ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ!

Відповідно до статті 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до об'єктів благоустрою належать: вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки. Згідно пункту 10.7.7 ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» в умовах існуючої забудови ширина вулиць і доріг складає15 – 20 м.
1 – основна проїзна частина дороги, 2 – смуга відведення дороги, 3 – смуга озеленення дороги.
Балансоутримувачем відповідних обʼєктів є органи місцевого самоврядування, які забезпечують її утримання відповідно до Правил утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів. Роботи з утримання об'єктів благоустрою населених пунктів полягають у регулярному проведенні заходів щодо запобігання передчасному зносу вуличного дорожнього полотна, забезпечення нормальних умов їх функціонування, створенні сприятливих умов пересування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Відповідно до статті 83 Земельного Кодексу України до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать:
а) землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів тощо);
Згідно статті 96 Землекористувачі зобов'язані:
а) забезпечувати використання землі за цільовим призначенням та за свій рахунок приводити її у попередній стан у разі незаконної зміни її рельєфу, за винятком випадків незаконної зміни рельєфу не власником такої земельної ділянки;
На об'єктах благоустрою селища підприємствам, організаціям, установам незалежного від форми власності та громадянам забороняється:
– проводити земляні, будівельні та інші види робіт без дозволу (погодження), виданого у встановленому законодавством порядку
Згідно статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Враховуючи те, що смуги відводу селищних доріг виконують роль дренажу, пропонуємо не облаштовувати водовідні насипи безпосередньо біля дорожнього полотна для забезпечення вільного відтоку дощових опадів та збереження основної проїзної частини дороги від руйнації.