Антикорупційна діяльність

 

Інформація про особу на яку покладено обов’язки питань запобігання та виявлення корупції

З метою забезпечення умов для повідомлення громадянами району про факти порушень вимог Закону України «Про запобігання корупції», у Великолепетиській районній раді покладено обов’язки з питань запобігання та виявлення корупції у районній раді згідно посадової інструкції, затвердженої розпорядженням голови районної ради від 15 січня 2016 року № 5 «Про посадові інструкції працівників виконавчого апарату районної ради» та зі змінами до нього, на головного спеціаліста з юридичних питань організаційного відділу виконавчого апарату районної ради, згідно з відсутністю вказаного спеціаліста вищезазначні обов'язки тимчасово виконує Прядко Наталя Іванівна - начальник загального відділу виконавчого апарату районної ради (розпорядження від 19 листопада 2018 року № 37). Контактний телефон 2,-10-62; 2-34-89 електронна адреса: vlrayrada@ukr.net.
 
Рекомендації
суб’єктам декларування до чергового етапу електронного
декларування в Україні
 
Шановні суб’єкти декларування! Національне агентство з питань запобігання корупції нагадує, що 01.01.2019 розпочнеться черговий етап електронного декларування в Україні.

Звертаємо Вашу увагу також на те, що 07.11.2018 набирає чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги», а Закон України «Про електронний цифровий підпис» втрачає чинність. Будь ласка, враховуйте це при отриманні послуг електронного цифрового підпису.

Разом з тим відповідно до пункту 5 розділу VII Закону України «Про електронні довірчі послуги», електронний цифровий підпис та посилений сертифікат відкритого ключа, що його підтверджує, видані відповідно до вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» до набрання чинності цим Законом, використовуються користувачами електронних довірчих послуг, кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг, які продовжують їх обслуговувати, відповідно як кваліфікований електронний підпис та кваліфікований сертифікат електронного підпису до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим Законом.

З метою завчасної підготовки до чергового етапу електронного декларування в Україні просимо Вас виконати такі дії:

1. Перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у Вашому персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр).

Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до Указу Президента України від 15.05.2017 №133/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» доступ до окремих поштових серверів у домені .ru обмежений.

У зв’язку з цим для роботи з Реєстром (отримання повідомлень, підтвердження зміни електронного цифрового підпису тощо) слід використовувати поштові скриньки, які не підпадають під зазначені обмеження (наприклад: ukr.net, i.ua, email.ua, gmail.com тощо).

Якщо Ваша електронна поштова скринька підпадає під обмеження, то для її зміни у персональному кабінеті Реєстру необхідно створити (або використовувати іншу) особисту поштову скриньку. Після цього слід авторизуватися в Реєстрі за адресою: https://portal.nazk.gov.ua за допомогою власного електронного цифрового підпису, перейти у вкладку «Мій профіль», натиснути кнопку «Змінити контактні дані», у полі «Новий E-mail» вказати нову поштову скриньку та натиснути кнопку «Змінити E-mail».

На нову поштову скриньку надійде лист «Зміна E-mail | ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ». Для зміни E-mail перейдіть за посиланням у листі,  повторно здійсніть вхід у Ваш персональний кабінет та перевірте вкладку «Мій профіль». У полі «E-mail» повинна бути зазначена вже змінена електронна поштова скринька.

Ця електронна поштова скринька використовуватиметься для направлення Вам повідомлень про збереження чернеток електронних документів, про подання електронних документів до Реєстру, про зміну електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) в Реєстрі тощо.

Звертаємо увагу! Для зміни електронної поштової скриньки у Вашому персональному кабінеті Реєстру не потрібно отримувати новий ЕЦП.

2. Перевірити термін дії та працездатність Вашого ЕЦП для роботи з Реєстром.

Для отримання інформації про термін дії ЕЦП треба завантажити посилений сертифікат особистого ЕЦП з веб-сайту акредитованого центру сертифікації ключів (далі – АЦСК), в якому Ви отримали ЕЦП. Після цього натиснути на сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші та у вікні, яке відкрилось, переглянути термін дії сертифікату ЕЦП. Необхідно, щоб на дату подання електронних документів до Реєстру сертифікат ЕЦП був діючий. У разі, якщо термін дії сертифіката сплинув, Ви не зможете користуватись ЕЦП, в тому числі подавати електронні документи до Реєстру. Тоді Вам необхідно звернутись до АЦСК та отримати новий ЕЦП. Зазначаємо, що Національне агентство не є АЦСК. З переліком АЦСК Ви можете ознайомитись на сторінці https://portal.nazk.gov.ua у полі: «АЦСК».   

Після отримання нового ЕЦП Вам необхідно зайти на сторінку входу до Реєстру https://portal.nazk.gov.ua  і скористатись посиланням: «Я загубив/змінив свій приватний ключ». У полі «Поточна електронна адреса» вказати електронну поштову скриньку, з якою Ви зареєстровані в Реєстрі, та натиснути кнопку «Вислати код для відновлення». На вказану поштову скриньку надійде лист «Зміна ЕЦП | ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ». Для зміни ЕЦП необхідно перейти за посиланням у листі, після цього у полі АЦСК обрати акредитований центр сертифікації ключів, в якому Ви отримали новий ЕЦП, обрати файл нового ЕЦП, вказати пароль від нового ЕЦП та натиснути кнопку «Змінити ЕЦП». Після успішного виконання вказаних дій з’явиться повідомлення про розгляд Вашої заявки. Заявки на зміну ЕЦП розглядаються протягом 1 доби у робочий час. Ви можете здійснити спробу входу до Реєстру з новим ЕЦП через вказаний час та не очікувати листа з подальшими інструкціями.

Для перевірки працездатності ЕЦП Ви можете скористатись online-сервісом накладання ЕЦП на електронні документи за посиланням: https://ca.informjust.ua/sign. Результатом успішної перевірки буде повідомлення: «ПІДПИС НАКЛАДЕНО УСПІШНО, ЦІЛІСНІСТЬ ДАНИХ ПІДТВЕРДЖЕНО».

Якщо при накладенні електронного цифрового підпису виникає помилка, слід звернутись до акредитованого центру сертифікації ключів, який Вам видав ЕЦП.

Виконавши запропоновані дії, Ви завчасно підготуєтесь до чергового етапу декларування в Україні, чим полегшите собі роботу з Реєстром.

Зберігайте Ваш ключ ЕЦП, пароль від нього, а також адресу електронної поштової скриньки, з якою Ви зареєстровані у Реєстрі, та пароль від неї у захищеному місці.

Також нагадуємо, що на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://nazk.gov.ua у розділі «Декларування» Ви можете ознайомитись із Рекомендаціями при роботі з Реєстром, відповідями на поширені питання при роботі з Реєстром та іншими матеріалами з питань електронного декларування.

У разі виникнення проблем технічного характеру Ви можете звернутись до служби технічної підтримки за тел.: +38(044)200-06-94 або адресою електронної пошти support@nazk.gov.ua, при цьому:

 • направляйте електронний лист з Вашої персональної електронної поштової скриньки, яка зазначена при реєстрації;

 • у темі листа зазначайте суть Вашого питання;

 • у листі необхідно зазначити Ваші П.І.Б., реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН) та викласти суть питання, за необхідності до листа додати скріншоти (зображення екрана) з Вашою помилкою.

 • Від корупціонерів забагато шкоди

  Корупція викликає:
  • неефективний розподіл і витрачання державних коштів і ресурсів; 
  • втрати часу через чинення перешкод, зниження ефективності роботи  в цілому;
  • звуження обсягів фінансування громад, уповільнення економічного зростання;
  • пониження якості суспільного сервісу;
  • зростання соціальної нерівності;
  • посилення впливу організованої злочинності та ін.
  Шановні громадяни!
  Звертайтеся на «телефон довіри» органів Державної фінансової інспекції
  в Херсонській області за номером у місті Херсоні 263628.
   
