Засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації

03 лютого 2017 року відбулось засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Великолепетиському районі Наталії Любченко, представників районної державної адміністрації, працівників районного сектору ГУ ДСНС України у Херсонській області, голів селищної, сільських рад району.
На засіданні затверджено термінові заходи щодо недопущення розповсюдження африканської чуми свиней. Зокрема, вирішено наступне:
1.Тимчасово заборонити обіг (сертифікацію) та переміщення живих свиней, сировини та продукції свинарства з загрозливої зони (Херсонська область).
Тимчасово заборонити обіг та переміщення свиней, сировини та продукції свинарства, що походять з господарств, в тому числі з ОСГ, які розводять та/або утримують свиней на території загрозливої зони.
2. Тимчасово заборонити на території Великолепетиського району забій свиней (крім, як для особистого споживання) не на забійних підприємствах (бойнях), які мають експлуатаційний дозвіл.

3. Взяти на облік всі місця утримання свиней, в тому числі в ОСГ, які розводять та/або тимчасово утримують свиней, та місць забою свиней Управлінню Держпродспоживслужби в районі, та за результатами обстежень і підтвердження дотримання  власниками тварин (свиней) вимог Законів України " Про ветеринарну медицину",  "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин", Ветеринарно-санітарних правил для боєнь, забійно-санітарних пунктів господарств та подвірного забою тварин затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини від 14.01.2004 року N 4, тимчасову заборону щодо забою свиней в загрозливій зоні (крім, як для особистого споживання) не на забійних підприємствах (бойнях), які мають експлуатаційний дозвіл та надати для розгляду надзвичайній протиепізоотичній комісії при райдержадміністрації.
4. Заборонити на КП «Великолепетиський ринок» торгівлю живими свинями, м’ясом з них й іншими продуктами свинарства.
5. Вжити невідкладних заходів щодо припинення діяльності стихійних ринків та інших несанкціонованих місць торгівлі живими тваринами та продуктами тваринного походження, де не організовано роботу лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи.
Заборонити реалізацію продукції тваринного походження на ярмарках, виставках, тощо без проведення ветеринарно-санітарної експертизи в державних лабораторіях.
6. Довести  до відома громадян через сходки в населених пунктах району питання щодо тимчасової заборонити обігу (сертифікаціі) та переміщення живих свиней, сировини та продукції свинарства, забою свиней.
7. Забезпечити розроблення та затвердження районної програми по відшкодуванню збитків, завданих власникам тварин внаслідок виникнення епізоотій або інших надзвичайних ситуацій, та передбачити у місцевих бюджетах фінансування указаної програми.
8. Забезпечити висвітлення рішення надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації в засобах масової інформації та на веб-сайті районної влади.

Категорія ради та інші органи: