У шкільних та дитячих закладах – шахрайство!

Працівники Держфінінспекції в Херсонській області провели позапланову ревізію фінансово–господарської діяльності одного з районних відділів освіти.
Встановлено, що відповідно до договорів, укладених між установою і двома приватними підприємцями, було передбачено поставку продуктів харчування дошкільним закладам та школам у 2014 році. Підприємці, за рахунок бюджетних коштів, регулярно постачали замовлені продукти харчування. Звісно, лише після того, як керівником установи було надано дозвіл на сплату за такі товари.
Проте, як показала ревізія, головний бухгалтер установи, зловживаючи своїм службовим становищем, підробила фіктивні накладні на отримання продуктів харчування, за які було сплачено коштів майже на 200 тис. грн.
Як офіційно довели фінінспектори, їдальні дошкільних закладів та шкіл не одержали чимало продуктів харчування. Масштаби оборудки вражають: сир кисломолочний - 2.000 кг, масло вершкове - 1.168 кг, риба свіжоморожена (хек, пангасіус) - 302 кг.
Також у ході ревізії було з’ясовано, що один із постачальників харчів за місцем реєстрації взагалі відсутній.
Таким чином, посадовими особами нанесено матеріальну шкоду установі і місцевому бюджету на суму близько 200 тис. грн. За допущені фінансові порушення винуватцям передбачено покарання, адже мають місце ознаки складу злочину в діях посадовців освітньої установи і горе-підприємців за частиною 3 статті 190 «Шахрайство», частиною 4 статті 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та частиною 1 статті 366 «Службове підроблення» Кримінального кодексу України.
До речі, кожному об’єкту бюджетної сфери не обійтися без постійного внутрішнього контролю за станом бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а також за надходженням, оприбуткуванням та списанням товарно-матеріальних цінностей.
Тому Державна фінансова інспекція вкотре наголошує на тому, що керівники, як і інші посадові особи установ, організацій, комунальних і державних підприємств зобов’язані чітко дотримуватись всіх вимог чинного законодавства.
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області