Аби вберегти в передноворічний період хвойні від вирубування, в районі проводитиметься комплекс спецзаходів

Ялинка – традиційна окраса новорічних свят. Однак масова вирубка зелених красунь призвела до необхідності посилення їх охорони, особливо напередодні свят. Аби забезпечити державний контроль над охороною лісів від незаконних рубок хвойних насаджень, над заготівлею, реалізацією ялинок у передноворічний період 2014 року, розпорядженням голови районної державної адміністрації від 11 листопада  2013 року № 329 «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2014 року», районний затверджено штаб по організації і проведенню охоронних заходів щодо недопущення незаконного вирубування хвойних насаджень у лісових масивах району. Районний відділ (з обслуговування Великолепетиського та Верхнерогачицького районів) УМВС України в Херсонській області та ДП «Каховське лісове господарство» планують проводити рейдові перевірки з виявлення незаконного перевезення новорічних ялинок, а також здійснюватимуть контроль за дотриманням правил торгівлі, законності продажу і придбання новорічних ялинок в населених пунктах району. Відповідно до законодавства України, підприємці, які мають намір займатися продажем ялинок, повинні мати при перевезенні дерев товарно-транспортну накладну, а при продажу – накладну з лісництва, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з «мокрою» печаткою. Також для законного продажу ялинок приватний підприємець повинен мати відповідний пакет документів і дозвіл на торгівлю. У разі відсутності пакету документації, винні особи будуть притягнуті до адміністративної відповідальності. Згідно зі ст. 65 Кодексом України про адміністративні правопорушення незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.