Україна – єдина держава. Україна – єдиний народ

22 січня 1919 року – день проголошення  Акту Злуки  Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Також 100 років тому, 29 січня 1918 року, на підступах до Києва під станцією Крути, зустрілися в пекельному бою  українські підрозділи Центральної Ради та більшовицькі війська, які наступали з Росії. Проти 300 українських юнкерів, студентів та гімназистів виступало понад 4 тис. червоних  радянських вояків.
З нагоди відзначення цих визначних подій працівниками комунальних закладів «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» спільно з директором комунального закладу «Великолепетиський районний краєзнавчий музей  ім. О. І. Ціпко»  для учнів старших класів комунального закладу «Великолепетиський опорний ЗСО І-ІІІ ступенів» та Великолепетиського ПТУ № 22 проведено цикл заходів «Україна – єдина держава. Україна – єдиний  народ», присвячених 100-річчю бою під Крутами та дню Соборності України.

Директор комунального закладу «Великолепетиський районний народний краєзнавчий музей  ім. О. І. Ціпко» Микола Марченко ознайомив присутніх з причинами, змістом, історичним значенням і наслідками цієї визначної в історії українського народу події, самопожертвою та героїзмом українських юнаків. Ця подія тісно перекликаються з сьогоденням України. Як і тоді, в Україні діє багаточисельна «п`ята колона», Росія не визнає присутність своїх військ на нашій території і веде брехливу пропагандистську війну. Отже, зміст політики Росії, незалежно від політичних сил, які знаходяться при владі, залишається незмінним упродовж століть.
Завідувач комунального закладу «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетяна Хребтова ознайомила присутніх зі становленням та розвитком українського національного державотворення, розповіла про Акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу.
Для учасників заходу проведено перегляд  фільмів: “Недооціненний  урок  історії. Герої Крут” та “ Злука. День Соборності України.”