30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми!

Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році, з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.
Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.
За період з 1991 року по 2017 рік в Україні за даними Міжнародної організації з міграції від торгівлі людьми постраждало понад 120 000 українців.
Україна здебільшого булла країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.
Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми.
Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:
Вас позбавляливільногопересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;
Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;
Вас примушували відробляти неіснуючі борги;
Вас втягнули у злочинну діяльність щляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.
Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.
У разі виникнення питань звертатися за номерами:
Управління праці та соціального захисту населення Великолепетиської районної державної адміністрації: тел.(05543) 2 12 68;
Департамент соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації: тел.  (095) 1186597;
Громадська організація Херсонський обласний центр «Успішна Жінка»: тел.  (099) 3493647;
Національна безкоштовна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та «527» (для абонентів Київстар, Vodafone UA, Life).

Управління праці та соціального захисту населення Великолепетиської районної державної адміністрації.»
Оплату гарантуємо.