Антикорупційна діяльність

Підрозділи по боротьбі з корупцією

Рішення національного агенства з питань запобігання корупції від 14 липня 2016 року № 2 «Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб»

 

Інформація про особу на яку покладено обов’язки питань запобігання та виявлення корупції

З метою забезпечення умов для повідомлення громадянами району про факти порушень вимог Закону України «Про запобігання корупції», у Великолепетиській районній державній адміністрації покладено обов’язки з питань запобігання та виявлення корупції у районній державній адміністрації згідно посадової інструкції, затвердженої першим заступником голови районної державної адміністрації від 24 листопада 2017 року, на головного спеціаліста з питань мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами апарату районної державної адміністрації Зінченка Олександра Миколайовича. Контактний телефон 2-21-79.
 
 
Рекомендації
суб’єктам декларування до чергового етапу електронного
декларування в Україні
Шановні суб’єкти декларування! З метою завчасної підготовки до чергового етапу електронного декларування в Україні, який розпочався з 01.01.2018, просимо Вас виконати такі дії:
1. Перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у Вашому персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр).
Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до Указу Президента України від 15.05.2017 №133/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» доступ до окремих поштових серверів у домені .ru обмежений.
У зв’язку з цим для роботи з Реєстром (отримання повідомлень, підтвердження зміни електронного цифрового підпису тощо) слід використовувати поштові скриньки, які не підпадають під зазначені обмеження (наприклад: ukr.net, i.ua, email.ua, gmail.com тощо).
Якщо Ваша електронна поштова скринька підпадає під обмеження, то для її зміни у персональному кабінеті Реєстру необхідно створити (або використовувати іншу) особисту поштову скриньку. Після цього слід авторизуватися в Реєстрі за адресою: https://portal.nazk.gov.ua за допомогою власного електронного цифрового підпису, перейти у вкладку «Мій профіль», натиснути кнопку «Змінити контактні дані», у полі «Новий E-mail» вказати нову поштову скриньку та натиснути кнопку «Змінити E-mail».
На нову поштову скриньку надійде лист «Зміна E-mail | ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ». Для зміни E-mail перейдіть за посиланням у листі,  повторно здійсніть вхід у Ваш персональний кабінет та перевірте вкладку «Мій профіль». У полі «E-mail» повинна бути зазначена вже змінена електронна поштова скринька.
Звертаємо увагу! Для зміни електронної поштової скриньки у Вашому персональному кабінеті Реєстру не потрібно отримувати новий ЕЦП.
2. Перевірити термін дії та працездатність Вашого електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) для роботи з Реєстром.
Для отримання інформації про термін дії ЕЦП треба завантажити посилений сертифікат особистого ЕЦП з веб-сайту акредитованого центру сертифікації ключів (далі - АЦСК), в якому Ви отримали ЕЦП. Після цього натиснути на сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші та у вікні, яке відкрилось, переглянути термін дії сертифікату ЕЦП. Необхідно, щоб на дату подання електронних документів до Реєстру сертифікат ЕЦП був діючий. У разі, якщо термін дії сертифікату сплинув, Ви не зможете користуватись ЕЦП, в тому числі подавали електронні документи до Реєстру. Тоді Вам необхідно звернутись до АЦСК та отримати новий ЕЦП. Зазначаємо, що Національне агентство не є АЦСК. З переліком АЦСК Ви можете ознайомитись на сторінці https://portal.nazk.gov.ua у полі: “АЦСК”.   
Після отримання нового ЕЦП Вам необхідно зайти на сторінку входу до Реєстру https://portal.nazk.gov.ua  і скористатись посиланням: «Я загубив/змінив свій приватний ключ». У полі «Поточна електронна адреса» вказати електронну поштову скриньку, з якою Ви зареєстровані в Реєстрі, та натиснути кнопку «Вислати код для відновлення». На вказану поштову скриньку надійде лист «Зміна ЕЦП | ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ». Для зміни ЕЦП необхідно перейти за посиланням у листі, після цього у полі АЦСК обрати акредитований центр сертифікації ключів, в якому Ви отримали новий ЕЦП, обрати файл нового ЕЦП, вказати пароль від нового ЕЦП та натиснути кнопку «Змінити ЕЦП». Після успішного виконання вказаних дій з’явиться повідомлення про розгляд Вашої заявки. Заявки на зміну ЕЦП розглядаються протягом 1 доби у робочий час. Ви можете здійснити спробу входу до Реєстру з новим ЕЦП через вказаний час та не очікувати листа з подальшими інструкціями.
Для перевірки працездатності ЕЦП Ви можете скористатись online-сервісом накладання ЕЦП на електронні документи за посиланням: https://ca.informjust.ua/sign. Результатом успішної перевірки буде повідомлення: «ПІДПИС НАКЛАДЕНО УСПІШНО, ЦІЛІСНІСТЬ ДАНИХ ПІДТВЕРДЖЕНО».
Якщо при накладанні електронного цифрового підпису виникає помилка, слід звернутись до акредитованого центру сертифікації ключів, який Вам видав ЕЦП.
Виконавши запропоновані дії, Ви завчасно підготуєтесь до чергового етапу декларування в Україні, чим полегшите собі роботу з Реєстром.
Також нагадуємо, що на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://nazk.gov.ua у розділі «Декларування» Ви можете ознайомитись із Рекомендаціями при роботі з Реєстром.
У разі виникнення проблем технічного характеру Ви можете звернутись до служби технічної підтримки за тел.: +38(044)200-06-94 або адресою електронної пошти support@nazk.gov.ua, при цьому:
 • направляйте електронний лист з Вашої персональної електронної поштової скриньки, яка зазначена при реєстрації;
 • у темі листа зазначайте суть Вашого питання;
 • у листі необхідно зазначити Ваше П.І.Б., реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН) та викласти суть питання, за необхідності до листа додати скріншоти (зображення екрана) з Вашою помилкою.
Протидіяти проявам бюджетної корупції
 
Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри» органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області за номером у місті Херсоні 263628.
Державні фінансові інспектори системно взаємодіють з органами влади, контролюючими і правоохоронними органами заради спільного протистояння проявам корупції серед розпорядників бюджетних коштів, керівників бюджетних установ, підприємств і організацій. Повідомляйте про те, що вам відомо про деяких посадовців, котрі виконують посадові обов’язки недобросовісно, з нехтуванням вимог чинного законодавства, коли окремі чиновники з порушеннями використовують кошти, адже вони створюють підґрунтя для виникнення проявів бюджетної корупції. Зусиллями фахівців Державної фінансової інспекції, в межах наданих повноважень, прискіпливо відстежуються фінансові операції у бюджетній сфері. Триває ретельний фінансовий контроль на підконтрольних об’єктах. У Херсонській області, під час ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності 7 установ, підпорядкованих Національній академії аграрних наук України, до державного бюджету перераховано коштів загалом на суму 468,94 тис. грн. На Херсонщині фінінспектори встановили в системі НААН факти недоотримання фінансових ресурсів державним бюджетом та підприємствами загалом на 833,11 тис. грн. за останні 4 роки. ДП ДГ «Копані» не перераховано частину чистого доходу на суму 267,13 тис. грн. до загального фонду державного бюджету. На виконання вимог фінінспекторів кошти перераховано до державного бюджету в повному обсязі. Аналогічно, ДПДГ «Каховське» Інституту зрошуваного землеробства НААНУ не перерахувало до бюджету держави 15% частини чистого прибутку. Знову ж таки, в період ревізії кошти на загальну суму 58,66 тис. грн перераховано до загального фонду державного бюджету України. Інститут зрошуваного землеробства, через порушення ст.40  Закону України «Про охорону прав на сорти рослин», ст. 629 Цивільного кодексу України та умов укладених ліцензійних договорів, недоотримав 201,81 тис. грн. у вигляді роялті за виробництво насіннєвого матеріалу. На вимогу фінінспекторів суб’єкти господарювання перерахували до спеціального фонду Інституту належних платежів на суму 195,42 тис. грн. ДП «Дослідне господарство «Великі Клини» Південної державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту водних проблем і меліорації НААНУ було укладено 5 договорів підряду з фізичними особами- підприємцями на обробіток ґрунту та вирощування сільгосппродукції. Проте грошова винагорода не була відображена по бухгалтерському обліку. Таким чином, Підприємством недоотримано належних доходів на загальну суму 272,25 тис. грн. Зусиллями фінінспекторів підприємці перерахували зазначену суму на рахунки Підприємства.
 
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області
Сфера державних закупівель
Разом долати корупцію
У низці порушень, виявлених під час проведення контрольних заходів, зокрема, наступні: порушення порядку оприлюднення/опублікування інформації про закупівлю; встановлення непрозорих та нечітких технічних і кваліфікаційних вимог документації конкурсних торгів; допущення до оцінки пропозицій конкурсних торгів учасників, які є пов’язаними особами з іншими учасниками процедури закупівлі; здійснення закупівлі без застосування процедур, визначених Законом; торги за завищеними цінами; відсутність необхідних документів, передбачених Законом, або їх невідповідність встановленим законодавством вимогам щодо оформлення; невідповідність укладеного договору про закупівлю умовам документації торгів; відсутність Річного плану закупівель; необґрунтоване застосування процедури закупівлі в одного учасника/переговорної процедури закупівлі;   неправомірне визначення переможця процедури закупівлі та допущення інших порушень у документації з конкурсних торгів; неправомірне відхилення пропозицій конкурсних торгів учасників процедури закупівлі; відсутність позиції товару/робіт/послуги, що закуповуються відповідно до затвердженого Річного плану.
До речі, серед основних причин відміни торгів або визнання їх такими, що не відбулися: подання для участі у торгах менше двох пропозицій конкурсних торгів, відсутність подальшої потреби у товарах, роботах або послугах та інші.
Фінінспектори звертаються до керівників підконтрольних підприємств, установ і організацій з проханням брати активну участь у протидії корупційним проявам  і невідкладно інформувати про такі прояви.
Телефон довіри Держфінінспекції в Херсоні – 263628.
Від початку 2016 року Держфінінспекція в Херсонській області попередила порушення у сфері держзакупівель майже на 19 млн грн
За результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) фінінспектори попередили порушення у сфері держзакупівель на загальну суму 18,54 млн грн з початку 2016 року.
Зокрема, через виявлені фінансові порушення було розірвано укладених договорів на загальну суму 16,29 млн грн та відмінено торгів на суму близько 2,26 млн грн.
Крім того, під час ревізій та перевірок підконтрольних об’єктів, на порушників чинного законодавства з питань державних закупівель, складено  16 адміністративних протоколів упродовж 2015-2016 років.
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області
 

Корупційні торги скасовують

У першому кварталі 2016 року фінінспектори й аудитори Херсонщини запобігли порушенням у державних закупівлях майже на 6 мільйонів гривень 
Як уточнює прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області, через виявлені фінансові порушення було розірвано укладених договорів на загальну суму 3,6 мільйона гривень та скасовано торгів на суму майже 2,26 мільйона.
Держава встановила чимало прозорих вимог і процедур, спрямованих на запобігання корупції. Тож чиновники повинні знати особливості проведення торгів, дотримуватися чинних вимог, щоб оптимально використовувати державні кошти.
Зафіксували фінінспектори й інші порушення. Зокрема, виявили факти недонадходження коштів від паркування автотранспорту за період з 01.01.2011 по 31.01.2016 р. Комунальне підприємство «Сервіс-центр» (уповноважене забезпечувати паркування транспорту, обслуговування паркувальних майданчиків, стоянок транспортних засобів та справляти місцевий збір за автопаркування на території міста Херсон), укладало договори про надання в користування місць для паркування транспортних засобів на підставі рішень сесій Херсонської міської ради. Як встановили фінінспектори, розміри площі під машино-місцями не відповідали площам, визначеним відповідними рішеннями, внаслідок чого місто недоотримало загалом 1,69 мільйона гривень.
А відділ освіти Каховської міської ради та підпорядковані йому навчальні установи й заклади порушили фінансову дисципліну на суму майже 700 тисяч гривень за період із 01.03.2013 по 01.03.2016 р. Із порушеннями витрачали бюджетні кошти на оплату праці осіб, залучених для надання платних послуг, а також на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, спожитих під час організації харчування школярів, які харчувалися за батьківські кошти.
Також встановлено факти зайвої сплати педпрацівникам зарплати за час їхніх відпусток, випадки безпідставного нарахування та сплати окремих сум звільненим працівникам за невикористану відпустку, інші бухгалтерські прорахунки. До того ж  виявлено понаднормове або зайве списання харчів.
Пройшла ревізія і в управлінні Північно-Кримського каналу за період 01.03.2014 по 13.12.2015 р. Встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму майже 800 тисяч гривень. Незаконно оплачували роботи підрядника з демонтажу повітряної лінії електрозв’язку, з виконання (не підтверджених фактично) підводно-технічних робіт. Безпідставно списували видатки на виконання робіт з підвищеної небезпеки, на пальне для спецтехніки. А ще управління роками використовувало більш ніж один службовий  автомобіль, унаслідок чого на пальне безпідставно витрачено коштів на суму понад 490 тисяч гривень, а також закуповувало товарно-матеріальні цінності (бензопила, висоторізи, кущорізи, повітродувки, пилососи тощо) за цінами, що перевищували ринкові, на суму 148 тисяч гривень.
Проінспектовано й фінансово-господарську діяльність підконтрольних об’єктів лісової галузі південної Херсонщини, зокрема у Великокопанівському, Голопристанському лісомисливських та Каховському лісовому господарствах. Виявлено випадки незаконного вилучення земель лісового фонду. У межах ДП «Голопристанське лісомисливське господарство» встановлено факти зайняття земель лісового фонду сторонніми суб’єктами на площі 45,37 га у зв’язку з передачею їх сільськими радами фізичним і юридичним особам з порушеннями вимог земельного та лісового законодавства. Змінено цільове призначення земель.
За інформацією, отриманою від Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області на основі методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ∂рунтового покриву (родючого шару) без спеціального дозволу, Держфінінспекція обрахувала обсяг збитків, завданих лісовому фонду. Вийшло 1,43 мільйона гривень. 
Фінінспектори разом з лісничими і майстрами лісу обстежують лісовий фонд на предмет самовільних рубок дерев сторонніми юридичними та фізичними особами. Виявляють незаконне вирубування сосни, тополі та акації, що теж завдає збитків.  
Матеріали всіх ревізій направлено правоохоронцям для відповідного реагування.
 
Від корупціонерів забагато шкоди
Корупція викликає:
• неефективний розподіл і витрачання державних коштів і ресурсів; 
• втрати часу через чинення перешкод, зниження ефективності роботи  в цілому;
• звуження обсягів фінансування громад, уповільнення економічного зростання;
• пониження якості суспільного сервісу;
• зростання соціальної нерівності;
• посилення впливу організованої злочинності та ін.
Шановні громадяни!
Звертайтеся на «телефон довіри» органів Державної фінансової інспекції
в Херсонській області за номером у місті Херсоні 263628.
 
 
Упродовж 2013-2015 років херсонські аудитори дослідили використання бюджетних коштів майже  на два мільярди гривень
У 2013- 2015 роках аудитори провели 17 контрольних заходів (6 аудитів виконання місцевих бюджетів, 9 аудитів діяльності суб’єкта господарювання, 2 аудити ефективності виконання бюджетних програм). Крім того, взято участь в централізованих аудитах ефективності виконання бюджетних програм.
В ході аудитів загалом досліджено 1,834 млрд. грн. і встановлено неефективне використання коштів на суму 43,95 млн. грн., втрат фінансових ресурсів на 37,41 млн. грн. При цьому виявлено резервів для наповнення місцевих бюджетів на 6,58 млн. грн.
За результатами контрольних заходів надано 271 пропозицію, з яких враховано – 202. Крім того, аудиторами направлено 57 інформацій користувачам та зацікавленим органам, якими прийнято 72 управлінські рішення.
За результатами державних фінансових аудитів ефективності виконання бюджетних програм, визначено низку факторів, які перешкоджають виконанню заходів, в тому числі з поліпшення житлових умов сільського населення, охорони довкілля та поліпшення екологічної ситуації на місцях.
 
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області
 
Аудитори Херсонщини виявили додаткові резерви для місцевих бюджетів
Держфінінспекція в Херсонській області продовжує проводити фінансові аудити виконання бюджетів, надаючи райдержадміністраціям, самоврядним структурам, розпорядникам і одержувачам коштів, свою оцінку розвитку територіальних громад. Деякі з пропозицій вже враховано, а решта перебуває у стадії впровадження.
Триває моніторинг стану впровадження пропозицій, поданих органам влади за результатами державних фінансових аудитів навколо виконання місцевих скарбниць. Мета єдина: разом збільшити бюджетні надходження.
Серед змістовних пропозицій, минулоріч адресованих для Білозерського району - внести зміни до діючих договорів оренди земельних ділянок несільгосппризначення. Зокрема, в частині збільшення орендних ставок. Відтепер внесено зміни до 42 договорів оренди та збільшено розмір орендної плати. Крім того, припинено дію 12 договорів оренди землі, в тому числі по одному договору земельну ділянку передано у власність. До того ж, на підставі прийнятих судових рішень, по 29 договорам переглянуто розмір орендної плати.
До речі, торік у Білозерському районі укладено та зареєстровано 45 договорів на оренду земель загальною площею понад 640 га сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, з розміром річної орендної плати на понад 588,82 тис. грн.
Також реалізовано конструктивну інших пропозицій фахівців. Зокрема, профільна депутатська комісія зосередила зусилля на збільшенні бюджетних надходжень і згодом внесла відповідні зміни до рішення сесії про джерела доходів. Таким чином, у другому півріччі 2015-го, рішенням Голопристанської міської ради було збільшено доходи загального фонду міського бюджету на суму 2,49 млн. грн.
Прислуховується місцева влада до аудиторської пропозиції про збільшення рівня охоплення дітей дошкільною освітою тощо.
 
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області

 

 
Корупцію «знати в обличчя»
Неправомірна вигода - грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав;
Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;
Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області за номером у місті Херсоні 26-36-28 у разі, якщо Вам відомі факти крадіжок коштів та майна у бюджетній сфері.
 
Фінінспектори Херсонщини за чотири місяці 2016 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 7 млн. грн.
Фахівці Держфінінспекції в Херсонській області протягом січня - квітня 2016 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 7,15 млн. грн.
За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 26 управлінських рішень.
За матеріалами контрольних заходів розпочато 13 досудових розслідувань.
До суду пред’явлено п’ять позовів щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 12,5 млн. грн.
За порушення фінансової дисципліни 50 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 23 – до дисциплінарної.
У 12 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень.
Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 756,2 тис. грн.
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області

 

Держфінінспекція в Херсонській області за три місяці 2016 року забезпечила відшкодування втрат на понад 6,72 млн. грн.
Фахівці Держфінінспекції в Херсонській області протягом січня – березня 2016 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму більш ніж 6,72 млн грн.
За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 8 досудових розслідувань.
У 8 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень.
За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 20 управлінських рішень.
За вчинені фінансові порушення 28 посадовців притягнуто до адміністративної відповідальності, 11 – до дисциплінарної, двох осіб звільнено із займаних посад.
Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму близько 756,2 тис. грн.
 
 
ЄДИНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ПРОТИДІЯТИ КОРУПЦІОНЕРАМ
 
Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 263628
 
Залежно від характеру та застосування антикорупційних заходів виділяють  напрями протидії корупції: 1) запобігання проявам корупції; 2) виявлення, розгляд фактів корупційних діянь, з притягненням до передбаченої законом відповідальності; 3) усунення наслідків корупційних діянь; 4) дотримання вимог антикорупційного законодавства.
Запобіганню корупції у міжбюджетних відносинах сприятимуть: підвищення фінансової спроможності місцевих бюджетів, ефективності використання бюджетних коштів. Зокрема, йдеться про прозоре формування й виконання місцевих бюджетів; удосконалення систем моніторингу й оцінювання використання бюджетних коштів, забезпечення аудиту місцевих фінансів…
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області
 
 
У січні-жовтні 2014 року Держфінінспекція в Херсонській області забезпечила відшкодування втрат на суму
понад 24 млн. грн.
Фахівці Держфінінспекції в Херсонській  області протягом січня – жовтня 2014 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 24,1 млн. грн. Зокрема, до бюджетів, на рахунки бюджетних установ та підприємств додатково надійшло 3,89 млн. грн.
За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств і установ прийняли 166 управлінських рішень.
За матеріалами ревізій та перевірок правоохоронні органи розпочали 59 досудових розслідувань.
У 153 випадках до установ, під час ревізії яких виявлено порушення, застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань і зменшення бюджетних призначень.
До суду пред'явлено 30 позовів щодо відшкодування винними особами втрат фінансових ресурсів на загальну суму 15,38 млн. грн.
За вчинені порушення 301 посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності, 149 – до дисциплінарної та матеріальної, 35 осіб звільнено із займаних посад.
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області
 
Спільна протидія
АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЧАС
Шановні громадяни Херсонщини! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 263628
Боротьба з корупцією є багатосторонньою, що зумовлено важливістю та складністю завдань, які стоять перед відповідними органами. За напрямами взаємодію можна розглядати як стратегічну, оперативну та тактичну.
Стратегічна взаємодія полягає в узгодженій діяльності суб’єктів боротьби корупцією між собою та з іншими державними органами для досягнення стратегічної мети, визначеної антикорупційним законодавством України.
Оперативна взаємодія - використання наявних сил, засобів і методів, яка здійснюється в певних організаційних формах відповідно до визначених цілей.
Тактична взаємодія -  використання наявних сил, засобів і методів для вирішення окремого завдання. Головний зміст тактичної взаємодії міститься в узгодженні дій усіх сил та засобів, які беруть участь у спільній діяльності, за метою, місцем і часом.
 
 
Невідкладна протидія  
Про шкоду від корупції
Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 263628
Корупція викликає:
 • неефективний розподіл і витрачання державних коштів і ресурсів; неефективність корупційних фінансових потоків з погляду економіки;
 • втрати часу через чинення перешкод, зниження ефективності роботи  в цілому;
 • зниження фінансування у виробництво, уповільнення економічного зростання;
 • пониження якості суспільного сервісу;
 • зростання соціальної нерівності;
 • посилення організованої злочинності та ін.
 
ТОРГИ БЕЗ КОРУПЦІЇ?
Телефон довіри Держфінінспекції в Херсоні – 26 36 28
 
З початку 2014 року херсонські фінінспектори виявили порушень у сфері державних закупівель на суму понад 4,25 млн. грн.
У 2014 році розпорядниками бюджетних коштів придбано товарів та послуг з порушенням Закону України «Про здійснення державних закупівель» на суму понад 4,25 млн. грн. Зокрема, ДП «Дослідне господарство «Копані» Інституту зрошуваного землеробства НААН України без проведення належних процедур державних закупівель на суму понад 3 млн. грн., поза торгами придбано паливно-мастильні матеріали на суму 341,5 тис. грн. та два трактори New Holland TL 105 на загальну суму 560,00 тис. грн.
Комунальним підприємством «Азовкомунсервіс» Генічеської міської ради знову ж таки без проведення процедур закупівель закуплено рідких продуктів нафтопереробки на загальну суму 387,15 тис. грн.
ДП «Цюрупинське лісомисливське господарство» та ДП «Голопристанське лісомисливське господарство», відповідно до укладених договорів, отримано послуг по рубці лісосік без проведення процедури закупівель на загальну суму 627,09 тис. грн.
До найбільш розповсюджених порушень у сфері державних закупівель, яких припускаються розпорядники державних коштів, належать: укладання договору без проведення процедури закупівель; фальсифікація матеріалів проведення торгів (державних закупівель); укладання договорів закупівлі за цінами, вищими, ніж були передбачені документацією конкурсних торгів; створення умов для перемоги окремого виконавця; необґрунтоване застосування процедури закупівлі одного учасника.
Пряма протидія зазіханням на кошти державного або місцевих бюджетів неможлива без системної роботи з питань фінансового контролю та взаємодії правоохоронних і контролюючих органів.
 
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області
 
 
 
Спільна протидія
КОРУПЦІОНЕР – «БЕЗХРЕБЕТНИЙ»
 
Шановні громадяни! Звертайтеся на телефон довіри
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 26-36-28
 
Захист громадської свідомості від корупційного впливу є одним із головних напрямів запобігання корупції, що включає збереження моральних цінностей та зростання суспільної свідомості. Під корупціонером слід розуміти не лише посадовця, що отримує хабарі, а й особу, яка виконує управлінські функції та отримує незаконну винагороду, а також особу, що дає хабар (винагороду).
Поведінка корупціонера може бути описаною моделлю боротьби мотивів, що іноді називається «моделлю вагів» або моделлю ризикованої поведінки.

 

 

На Херсонщині фінінспектори виявили фінансові порушення у Любимівській селищній раді на суму понад 300 тис. грн.
Під час ревізії Любимівської селищної ради Каховського району виявлено порушень бюджетного законодавства загалом на суму 300,56 тис. грн. за період з 01 січня 2011 року по 01 грудня 2013 року.
Зокрема, всупереч вимогам Бюджетного кодексу на фінансування місцевих освітніх закладів освіти з юридичним статусом, водночас з районного та селищного бюджету, незаконно витрачено 231,14 тис. грн. У дошкільних закладах Любимівки встановлено факти понаднормового списання картоплі, соку, цукру, м’яса, томатної пасти, какао, сухофруктів, сметани та борошна.
Крім того, за фактично невиконаний обсяг ремонтно-будівельних робіт закладу культури безпідставно перераховано бюджетних коштів на суму 22,49 тис. грн. Через невірно встановлений тарифний розряд, завідуючим бібліотеками, за рахунок селищного бюджету, необґрунтовано нараховано та сплачено загалом 17,7 тис. грн.
Селищним бюджетом недоотримано власних надходжень за договорами оренди приміщень. Преміювання деяких працівників здійснено без належним чином оформленого рішень сесії Любимівської селищної ради. У 32 випадках надміру списано майже 500 л бензину під час перебування окремих посадовців у планових відпустках та відрядженні.
За результатами інспектування на винуватців складено адміністративні протоколи. Застосовано фінансові санкції і направлено обов’язкові вимоги до органу самоврядування про усунення фінансових порушень.
Матеріали ревізії передано правоохоронним органам та проінформовано районну владу. На двох посадових осіб відкрито кримінальне провадження за статтями 191, 364, 366 Кримінального кодексу України.
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області

