати незнайомі та підозрілі гриби, ягоди, трави та інші рослини.

Сторінки

Підписатися на RSS - Управління Держпродспоживслужби