Центральна районна бібліотека

  Де Дніпро тихо несе води, на його березі розкинулося мальовниче  село Велика Лепетиха, в якому й розташована центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка.
 

Адреса:  вул. Щорса, 5
с.м.т. Велика Лепетиха
Херсонська обл..
Тел.. 2-31-94

 

    Великолепетиська Центральна районна бібліотека створена в 1921 році.
6 травня 2008 року з метою увічнення пам’яті видатного земляка Олександра Миколайовича Семашка, професора, доктора філософських наук, віце-президента Української академії наук національного прогресу, активного учасника культурно-мистецького розвитку району Великолепетиській Центральній бібліотеці присвоєно його ім’я.

Семашко Олександр Миколайович народився 11 лютого 1937 року у м.Кривий Ріг в сім'ї вчителів. Під час війни родина переїхала у Велику Лепетиху  Херсонської області. Дитинство, юність, шкільні роки Олександра Миколайовича пройшли у наймальовничішому  куточку України на березі Дніпра. Любов до української мови, українського села, народної культури, української пісні, дніпровських плавень, херсонських степів Олександр Миколайович проніс через все життя.
У 1959 році закінчив Івано-Франківський педагогічний інститут.
Після армії у 1963 році почав працювати викладачем філософії в Запорізькому машинобудівному інституті, звідки пішов у аспірантуру Дніпропетровського університету.
У 1975 році повернувся до Запоріжжя, де став працювати завідуючим кафедрою філософії Запорізького індустріального інституту.
У 1987 році по запрошенню Олександр Миколайович почав працювати у м.Києві.

З 1987 року працював на кафедрі культурології Київського інституту політології на посаді професора, а потім провідного наукового співробітника відділу етномистецтвознавства Інституту мистецтвознавства, етнології і фольклористики ім. М.Т.Рильського НАН України, заступником директора Інституту Українознавства Київського Національного університету ім. Т.Шевченка.
З 2002 року професор Семашко О.М. працював завідуючим кафедрою соціології Державної Академії Керівних Кадрів Культури і Мистецтва.
Працював у галузі естетики, соціології культури і мистецтва, українознавства, естетичного виховання, мистецтвознавства, бібліотекознавства, соціології книги і читання.
Праці професора Семашко О.М. відомі і визнані у багатьох країнах колишнього СРСР.  Постійно співпрацював з багатьма бібліотеками, організовував і проводив дослідження українського читача в бібліотеках:
    Національна бібліотека ім.В.І.Вернадського
    Парламентська бібліотека України.
Олександр Миколайович багато зробив для пропаганди українського мистецтва, української мови, української книги, взагалі української культури. При щорічному відвідуванні рідної Великої Лепетихи завжди багато часу проводив у бібліотеці, сприяв поповненню книжкового фонду необхідною літературою через Парламентську бібліотеку України. Семашко Олександр Миколайович постійно намагався сприяти культурному розвитку своєї малої Батьківщини, турбувався про виховання та культурне зростання  своїх юних земляків, прищеплюючи любов до України, рідного краю.
Кожну написану ним і видану книгу Олександр Миколайович передавав у Великолепетиську бібліотеку, як звіт перед своїми земляками і друзями.
Семашко був великим патріотом України, важко переживав негаразди сучасного українського суспільства, які стримували розвиток культури, мистецтва, бібліотечної справи на Україні.
4 січня 2008 року, після короткочасної хвороби закінчився життєвий шлях професора Семашко.
Олександр Миколайович продовжує жити в тій науковій спадщині, якою збагатив естетику, соціологію, українознавство, мистецтвознавство і не тільки України. Він назавжди вписав своє ім'я в історію наукової думки своєї Батьківщини. Його ім'ям може пишатися країна, його близькі, ті, хто його любив, хто мав щастя з ним спілкуватися, кому він щедро віддавав свої сили і своє серце. 
  


Тут книги розумні спокійно живуть
У тихій величній світлиці.
А двері відкриті ведуть
До знань золотої скарбниці.
Герої романів, легенд, повістей
У тиші говорять із нами.
В книжках відкриття
Всіх великих людей,
Думки, що хвилюють віками.
Ведуть в невідоме, незнане книжки,
Розрадять, коли вам нелегко.
Для вас зберігає довгі роки –
Наша  бібліотека.


 Бібліотека має читальний зал, абонемент, кафедру юнацтва та відділ редагування. Бібліотека займає площу в 210 кв. м. Налічує у фонді 27 800 примірників.
   Мета бібліотеки – забезпечення якісного та оперативного обслуговування населення великої Лепетихи і селищ району на основі широкого доступу до фонду бібліотеки. В нас є система каталогів, ведеться інформаційно-бібліографічна, довідково-бібліографічна та масова робота з використанням широкого спектру форм і методів популяризації і літератури та бібліотечних послуг. Для працівників бібліотечної системи проводяться семінари, наради, уроки професійної майстерності, обласні бібліотечні акції, конкурси, проекти.

 

Слабко Юлія Володимирівна, 1986 року народження. Працює в бібліотеці з 2007 року. В 2012 році призначена на посаду директора Великолепетиської центральної районної бібліотеки ім. О.М.Семашка.
 

Колектив Великолепетиської центральної районної бібліотеки:
 

Бровченко Олена Василівна, бібліотекар кафедри юнацтва.
 

Косенко Ганна Олексіївна, бібліотекар абонемента.
 

Приз Антоніна Андріївна, бібліотекар читального залу.
 

Гончарова Ольга Іванівна, редактор бібліотеки.

         Основні показники роботи ЦРБ
Кількість читачів  за рік – 2255, відвідувань – 13725, книговидача – 28687, обсяг бібліотечного фонду – 30900 прим.

        Організація бібліотечного обслуговування
Мережа бібліотек – центральна районна бібліотека, районна дитяча бібліотека, селищна бібліотека, 10 сільських бібліотек.
 У нас ви будете забезпечені бібліотечним сервісом у повному обсязі: Вашим гідом  у книжковому світі стануть бібліотекарі; які нададуть Вам допомогу в доборі необхідної літератури, підготовці підсумкової атестації, заліку чи іспиту, допоможуть одержати довідку про ту чи іншу подію, дату. Також можна замовити потрібну вам книгу через міжбібліотечний абонемент або знайти необхідну інформацію через мережу-інтернет.

Бібліотекарі Великолепетиської центральної районної бібліотеки постійно працюють над інноваційними формами роботи. Таким чином в 2012 році з метою популяризації читання серед жителів району, зокрема дітей та молоді, започатковано роботу виїздної книжкової виставки: «На хвилинку зупинись та на книгу подивись». Також в цьому ж році впроваджено акцію з активізації читання населення району: «Книга йде до читача».
   Свою роботу ми проводимо спільно з клубними закладами, шкільними бібліотеками та бібліотекою Великолепетиського ПТУ № 22, районним народним краєзнавчим музеєм ім. О. І. Ціпко, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінням праці та соціального захисту населення, юстицією, районною ветеранською організацією.
   Соціокультурна діяльність:
    проводяться різноманітні виставкові роботи до ювілейних дат видатних осіб або визначної події: виставки-експозиції, виставки-дос’є, виставки-пошуки, виставки-вернісажі.
    проводяться різноманітні масові заходи: історичні уроки, години пам’яті, усні журнали, літературні вечори, літературно-музичні композиції, уроки-застереження, еко-уроки, валео-уроки, круглі столи, бесіди, дні інформації, години скорботи, вечори зустрічі, юридичні калейдоскопи, різноманітні конкурси.
У 2012 році бібліотека брала участь у Обласному фестивалі «Бібліотечна палітра Херсонщини» та увійшла в дев’ятку кращих. Бібліотекою розроблено бук трейлер на книгу О.Довженка «Україна в огні», який можна переглянути в YouTube.
Створюються умови для інтелектуального і духовного збагачення молоді.

 
 
Однією з інноваційних форм роботи бібліотекарів є створення бібліотечної «Світлиці», яка включає в себе пізнавальні форми роботи з читачами, молоддю та дітьми, зокрема: вікторини, розважальні заходи, конкурси, майстер-класи з вишивання та бісероплетіння.
 

В нашій бібліотеці ви зможете користуватися:
читальним залом


Этот зал, волшебный зал,
Называется читальный:
Здесь газеты и журнал,
Здесь узнаєш,что вулкан,
Это страшный великан,
Все сметает на пути,
Так, что лучше обойти.
Где берёза, где лещина,
У художника в картине.
Сколько в слове «щука» букв,
Сколько в мире есть наук.
Ты в читальный зал спеши,
Найдеш здесь много для души.

Та  абонементом
Книги здесь стоят рядами
Полка к полке – посмотри!
Корешки пестрят цветами
Красный, желтый, раз, два, три.
Все стоят по алфавіту,
А – «Астафьев», Б – «Бажов»,
Может ты домой их взять,
Только чур – вернуть назад!
У нас в библиотеке,
Есть много разных книг,
Есть книги – великаны,
Есть книги – малыши.
Они стоят на полке,
Их рассмотреть спеши!


Після ознайомлення з  фондом  нашої бібліотеки, Ви можете:

    Підготувати реферат, цікаве повідомлення;
    Взяти участь у всіх заходах, що проводить бібліотека.


Кто бы ни был ты, о, наш читатель!
Учащийся, предприниматель,
Домохозяйка иль студент,
Пенсионер иль президент Концерна,
Банка иль страны,
В библиотеке все равны.
К какому б слову не привык
С рожденья данный вам язык,
Черны вы волосом иль белы,
Краса – девица, парень смелый.
Дай Бог, читатель, в книжках
Для развлеченья, для мечты,
Для жизни, поисков пути
Крупицу б знаний мог найти.

 

Ви можете:
    Подавати свої пропозиції щодо покращення роботи бібліотеки ;
    Подарувати бібліотеці книгу.

Ви зобов'язані:
    Обережно ставитися до видань, отриманих у бібліотеці;
    Дотримуватись правил користування бібліотекою, вчасно повертати книги.
Бажаємо Вам приємного перебування в нашій бібліотеці. Поспішайте подружитися з книгою! Предметом гордості бібліотеки завжди були і є книги та її читачі – справжні друзі.
Тож, всі заходьте в гості до нас: робочий і студент, пенсіонер і педагог, лікар і абітурієнт! Запрошуємо всіх бажаючих до бібліотеки. В свою чергу ми будемо намагатись добути з мовчазної полиці потрібну інформацію і тепле слово для розради спраглих душею.

Бібліотека знаходиться за адресою: Херсонська область, смт. Велика Лепетиха, вул. Щорса, 5
телефон: 8(05543) 2-31-94;