Вчинки – погані, дитина – все одно хороша!

Сім'я — базова основа первинної соціалізації особи. Саме з родини починається процес засвоєння дитиною суспільних норм і культурних цінностей. Переважно від соціального мікроклімату в сучасній сім'ї, духовного й фізичного становлення в ній дітей залежить успішність розвитку й соціалізації дитини. Жорстоке ставлення до дитини і нехтування її інтересами можуть мати різні види і форми, але їх наслідками завжди є серйозний збиток для здоров’я, розвитку і соціалізації дитини, нерідко й загроза її життю чи навіть є причиною смерті. Виокремлють чотири основні типи насильства: фізичне, сексуальне, психологічне насильство та зневага дитиною.
Безпосередні ознаки жорстокої поведінки в сім'ї з дітьми: агресивність, дратівливість; відчуженість, байдужість; перебільшена поступливість або обережність; сексуальна обізнаність (надмірна як на свої літа); біль у животі невідомої етіології; • проблеми з їжею (від систематичного переїдання до повної відмови); неспокійний сон, страхіття; нічне нетримання сечі.
Діти, що зазнали різного роду насильства, самі стають агресивними, що найчастіше виливається на більш слабких: молодших за віком дітей, на тварин. Часто їхня агресивність виявляється в грі, часом спалахи їхнього гніву не мають видимої причини. Деякі з них, навпаки, надмірно пасивні, не можуть себе захистити. І в тому, і в іншому випадку порушується контакт, спілкування з однолітками. У занедбаних, емоційно деприсованих дітей прагнення будь-яким шляхом привернути до себе увагу іноді виявляється у вигляді зухвалої, ексцентричної поведінки.
Куди звернутися у випадку насильства в сім’ ї ? Першим кроком до подолання проблеми насильства в родині має стати її усвідомлення. Кожен, хто потерпає від насильства, має сказати "Ні!" насильству у власній родині. Не дозволяйте нікому принижувати та ображати вас! Ви маєте право на безпечне життя без знущань та страху! Якщо залишатися вдома небезпечно і це загрожує вашому здоров'ю чи життю, ви можете звернутися за номерами:
• до дільничного інспектора поліції - 102;
• до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді – 2 25 74;
• до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації – 2 12 68;
• до служби у справах дітей районної державної адміністрації - 2 21 79;
• до Міжнародного жіночого правозахисного центру"Ла Страда-Україна"
 - 0800-500-335 (стаціонарний), 386 (мобільний) - безкоштовна гаряча лінія.
Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації.