У Херсонській області зафіксували пташиний грип

Пташиний грип уперше за вісім останніх років зафіксували в Україні.
Від вірусу почався падіж птиців особистих підсобних господарствах громадян в селі Новоолександрівка Каланчацького району Херсонської області.
При дослідженні відібраних з п’яти особистих підсобних господарствах громадян проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи 30 листопада 2016 року  встановлено діагноз на грип птиці.
За попередньою інформацією в селі Новоолександрівка в домогосподарствах громадян утримується близько 4,5 тис. голів птиці різних видів.
В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення вірусу пташиного грипу.

Останні випадки грипу птиці в Україні реєструвались у 2008 році в АР Крим (4 випадки).
Довідка:  Пташиний грип – це гостра вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Основними носіями та джерелом розповсюдження інфекції є перелітні водоплавні птахи. При виникнення захворювання встановлюються обмеження на експорт птахопродукції з території країни, а у місці спалаху запроваджується карантин, зонування та дезінфекція.

Категорія ради та інші органи: