До уваги мешканців району!

З початку року в області сталося 2618 пожеж, під час яких загинуло 46 осіб, у тому числі 7 дітей.
З настанням осінньо-зимового періоду все частішими стають випадки пожеж, пов’язаних з неправильним користуванням побутовими нагрівальними приладами.
Дотримання нижче наведених правил зможе допомогти уникнути небезпеки пожеж, вибухів, учадінь:
- перш ніж вмикати електроприлад, перевірте чи в належному порядку його нагрівальна частина, чи не ушкоджений дріт та розетка;
- забороняэться користуватися електронагрівальними приладами поблизу з предметами, виготовленими з легкозаймистих, плавких та горючих речовин, неподалік від газових печей та балонів;

- забороняэться користуватися для обігрівання помешкань непридатними для цього електронагрівальними приладами як то праски, електроплитки, потужних промислових тенів;
- не нагрівати прилади до небезпечно високих температур;
- не залишати їх без нагляду та наодинці з дітьми;
- не ремонтувати та не перебудовувати самостійно обігрівальне обладнання, якщо не має належної освіти та інвентарю;
- не вмикати вологими руками та не торкатися оголених електропровідних частин.
Слід пам’ятати, що у разі займання електроприладу, перш за все потрібно відключити його від електромережі, перекрити доступ повітря цупкою незаймистою тканиною, провітрити помешкання. Ні в якому разі не гасити водою ввімкнене електрообладнання.
Вогонь – незамінний  помічник і небезпечна стихія водночас! Неправильне поводження з ним викликає значні матеріальні збитки, втрату життя і здоров’я людей. Опіки від полум’я, окропу, пари, розплавленої речовини можуть бути надзвичайно небезпечними, тому дуже важливо вчасно надати допомогу.
До прибуття лікаря слід діяти так:
1. Постраждалого винести із зони високої температури.
2. Загасити частини одягу, що горять, за допомогою простирадла, ковдри, пальта або струменя води. Гасити полум’я на одязі можна піском, землею, снігом. Сам постраждалий може загасити вогонь перекочуючись по землі.
3. Дайте людині потужний знеболювальний засіб для запобігання виникнення больового шоку.
4. З обпечених частин тіла хворого знімають або зрізують одяг. Частини одягу, що прилипли до шкіри, залишають на місці. Опікові міхурі не можна проколювати, а клапті шкіри - зрізати.
5. Охолодіть обпечені ділянки проточною водою, льодом, розчином етилового спирту чи одеколоном, які швидко випаровуються і охолоджують місце опіку або прохолодною кип’яченою водою.
6. Значні опіки накривають чистими бинтами чи тканиною.
7. Потерпілого обов’язково слід доправити до лікарні.
Тому, шановні громадяни, будьте уважними. Не нехтуйте цими простими, але такими необхідними у повсякденні правилами.