В Херсоні пройдуть заходи щодо підвищення ефективності інституту присяжних

26 січня о 10.00 на базі Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій (м. Херсон, пл. Свободи, 1) відбудуться заходи, спрямовані на підвищення ефективності діяльності інституту присяжних.
Вони здійснюються в межах проекту «Підвищення спроможності інституту присяжних на регіональному рівні через освітні програми та моніторингові інструменти», які реалізується Асоціацією дослідників державного управління за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Так під час цих заходів відбудеться семінар для працівників апаратів окружних судів Херсонської області, до компетенції яких належить організація діяльності присяжних, і  тренінг для присяжних Херсонського міського окружного суду.

У ході навчання будуть обговорюватись такі теми:
правовий статус присяжного в Україні;
особливості кримінального та цивільного провадження за участі присяжних;
функції органів місцевого самоврядування щодо формування корпусу присяжних;
матеріально-фінансове забезпечення присяжних;
історичний та закордонний досвід функціонування судів присяжних.
Також передбачено фахову дискусію щодо напрямів вдосконалення інституту присяжних та функціонування судів присяжних.
Проект спрямований на розвиток інституту присяжних в південному регіоні України через розробку методичного забезпечення їхньої діяльності, навчання присяжних, збільшення довіри до інституту присяжних серед громадськості та учасників судового процесу, а також створення системи моніторингу діяльності судів присяжних тощо.
Варто зазначити, що саме  Херсонська область є другим регіоном в Україні, де відбуваються аналогічні навчання.
Контактна особа: Саханєнко Сєргій Єгорович, керівник проекту.
тел. 063-480- 81-58
e-mail: ird@ukr.net
За матеріалами Херсонської обласної державної адміністрації