В Україні зафіксували 4 спалахи африканської чуми свиней

Проблема захворювання свиней на африканську чуму (АЧС) не втрачає актуальності і зараз відчувається особливо гостро.
В Україні за останній період зареєстровано чотири спалахи захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) - три в Одеській і один у Чернігівській областях.
В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.
Нагадаємо, африканська чума свиней – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. В Україні вперше даний вірус був зареєстрований в Запорізькій області в 2012 році. Вакцини від цього вірусу поки не існує.

Для людини вірус АЧС небезпеки не несе, але для домашніх свиней і диких кабанів африканська чума свиней становить серйозну загрозу, оскільки незалежно від їх статі, віку і породи викликає загибель до 100% поголів'я.
Зараження відбувається при прямому контакті між тваринами, а також через кров, згодовування харчових відходів, що містять вірус АЧС, через трупи померлих свиней, транспорт, гризунів, кліщів, гній, предмети догляду.
У хвороби є свої ознаки. Хвора тварина відмовляється від корму, страждає від підвищеної температури до 40-42  градусів протягом 3-7 днів, блювання, проносу, іноді з домішкою крові. На шкірі вух і живота тварини відзначається посиніння або почервоніння.
Громадянам з метою профілактики захворювання тварин на африканську чуму свиней необхідно виконувати застережні заходи: утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати в ці приміщення сторонніх осіб.
Забороняється згодовування тваринам відходів продуктів харчування, що містять компоненти тваринного походження (м'ясо, жири, кров та інше), а також купувати живих свиней і продукти їх забою в невстановлених місцях, завозити свиней з інших регіонів без узгодження з державною ветеринарною службою, вбивати хвору тварину без огляду ветеринарного лікаря.
При виявленні підозри на захворювання, або при загибелі свиней негайно повідомити спеціаліста найближчої державної установи ветеринарної медицини та за телефонами: 2-25-91, 2-18-42.

Категорія ради та інші органи: