Державна програма "Доступні кредити 5-7-9%"

Надається відповідно до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 № 28, зі змінами.
Учасники програми: офіційно зареєстровані юридичні особи або фізичні-особи-підприємці, річна виручка від діяльності яких не перевищує
100 млн. грн. або екв. 10 млн. евро у разі рефінансування діючої заборгованості.

Мета програми:
  • сприяння розвитку суб’єктів підприємництва, збільшення обсягів виробництва, експорту, імпортозаміщення, високотехнологічного виробництва, енергоефективності, впровадження інновацій, а також сприяння створенню нових робочих місць та підприємств, поверненню трудових мігрантів до України;
  • фінансування заходів із запобігання виникнення та поширення, локалізації та ліквідації спалахів епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також для запобігання та подолання їх наслідків;
  • рефінансування існуючої заборгованості в банках України за кредитом (кредитами) суб’єктів підприємництва, які зберегли не менше 60 відсотків фонду оплату праці та 80 відсотків чисельності персоналу порівняно із станом на 01березня 2020 року.
Умови

Вид кредиту
кредит, невідновлювана та відновлювана кредитна лінія
Мета кредитування
Фінансування інвестиційних цілей та/або фінансування потреби в оборотних коштах або рефінансування заборгованості Позичальника
Валюта
гривня
Сума
від 100 тис. грн. до 3 млн. грн. відповідно до бізнес-плану;
без обмежень – за напрямом рефінансування діючої заборгованості Позичальника
Строк кредитування
до 5 років, на реалізацію інвестиційного проекту, але не довше строку дії Програми
до 2 років при фінансуванні потреби в оборотних коштах
Процентна ставка, яку сплачує Позичальник
від 3% до 9% річних (залежно від обсягу виручки та кількості новостворених робочих місць) та напряму фінансування.
0% до 31 березня 2021 року – за напрямом рефінансування діючої заборгованості
Відстрочка погашення основного боргу
до 6 місяців при реалізації інвестиційного проекту
до 9 місяців при фінансуванні потреби в оборотних коштах, за напрямом подолання COVID-19
до 31 грудня 2020 року за напрямом рефінансування діючої заборгованості Позичальника.
Комісії
  • за надання кредиту – 0,5% від суми кредиту (сплачується разово)
  • у разі внесення змін до договорів – 0,5% від суми кредиту (сплачується разово)
  • у разі залучення гарантій Фонду розвитку підприємництва – 0,5% річних від суми основного боргу
Забезпечення
  • Об’єкт кредитування/майнові права на об’єкт кредитування
  • Інше ліквідне майно (нерухоме майно, транспортні засоби, сільськогосподарська техніка, обладнання, устаткування тощо)
Авансовий внесок (крім фінансування потреби в оборотних коштах або рефінансування заборгованості Позичальника)

Для новоствореного  бізнесу, в т.ч. стартапів
Для діючого бізнесу
нове обладнання / техніка/ устаткування – 30%
нове обладнання / техніка / устаткування – 20%
в інших випадках – 50%
в інших випадках – 30%

Скористайтеся можливістю розпочати або розширити свій бізнес завдяки доступному кредитуванню від Укрексімбанку за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%»!