 

Каховська об’єднана держфінінспекція повідомляє
НЕ ВСЮДИ БЮДЖЕТНА ДИСЦИПЛІНА!
Телефон довіри фінінспекторів – (05536) 4-38-47.
Триває системний контроль за дотриманням підприємствами, установами та організаціями вимог Указів Президента України і постанов Уряду в частині наповнення бюджетів усіх рівнів, дотримання фінансової дисципліни та цільового використанням коштів бюджетів усіх рівнів.
Фінінспектори діють відповідно до повноважень Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та інших нормативно законодавчих актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Держфінінспекції України.
Ревізії проводяться на підставі плану роботи ДФІ в Херсонській області, централізованих доручень ДФІ України, звернень правоохоронних органів.
Зокрема, контролюються питання щодо спрямування коштів на виплату заробітної плати, достовірної кредиторської та дебіторської заборгованості, збереження та цільового використання комунального та державного майна.
У І півріччя 2014 року проведено заходи з питань фінансово-господарської діяльності на 58-ми підконтрольних об’єктах. При цьому обсяг охоплених ревізіями фінансових та матеріальних ресурсів склав понад 61,2 млн. грн.
На 10 об’єктах всіх форм власності, встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства на суму 722,53 тис. грн. Вжитими фінінспекторами заходами забезпечено відшкодування та поновлення фінансових і матеріальних порушень, що призвели до втрат в сумі 489,97 тис. грн.
До правоохоронних органів передано 4 матеріали ревізій та порушено 7 кримінальних проваджень. Окрім того, ревізори брали участь в якості залучених до перевірок спеціалістів, за якими відкрито кримінальне провадження. Трьом посадовим особам вручено письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Адміністративні протоколи складено на 15 осіб. Притягнуто до адміністративної відповідальності винних осіб на загальну суму 3,89 тис. грн., яку сплачено до дохідної частини бюджету. На двох посадовців складено адміністративні протоколи за вчинені корупційні діяння.
За результатами ревізій прийнято управлінські рішення, за якими притягнуто до дисциплінарної та матеріальної відповідальності 13 посадових осіб, 1 посадову особу звільнено із займаної посади.
Відповідно до вимог Бюджетного кодексу за результатами контрольних заходів до об’єктів контролю застосовано 23 фінансові санкції.
Відтепер залишається пріоритетом насамперед усунення виявлених порушень та запобігання їх у подальшому. Тому й проводяться спільні наради з правоохоронними органами, органами місцевої влади та самоврядування.

 

У січні-червні 2014 року Держфінінспекція в Херсонській області забезпечила відшкодування втрат на понад 17,7 млн. грн.

Фахівці Держфінінспекції в Херсонській області протягом січня-червня 2014 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму більш як 17,7 млн. грн. Зокрема, до бюджетів, бюджетних установ та організацій додатково надійшло понад 1,8 млн. грн. Відшкодовано і поновлено нецільових та незаконних витрат і недостач ресурсів на суму майже 15,9 млн. грн.
За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 132 управлінських рішення.
За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 44 досудових розслідування.
До підприємств та установ, під час ревізій яких виявлено порушення бюджетного законодавства, застосовано 84 фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках та призупинення бюджетних асигнувань. Також за поданням інспекції у 16 випадках зменшено бюджетних призначень на загальну суму понад 4,3 млн. грн.
Фахівці інспекції пред’явили до суду 16 позовів щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 4,9 млн. грн. Крім того, перед органами прокуратури та установами ініційовано пред’явлення ще 54 таких позовів.
За вчинені фінансові порушення 190 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 89 – до дисциплінарної та матеріальної, 22 осіб – звільнено із займаних посад.
 
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області
 
 
Протягом січня-травня 2014 року Держфінінспекція в Херсонській області забезпечила відшкодування втрат на суму 16,8 млн. грн.
 
