24 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ АРХІВНИХ УСТАНОВ

Архівний сектор райдержадміністрації, хоч невеликий заклад, але має свою історію. Він був створений на початку 50-х років минулого століття для зберігання документів установ, підприємств, організацій, які працюють на території району, і підпорядковувався Великолепетиському  районному відділу Народного Комісаріату внутрішніх справ у Херсонській області. Під час війни архів припинив свою діяльність і лише з 1 грудня 1944 року знову розпочав роботу. Сьогодні архівний сектор розташований у орендованому приміщенні Великолепетиського комунального підприємства “Поліграфіст”  за адресою: смт Велика Лепетиха, вул. Щорса,1.
У архівному секторі зберігаються документи з 1944 року, які належать риболовецькій артілі імені Мікояна, Великолепетиській міжрайонній базі «Сільгоспснаб». На іншому стелажі можна побачити документацію про створення на Великолепетищині колгоспів, які датуються 1948-1952 роками. Деякі документи старі, багато разів читані перечитані, тож потребують дбайливого ставлення, бо вони не лише є джерелом інформації, а й відтворюють тогочасну атмосферу життя, побуту, культуру спілкування, коло інтересів, і будуть потрібні наступним поколінням.
На сьогоднішні день у секторі зберігаються документи 42 фондів, що складає 6642 одиниці зберігання. Документів особового походження – 31 од.зб., фотодокументів – 308 од.зб.
У зв’язку з процесом роздержавлення та приватизації підприємств, ліквідацією колишніх агроформувань гостро постало питання щодо зберігання документів, які підтверджують трудовий стаж громадян. Тому у 2010 році створено 7 трудових архівів для зберігання документів ліквідованих установ при селищній та сільських радах. Призначений рішенням виконкому працівник ради буде надавати громадянам довідки. Це дозволить людям швидше отримати документи для оформлення пенсії. Не потрібно буде їхати за довідками до архівного сектору районної державної адміністрації, а буде достатньо звернутись до сільської чи селищної ради.