Протидіяти проявам бюджетної корупції
 
Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри» органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області за номером у місті Херсоні 263628.
Державні фінансові інспектори системно взаємодіють з органами влади, контролюючими і правоохоронними органами заради спільного протистояння проявам корупції серед розпорядників бюджетних коштів, керівників бюджетних установ, підприємств і організацій. Повідомляйте про те, що вам відомо про деяких посадовців, котрі виконують посадові обов’язки недобросовісно, з нехтуванням вимог чинного законодавства, коли окремі чиновники з порушеннями використовують кошти, адже вони створюють підґрунтя для виникнення проявів бюджетної корупції. Зусиллями фахівців Державної фінансової інспекції, в межах наданих повноважень, прискіпливо відстежуються фінансові операції у бюджетній сфері. Триває ретельний фінансовий контроль на підконтрольних об’єктах. У Херсонській області, під час ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності 7 установ, підпорядкованих Національній академії аграрних наук України, до державного бюджету перераховано коштів загалом на суму 468,94 тис. грн. На Херсонщині фінінспектори встановили в системі НААН факти недоотримання фінансових ресурсів державним бюджетом та підприємствами загалом на 833,11 тис. грн. за останні 4 роки. ДП ДГ «Копані» не перераховано частину чистого доходу на суму 267,13 тис. грн. до загального фонду державного бюджету. На виконання вимог фінінспекторів кошти перераховано до державного бюджету в повному обсязі. Аналогічно, ДПДГ «Каховське» Інституту зрошуваного землеробства НААНУ не перерахувало до бюджету держави 15% частини чистого прибутку. Знову ж таки, в період ревізії кошти на загальну суму 58,66 тис. грн перераховано до загального фонду державного бюджету України. Інститут зрошуваного землеробства, через порушення ст.40  Закону України «Про охорону прав на сорти рослин», ст. 629 Цивільного кодексу України та умов укладених ліцензійних договорів, недоотримав 201,81 тис. грн. у вигляді роялті за виробництво насіннєвого матеріалу. На вимогу фінінспекторів суб’єкти господарювання перерахували до спеціального фонду Інституту належних платежів на суму 195,42 тис. грн. ДП «Дослідне господарство «Великі Клини» Південної державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту водних проблем і меліорації НААНУ було укладено 5 договорів підряду з фізичними особами- підприємцями на обробіток ґрунту та вирощування сільгосппродукції. Проте грошова винагорода не була відображена по бухгалтерському обліку. Таким чином, Підприємством недоотримано належних доходів на загальну суму 272,25 тис. грн. Зусиллями фінінспекторів підприємці перерахували зазначену суму на рахунки Підприємства.
 
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області
Сфера державних закупівель
Разом долати корупцію
У низці порушень, виявлених під час проведення контрольних заходів, зокрема, наступні: порушення порядку оприлюднення/опублікування інформації про закупівлю; встановлення непрозорих та нечітких технічних і кваліфікаційних вимог документації конкурсних торгів; допущення до оцінки пропозицій конкурсних торгів учасників, які є пов’язаними особами з іншими учасниками процедури закупівлі; здійснення закупівлі без застосування процедур, визначених Законом; торги за завищеними цінами; відсутність необхідних документів, передбачених Законом, або їх невідповідність встановленим законодавством вимогам щодо оформлення; невідповідність укладеного договору про закупівлю умовам документації торгів; відсутність Річного плану закупівель; необґрунтоване застосування процедури закупівлі в одного учасника/переговорної процедури закупівлі;   неправомірне визначення переможця процедури закупівлі та допущення інших порушень у документації з конкурсних торгів; неправомірне відхилення пропозицій конкурсних торгів учасників процедури закупівлі; відсутність позиції товару/робіт/послуги, що закуповуються відповідно до затвердженого Річного плану.
До речі, серед основних причин відміни торгів або визнання їх такими, що не відбулися: подання для участі у торгах менше двох пропозицій конкурсних торгів, відсутність подальшої потреби у товарах, роботах або послугах та інші.
Фінінспектори звертаються до керівників підконтрольних підприємств, установ і організацій з проханням брати активну участь у протидії корупційним проявам  і невідкладно інформувати про такі прояви.
Телефон довіри Держфінінспекції в Херсоні – 263628.
Від початку 2016 року Держфінінспекція в Херсонській області попередила порушення у сфері держзакупівель майже на 19 млн грн
За результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) фінінспектори попередили порушення у сфері держзакупівель на загальну суму 18,54 млн грн з початку 2016 року.
Зокрема, через виявлені фінансові порушення було розірвано укладених договорів на загальну суму 16,29 млн грн та відмінено торгів на суму близько 2,26 млн грн.
Крім того, під час ревізій та перевірок підконтрольних об’єктів, на порушників чинного законодавства з питань державних закупівель, складено  16 адміністративних протоколів упродовж 2015-2016 років.
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області
 
