Україна нарешті отримала безвізовий режим

11 травня 2017 року Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про безвізовий режим для України. Рада міністрів ЄС була фінальною інстанцією затвердження безвізових подорожей для українців.
17 травня - у будинку Європарламенту у Страсбурзі відбулася урочиста церемонія підписання документу про безвіз для України. Документ підписали голова Європейського парламенту Антоніо Таяні та представник від Мальти (міністр внутрішніх справ Кармело Абела), яка зараз головує у Раді ЄС. Також на заході був присутній президент України Петро Порошенко.
Безвізовий режим для України вступив в дію 11 червня поточного року. Відтепер українці при наявності біометричного паспорта зможуть без віз відвідати майже всю Європу. Після введення безвізового режиму для українців відкрилися кордони 30 країн. З моменту вступу в силу безвізового режиму українці зможуть поїхати без візи в наступні країни Європи:

- 22 країни Євросоюзу, що входять до Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія Швеція і Естонія;
- 4 країни в складі ЄС, що поки не входять в Шенгенську зону: Болгарія, Хорватія, Кіпр і Румунія;
- 4 країни, які не входять до ЄС, але беруть участь у Шенгенській угоді: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія.
Безвізовий режим не дає права українцям на проживання чи працевлаштування у країнах ЄС. В’їжджаючи до Шенгену, необхідно мати документи, що підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових коштів на цей термін перебування і намір повернутися до місця постійного проживання.
Крім того, обов’язковим є поліс медичного страхування і страхування цивільної відповідальності власника автомобіля.