21 травня - Сьогодні ми святкуємо Всесвітній день вишиванки

Встає над світом щире сонце вранці
І землю гріє променем ясним.
А я іду по світу в вишиванці.
Я – українець! І горджуся цим.

Сьогодні ми святкуємо Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день кожен охочий долучаєься до свята, одягнувши вишиванку.

Українська сорочка-вишиванка. Вона ввібрала в себе теплоту сонця і запах трави, шум гаїв і голубінь небес, всю розкіш землі і смуток чарівної пісні. Це не лише витвір мистецтва, а й наш оберіг. Бо закодована одвічними життєдайними знаками сонця, землі і води. І захищає така сорочка, й сили додає, й кохання береже…
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами, символами та знаками.
Цього року День вишиванки випав на 21 травня. Святкувати його почали не так давно, але ця традиція вже встигла міцно закріпитися у свідомості багатьох людей. Свято відзначається щороку у третій четвер травня, а головне, що треба зробити цього дня – вдягти вишиванку на роботу, навчання чи просто на прогулянку. День вишиванки цікавий тим, що не прив’язаний до жодного державного чи релігійного свята, він цілком самодостатній та цікавий без зайвих нюансів.
Не дивлячись на те, що День вишиванки – це дуже молоде свято, воно вже встигло набути масштабів. Українська діаспора за кордоном сприяє поширенню цього свята, і тепер вже в 9-ти країнах щорічно святкується День Вишиванки. Свято має свої традиції та звичаї. Кожен, хто надягає вишиванку в цей день, стає учасником свята. Можна піти у вишиванці на роботу,  в школу чи на прогулянку з друзями. Згідно з дослідженнями істориків, перші види вишивка з’явились ще за доби скіфів до нашої ери, а в 19 столітті Іван Франко почав поєднувати вишиванку з діловим костюмом.
Зі святом, з Днем вишиванки! Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Українські традиції – одні з найкрасивіших в світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всьому світу. Хай у ваших оселях розквітне калина, оживуть птахи й квіти на полотнах! Ми з вами усі - українці, яких об'єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишивки.
Одягайте свої вишиванки і нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи!