18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Європейський день боротьби з торгівлею людьми започатковано 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми». Країни, що ратифікували Конвенцію Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми» вдосконалюють систему надання допомоги потерпілим за коштами державних структур, процедури розгляду судових справ, координують діяльність силових відомств у сфері протидії торгівлі людьми з боку відповідних державних установ.

Торгівля людьми — це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина. Торгівля людьми відповідно до Кримінального кодексу України визнається злочином.
Способи втягнення людей у процес торгівлі людьми це використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини, із застосуванням чи погрозою застосування насильства, із використанням службового становища, матеріальної чи іншої залежності від другої особи.
Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей — у жебрацтві, дитячій порнографії, осіб будь-якої статі і віку — для вилучення і трансплантації органів.
Багато людей знають про проблему торгівлі людьми – з повідомлень у пресі, соціальної реклами на телебаченні, білбордів…Але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним.
За інформацією МОМ, в Україні 17 % постраждалих були продані в рабство своїми ж друзями, партнерами чи колегами. Не обов’язково їхати за кордон, щоб потрапити в залежність від експлуататора. За статистикою МОМ, 4 % постраждалих від торгівлі людьми потрапили у рабство у межах України.
Торгівля людьми – це кримінальний злочин. Згідно Кремінального Кодексу України ст..149 встановлює відповідальність за цей вид злочину у вигляді ув’язнення від 3 до 15 років із конфіскацією майна. Розроблено урядову програму щодо запобігання торгівлі жінками і дітьми.
30 громадських організацій по всій Україні допомагають постраждалим від торгівлі людьми, надаючи медичну, психологічну та юридичну допомогу.
У разі виникнення питань звертатися за номерами:
-                     управління праці та соціального захисту населення Великолепетиської районної державної адміністрації: тел.. (05543) 2 12 68;
-                     районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: тел. (05543) 2 25 74;
-                     Департамент соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації: тел.  (095) 1186597;
-                     Громадська організація Херсонський обласний центр «Успішна Жінка»:                      тел.  (099) 3493647;
-                     Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: тел.. 0800505501;
-                     Безкоштовно зі стаціонарних телефонів за номером  527.
Управління праці та соціального захисту населення Великолепетиської районної державної адміністрації.

Категорії статті РДА: