Читай українською

Книга і молодь – тема невичерпна і актуальна в усі часи. Особливо важлива вона для нашої держави. Нам добре відомі проблеми, які мають місце, як у молодіжному середовищі, так і в книговиданні. Давно відома істина: від того, що і як читає молодь, залежить майбутній інтелектуальний і економічний потенціал суспільства. Відомо також, що через різні причини (засилля поп-арту, масової культури, бурхливий розвиток телебачення, інформаційної продукції на сучасних носіях тощо) інтерес до читання постійно спадає, у тому числі і в розвинених країнах. У нашій державі спостерігається тенденція до зменшення кількості молодих людей, які постійно і систематично читають. Тож, з метою залучення молодого покоління до читання, бібліотекарями комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» з 23 квітня по 27 квітня 2018 року заплановано проведення Тижня молодіжного читання.

Відкриття Тижня – 23 квітня 2018 року:
- літературна міні-акція «Читай українське»:
а) анкетування “Молодий читач у бібліотеці. Його пріоритети читання”;
б) бліц-опитування «Бібліотека чи…?» до Всесвітнього дня книги і авторського права.
День читацьких відкриттів – 24 квітня 2018 року:
 - літературний квілт «Тренди в світі книжок». 
День книжкових розваг – 25 квітня 2018 року:
літературний лабіринт «З книгою повсякчас».
Поетичний streаm – 26 квітня 2018 року:
 - літературний калейдоскоп до річниці трагедії на Чорнобильській АЕС «Муза на попелищі».
Літературні вихідні – 27 квітня 2018 року:
 - літературне лото «У пошуках капітана Гранта» (за мотивами роману-ювіляру Жуля Верна «Діти капітана Гранта»).
23 квітня 2018 року бібліотекарями було проведено молодіжну міні-акцію «Читай українською». У рамках цієї акції для молоді протягом дня проводилися бліц-опитування, анкетування “Молодий читач у бібліотеці. Його пріоритети читання”. Під час опитування та анкетування молодим людям роздавалися листівки, буклети із закликом до читання, в читальному залі бібліотеки був  оформлений  стенд «Побажання бібліотеці», де молодь залишила свої побажання бібліотеці.
Будьмо відвертими: людина читає тоді, коли є що читати, коли є цікава і потрібна їй література. Але завдяки нашій з вами наполегливій праці є всі підстави для того, що бібліотеки й надалі будуть для молодого покоління широко та привітно відчиненою брамою у світ знань, професійного вдосконалення, сприятимуть активній участі молоді у побудові демократичного суспільства в державі. Будемо впевненими, що надалі кожна бібліотека знаходитиме своє обличчя, доброзичливо і шанобливо звернене до її відвідувачів.

Категорії статті РДА: