Відбулося чергове засідання центру допомоги учасникам антитерористичної операції

28 грудня 2017 року координатор діяльності центру допомоги учасникам антитерористичної операції, заступник голови райдержадміністрації Ігор Бойко провів чергове засідання центру допомоги учасникам антитерористичної операції при Великолепетиській райдержадміністрації, у якому взяли участь спеціалісти, що займаються соціальним захистом учасників АТО, демобілізованих та їх сімей.
Начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олексій Коновалов поінформував присутніх про отримання соціальних пільг демобілізованими військовослужбовцями району. У своїй доповіді він зазначив, що протягом 2017 року до Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків внесено дані на 126 осіб із числа учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції на сході країни. Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» у поточному році вищезазначеним особам виплачено адресну грошову допомогу на придбання твердого палива та скрапленого газу на загальну суму 208248,85 грн. Станом на 28 грудня 2017 року селищною та сільськими радами надано одноразову матеріальну допомогу 12 особам з числа військовослужбовців із зони проведення антитерористичної операції на загальну суму 12000 грн. До виконкомів селищної та сільських рад подано 77 заяв на отримання учасниками АТО земельних ділянок, дозвіл на отримання видано 65 особам. З початку поточного року медичним оглядом охоплено 108 демобілізованих.

В. о. директора Великолепетиського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина Задорожня у своїй інформації зазначила, що з метою вивчення потреб учасників АТО та їх сімей, визначення видів соціальної допомоги, яких вони потребують, протягом звітного періоду було здійснено соціальне інспектування 24 сімей демобілізованих учасників АТО. Під час відвідування на кожну сім’ю було складено акти оцінки потреб сім’ї (особи) та надано 101 соціальну послугу за карткою отримувачів послуг.
Під час зібрання члени центру допомоги учасникам антитерористичної операції розглянули проблемні питання, з якими до них зверталися учасники АТО та члени їх сімей, а саме: виділення земельних ділянок для учасників АТО на території району, соціальний супровід демобілізованих, порядок організації відпочинку (з наданням оздоровчих послуг), забезпечення дровами сімей демобілізованих військовослужбовців та інші питання, що пов’язані з соціальним захистом учасників АТО.
На завершення засідання заступник голови райдержадміністрації Ігор Бойко наголосив на тому, щоб спеціалісти, які займаються соціальним захистом учасників АТО та демобілізованих, були максимально уважними до потреб демобілізованих військовослужбовців, якомога швидше надавали їм необхідну допомогу і підтримку.