 
Аудитори Херсонщини виявили додаткові резерви для місцевих бюджетів
Держфінінспекція в Херсонській області продовжує проводити фінансові аудити виконання бюджетів, надаючи райдержадміністраціям, самоврядним структурам, розпорядникам і одержувачам коштів, свою оцінку розвитку територіальних громад. Деякі з пропозицій вже враховано, а решта перебуває у стадії впровадження.
Триває моніторинг стану впровадження пропозицій, поданих органам влади за результатами державних фінансових аудитів навколо виконання місцевих скарбниць. Мета єдина: разом збільшити бюджетні надходження.
Серед змістовних пропозицій, минулоріч адресованих для Білозерського району - внести зміни до діючих договорів оренди земельних ділянок несільгосппризначення. Зокрема, в частині збільшення орендних ставок. Відтепер внесено зміни до 42 договорів оренди та збільшено розмір орендної плати. Крім того, припинено дію 12 договорів оренди землі, в тому числі по одному договору земельну ділянку передано у власність. До того ж, на підставі прийнятих судових рішень, по 29 договорам переглянуто розмір орендної плати.
До речі, торік у Білозерському районі укладено та зареєстровано 45 договорів на оренду земель загальною площею понад 640 га сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, з розміром річної орендної плати на понад 588,82 тис. грн.
Також реалізовано конструктивну інших пропозицій фахівців. Зокрема, профільна депутатська комісія зосередила зусилля на збільшенні бюджетних надходжень і згодом внесла відповідні зміни до рішення сесії про джерела доходів. Таким чином, у другому півріччі 2015-го, рішенням Голопристанської міської ради було збільшено доходи загального фонду міського бюджету на суму 2,49 млн. грн.
Прислуховується місцева влада до аудиторської пропозиції про збільшення рівня охоплення дітей дошкільною освітою тощо.
 
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області

 

ЄДИНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ПРОТИДІЯТИ КОРУПЦІОНЕРАМ

 
Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 263628
 
Залежно від характеру та застосування антикорупційних заходів виділяють  напрями протидії корупції: 1) запобігання проявам корупції; 2) виявлення, розгляд фактів корупційних діянь, з притягненням до передбаченої законом відповідальності; 3) усунення наслідків корупційних діянь; 4) дотримання вимог антикорупційного законодавства.
Запобіганню корупції у міжбюджетних відносинах сприятимуть: підвищення фінансової спроможності місцевих бюджетів, ефективності використання бюджетних коштів. Зокрема, йдеться про прозоре формування й виконання місцевих бюджетів; удосконалення систем моніторингу й оцінювання використання бюджетних коштів, забезпечення аудиту місцевих фінансів…
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області
 
 
 
Спільна протидія
АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЧАС
Шановні громадяни Херсонщини! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 263628
Боротьба з корупцією є багатосторонньою, що зумовлено важливістю та складністю завдань, які стоять перед відповідними органами. За напрямами взаємодію можна розглядати як стратегічну, оперативну та тактичну.
Стратегічна взаємодія полягає в узгодженій діяльності суб’єктів боротьби корупцією між собою та з іншими державними органами для досягнення стратегічної мети, визначеної антикорупційним законодавством України.
Оперативна взаємодія - використання наявних сил, засобів і методів, яка здійснюється в певних організаційних формах відповідно до визначених цілей.
Тактична взаємодія -  використання наявних сил, засобів і методів для вирішення окремого завдання. Головний зміст тактичної взаємодії міститься в узгодженні дій усіх сил та засобів, які беруть участь у спільній діяльності, за метою, місцем і часом.
 
 
Невідкладна протидія  
Про шкоду від корупції
Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 263628
Корупція викликає:
 • неефективний розподіл і витрачання державних коштів і ресурсів; неефективність корупційних фінансових потоків з погляду економіки;
 • втрати часу через чинення перешкод, зниження ефективності роботи  в цілому;
 • зниження фінансування у виробництво, уповільнення економічного зростання;
 • пониження якості суспільного сервісу;
 • зростання соціальної нерівності;
 • посилення організованої злочинності та ін.
 
ТОРГИ БЕЗ КОРУПЦІЇ?
Телефон довіри Держфінінспекції в Херсоні – 26 36 28
 
З початку 2014 року херсонські фінінспектори виявили порушень у сфері державних закупівель на суму понад 4,25 млн. грн.
У 2014 році розпорядниками бюджетних коштів придбано товарів та послуг з порушенням Закону України «Про здійснення державних закупівель» на суму понад 4,25 млн. грн. Зокрема, ДП «Дослідне господарство «Копані» Інституту зрошуваного землеробства НААН України без проведення належних процедур державних закупівель на суму понад 3 млн. грн., поза торгами придбано паливно-мастильні матеріали на суму 341,5 тис. грн. та два трактори New Holland TL 105 на загальну суму 560,00 тис. грн.
Комунальним підприємством «Азовкомунсервіс» Генічеської міської ради знову ж таки без проведення процедур закупівель закуплено рідких продуктів нафтопереробки на загальну суму 387,15 тис. грн.
ДП «Цюрупинське лісомисливське господарство» та ДП «Голопристанське лісомисливське господарство», відповідно до укладених договорів, отримано послуг по рубці лісосік без проведення процедури закупівель на загальну суму 627,09 тис. грн.
До найбільш розповсюджених порушень у сфері державних закупівель, яких припускаються розпорядники державних коштів, належать: укладання договору без проведення процедури закупівель; фальсифікація матеріалів проведення торгів (державних закупівель); укладання договорів закупівлі за цінами, вищими, ніж були передбачені документацією конкурсних торгів; створення умов для перемоги окремого виконавця; необґрунтоване застосування процедури закупівлі одного учасника.
Пряма протидія зазіханням на кошти державного або місцевих бюджетів неможлива без системної роботи з питань фінансового контролю та взаємодії правоохоронних і контролюючих органів.
 
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області
 
 
 
Спільна протидія
КОРУПЦІОНЕР – «БЕЗХРЕБЕТНИЙ»
 
Шановні громадяни! Звертайтеся на телефон довіри
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 26-36-28
 
Захист громадської свідомості від корупційного впливу є одним із головних напрямів запобігання корупції, що включає збереження моральних цінностей та зростання суспільної свідомості. Під корупціонером слід розуміти не лише посадовця, що отримує хабарі, а й особу, яка виконує управлінські функції та отримує незаконну винагороду, а також особу, що дає хабар (винагороду).
Поведінка корупціонера може бути описаною моделлю боротьби мотивів, що іноді називається «моделлю вагів» або моделлю ризикованої поведінки.

 

ПРИСІКАТИ
ХАПУГАМ ВІДКАТИ
Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 263628.
 
До негативних наслідків корупції відносять:
- розширення тіньової економіки (зменшення надходжень до бюджету, загострення соціальних проблем через невиконання бюджетних зобов’язань);
- порушення конкурентних механізмів ринку (зниження ефективності ринку, дискредитація ідей конкуренції - перемагає той, хто через корупційні зв’язки зміг отримати переваги, зменшення ефективності роботи підприємств, підвищуються ціни за рахунок корупційних накруток;
- унеможливлення появи ефективних власників (непрозорість майнових відносин, штучні банкрутства окремих підприємств, сполучені з підкупом чиновників);
- неефективне використання бюджетних коштів (розподіл держзамовлень і кредитів).
У результаті економічні втрати від корупції набагато більші, ніж сумарна величина хабарів, яку сплачують чиновникам. Такі втрати від корупції можна розділити на прямі та непрямі. Прямі втрати – це скорочення доходів бюджету і неефективне їх використання. Непрямі втрати – це загальне зниження ефективності економіки.
 
 
Проти бюджетних порушень та проявів корупції
 
Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 10 квітня 2013 року № 469, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2013 року за № 699/23231, затверджено Порядок функціонування телефону довіри у Державній фінансовій інспекції України та її територіальних органах.
Основні завдання функціонування телефону довіри фінінспекторів:
 • надання інформації щодо повноважень органів Держфінінспекції;
 • забезпечення оперативного реагування на порушення чинного законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна підприємствами, установами та організаціями, підконтрольними Держфінінспекції;
 • виявлення фактів можливих корупційних та інших неправомірних дій.
Інформація на "лінію довіри" надається анонімно, не може розглядатись як звернення громадян, відповідно до Закону України "Про звернення громадян", а тому її надання не обумовлює обов'язкової підготовки відповіді заявнику.
Надані Вами повідомлення використовуватимуться виключно як додаткове джерело для прийняття рішень щодо необхідності проведення інспектування, а також при плануванні та здійсненні інших заходів, спрямованих на запобігання і протидію корупції у сферах державних закупівель, оренди і відчуження майна, при проведенні ремонтно-будівельних робіт тощо.
 
Держфінінспекція в Херсонській області 0552 263628
 
Каховська об’єднана державна фінансова інспекція
(в місті Каховка та Каховському, Верхньорогачицькому,
Великолепетиському, Горностаївському районах) 05536 43847