Фахівці Держфінінспекції в Херсонській області протягом січня-травня 2014 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 16,8 млн. грн., у тому числі за порушеннями, що виявлені у попередніх роках, майже на 10,2 млн. грн. Зокрема, до бюджетів, бюджетних установ та організацій додатково надійшло понад 1,6 млн. грн. Відшкодовано і поновлено нецільових, незаконних витрат та недостач ресурсів на суму майже 15,2 млн. грн.
За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 115 управлінських рішень.
За матеріалами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали 38 досудових розслідувань.
До підприємств, установ та організацій, під час ревізій яких виявлені порушення бюджетного законодавства, застосовано 80 фінансових санкцій у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами та призупинення бюджетних асигнувань. Також за поданням інспекції у 15-ти випадках зменшено бюджетні асигнування на суму понад 4,4 млн. грн.
Спеціалісти інспекції пред’явили 10 судових позовів щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 3 млн. грн. Крім того, перед органами прокуратури та іншими установами ініційовано пред’явлення ще 49 таких позовів.
За вчинені фінансові порушення 163 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 87 – до дисциплінарної та матеріальної,
22 особи звільнено із займаних посад.
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області
 
 
 
 
Спільна протидія
 
ЄДИНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ
ВОЮВАТИ З КОРУПЦІОНЕРАМИ
 
Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 263628
 
Залежно від характеру та застосування антикорупційних заходів виділяють  напрями протидії корупції: 1) запобігання корупції; 2) виявлення, розгляд фактів корупційних діянь, з притягненням до передбаченої законом відповідальності; 3) усунення наслідків корупційних діянь; 4) вдосконалення антикорупційного законодавства.
Запобіганню корупції у міжбюджетних відносинах сприятимуть: підвищення фінансової спроможності місцевих бюджетів, ефективності використання бюджетних коштів. Зокрема, йдеться про прозоре формування й виконання місцевих бюджетів; удосконалення систем моніторингу й оцінювання використання бюджетних коштів, забезпечення аудиту місцевих фінансів, запровадження стандартних процедур конкурсного відбору проектів, що мають реалізовуватися за рахунок бюджетних коштів.
 
ПРИСІКАТИ
ХАПУГАМ ВІДКАТИ
Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 263628.
 
До негативних наслідків корупції відносять:
- розширення тіньової економіки (зменшення надходжень до бюджету, загострення соціальних проблем через невиконання бюджетних зобов’язань);
- порушення конкурентних механізмів ринку (зниження ефективності ринку, дискредитація ідей конкуренції - перемагає той, хто через корупційні зв’язки зміг отримати переваги, зменшення ефективності роботи підприємств, підвищуються ціни за рахунок корупційних накруток;
- унеможливлення появи ефективних власників (непрозорість майнових відносин, штучні банкрутства окремих підприємств, сполучені з підкупом чиновників);
- неефективне використання бюджетних коштів (розподіл держзамовлень і кредитів).
У результаті економічні втрати від корупції набагато більші, ніж сумарна величина хабарів, яку сплачують чиновникам. Такі втрати від корупції можна розділити на прямі та непрямі. Прямі втрати – це скорочення доходів бюджету і неефективне їх використання. Непрямі втрати – це загальне зниження ефективності економіки.
 
 
Проти бюджетних порушень та проявів корупції
 
Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 10 квітня 2013 року № 469, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2013 року за № 699/23231, затверджено Порядок функціонування телефону довіри у Державній фінансовій інспекції України та її територіальних органах.
Основні завдання функціонування телефону довіри фінінспекторів:
 • надання інформації щодо повноважень органів Держфінінспекції;
 • забезпечення оперативного реагування на порушення чинного законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна підприємствами, установами та організаціями, підконтрольними Держфінінспекції;
 • виявлення фактів можливих корупційних та інших неправомірних дій.
Інформація на "лінію довіри" надається анонімно, не може розглядатись як звернення громадян, відповідно до Закону України "Про звернення громадян", а тому її надання не обумовлює обов'язкової підготовки відповіді заявнику.
Надані Вами повідомлення використовуватимуться виключно як додаткове джерело для прийняття рішень щодо необхідності проведення інспектування, а також при плануванні та здійсненні інших заходів, спрямованих на запобігання і протидію корупції у сферах державних закупівель, оренди і відчуження майна, при проведенні ремонтно-будівельних робіт тощо.
 
Держфінінспекція в Херсонській області 0552 263628
 
Каховська об’єднана державна фінансова інспекція
(в місті Каховка та Каховському, Верхньорогачицькому,
Великолепетиському, Горностаївському районах) 05536 43847