Дитяча школа мистецтв

КПНЗ «ВЕЛИКОЛЕПЕТИСЬКА ДИТЯЧА ШКОЛА МИСТЕЦТВ»
Директор – Березань Ірина Валентинівна
Адреса – вул. Чкалова, буд. 9, смт Велика Лепетиха, Херсонської обл.,
74502
Тел. 0 (5543) 2-20-81
 
Шлях до вершини майстерності в мистецтві починається з двох речей: із закладеної природою обдарованості дитини та з любові, педагогічної вправності і тактовності вчителя, який відкриває перед нею двері у безмежний Всесвіт творчості.
У маленької людини є потреба і готовність йти нелегкою дорогою пізнання, а мудрість і хист наставника – це дороговказ, який зміцнює в душі майбутнього майстра віру в себе і своє покликання, прибираючи з його стежок зайві терни.
 
 
АЛЬМА МАТЕР. БІЛЯ ВИТОКІВ
 
Існують учбові заклади, сама назва яких налаштовує на небуденну хвилю. До них відноситься і  Великолепетиська дитяча школа мистецтв. Вже 50 років в її стінах педагоги розкривають юні таланти, тут відбувається таїнство пізнання глибин музики та образотворчого мистецтва.
Історія школи розпочалася 01 вересня 1962 року згідно наказу начальника обласного управління культури від 23.04.1962 року № 69. Рішенням виконкому Великолепетиської районної ради від 06.02 1962 року школі було виділено  окреме приміщення  по вул. Чкалова. Першим директором музичної школи був направлений у смт Велика Лепетиха Володимир Омелянович Бойко, а першими викладачами Т. Ф. Яворська, Т. Л. Потеряйко, В. М. Журило, А. С. Лук’яненко. Контингент учнів складав 132 чоловіка.
 

СТАНОВЛЕННЯ
 
За 50 років свого існування школа пройшла славетний шлях і внесла свій вклад в музичну історію свого краю. В школі працювали високопрофесійні викладачі-ентузіасти, які зробили вагомий внесок у становлення дитячої школи мистецтв, її зростання та самобутність. У першу чергу – це колишній директор школи – Безвуляк Микола Антонович. Який назавжди зостанеться в історії школи взірцем керівника, професіонала, виконавця, викладача, а також  викладачі з великої літери: Лисиця В.С., Балацкий Б.О., Шпак І.Т., Шикула Н.В., Таран М.І., Косань В.А., Боровик Л.М., Косова Г.П.  та інші.
Завдяки зусиллям Безвуляка М.А., Лисиці В.С.  стала покращуватися матеріальна база – були  придбані музичні інструменти, якими школа користується і донині,  активніше почала поповнюватися бібліотека.
1 вересня 1983 року наказом начальника обласного управління культури від 20.09.83 року №187 Великолепетиська музична школа була реорганізована у дитячу школу мистецтв. Було відкрито художній та хореографічний класи. До сьогоднішнього дня працює викладач класу образотворчого мистецтва – Чуприна М.Ф., який за 25 років свого трудового стажу домігся вагомих результатів – 16 учнів продовжили його справу, вступивши до вищих учбових закладів Херсона, Дніпропетровська, Тернополя, Києва, Москви.
Назавжди зостануться в історії Великолепетиської дитячої школи мистецтв імена керівників – колишніх директорів: Балацького Бориса Олександровича, Шикули Наталії Володимирівни, Груби Ірини Борисівни.
         З часу заснування школи отримали ґрунтовну початкову професійну освіту 812 учнів, з них 85 випускників продовжили своє навчання у спеціалізованих мистецьких навчальних закладах вищих рівнів.
 
 
ПОТЕНЦІАЛ
 
На протязі свого шляху колектив школи інтенсивно поповнювався молодими педагогами – випускниками школи. Після закінчення навчальних закладів  у рідні стіни повернулися: Каплична О.О., Безочества О.М.,  Прядко Л.В., Ликова Н.М., Литвиненко Н.І., Шляхов Ю.Є., Березань І.В., Шикула А.В., Кац Є.І., Москаленко Н.Л.
Станом на 01 червня  2013 року в Великолепетиській дитячій школі мистецтв навчається 143 учні, працює 15 викладачів, з них 14 – на основній роботі, 1 сумісник.
 З 2008 році на посаду директора школи призначена  Березань І.В.
 
 
У  школі налічується  3 відділи та класи, а саме:
  • фортепіанний:
завідувач – Каплична О.О.          
працює 5 викладачів.
 
- клас сольного співу:
працює 2 викладача.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • народних інструментів (баян, акордеон, домра, гітара):
завідувач – Литвиненко Н.І.            
працює 5 викладачів.
 
Клас духових інструментів (труба, тенор, сопілка):
Працює 1 викладач.
  • художньо-теоретичних дисциплін:
завідувач Безочества О.М.
Працює 3 викладача.
  • клас образотворчого мистецтва:
працює 1 викладач.
Головним потенціалом школи є міцний творчий колектив викладачів-однодумців.
     Цікаві традиції, які сформовані за роки існування школи, продовжують своє життя в учнівському та педагогічному колективах.
Це проведення новорічних вистав у класах викладачів, велике розмаїття тематичних концертів, що проводяться на всіх відділах.
Стає цікавою традицією  проведення шкільного конкурсу виконавців «Чарівна нота», який вперше був проведений 15.03. 2012 року, музично-театралізованих вистав, присвячених міжнародному Дню музики, св’яткових Дня Європи в Україні – концерт музики європейських композиторів, яку виконують викладачі школи.
Школою активно ведеться культурно-просвітницька діяльність всіх рівнів.
 У нас працюють такі творчі колективи:
- хор;
- дитячій оркестр народних інструментів;
- ансамбль народних інструментів;
- вокальний ансамбль викладачів;
- вокальний ансамбль «Веселі нотки»;
- ансамбль балалайок;
- ансамбль домристів;
- ансамбль баяністів.
Кожного року випускники Великолепетиської ДШМ вступають до вищих мистецьких навчальних закладів: 2011 рік – 7 випускників продовжили фахове навчання, 2012 рік – 8. У цьому році 4 із 12 випускників школи  планують вступити до вищих навчальних закладів і можливо одного дня вони повернуться у рідні стіни продовжувати трудовий шлях своїх наставників.
 
СКОРЕНІ ВЕРШИНИ
 
Уже багато років підряд учні нашої школи отримують призові місця на обласних, регіональних конкурсах таких, як: «Первоцвіт-дебют», «Херсонський первоцвіт», «Дніпрова хвиля», «Грай, гармонь!», «Таврійський барвограй». Це учні класу викладача Прядко Л.В. – Вілямовська Юлія, Міщанин Анастасія; викладача Литвиненко Н.І. – Павелко Андрій; викладача Шляхова Ю.Є. – Чернявський Анатолій; викладача Лук’янчука С.І. – Савчин Олексій, Голятовський  Євген, Пономарьов Іван; викладача Чуприни М.Ф. – Косенко Олександр, Савчин Олексій; викладача Кац О.І. – Марєєв Віктор.
Ці перемоги не були б можливими без роботи концертмейстерів – Капличної О.О., Березань І.В.
 
ПІДВАЛИНИ ДНЯ ПРИЙДЕШНЕГО
 
Школа має відзнаки різного рівня за значний вклад у справу естетичного виховання підростаючого покоління та активну пропаганду музичного й образотворчого мистецтва. Однак головна оцінка нашої роботи – це вдячні очі наших учнів, їх батьків, любителів музичного та образотворчого мистецтва. У які б складні часи ми не жили, мистецтво не втрачає свого значення. Його ясний і чистий голос досягає сердець теплом високого натхнення, ллється світлом добрих почуттів. А якщо це так, проза життя з її проблемами нам не загрожує. Будуть будні, але завжди будуть і свята, свята душі, свята справжнього високого мистецтва. Це вічна і незмінна даність, бо людина народжується для творення і щастя.