До уваги отримувачів пільг!

Управління праці та соціального захисту населення Великолепетиської районної державної адміністрації повідомляє, що продовжується перереєстрація документів для надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, отримання адресної грошової допомоги на придбання твердого палива та скрапленого газу на 2020 рік.
Пільга надається за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім′ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, що у 2020 році становить 2940,00 грн.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності 30 квітня 2016 року, при оплаті житлово-комунальних послуг громадяни можуть користуватись лише однією з передбачених державою соціальних гарантій – або пільгою, або субсидією.
Для перереєстрації пільг необхідно надати до управління праці та соціального захисту населення довідку про склад сім′ї та копії квитанцій на електроенергію та водопостачання таким категоріям громадян:
- учасникам війни;
- дітям війни;
- жертвам нацистських переслідувань;
- пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними, медичними, фармацевтичними  працівниками, та працівниками культури.
Багатодітним сім′ям, крім довідки про склад сім′ї та копії квитанцій на електроенергію та водопостачання, слід надати також довідки про доходи всіх членів сім'ї або документи, що підтверджують відсутність доходів.
У разі неподання до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації документів, надання пільг буде припинено.
Слід враховувати, що з 01 жовтня 2019 року введено у дію Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373 «Деякі питання надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі».
Відповідно до вимог Порядку виплата розрахованої суми пільги здійснюється за двома механізмами:
- у грошовій безготівковій формі - шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк» на підставі укладеного між Мінсоцполітики та  АТ «Ощадбанк» договору з подальшим переказом коштів на рахунки управителів, об'єднань, виконавців комунальних послуг;
- у грошовій готівковій формі – шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соціального захисту населення коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».
При наданні пільг у грошовій формі (готівковій чи безготівковій) управителі, виконавці комунальних послуг нараховують повну плату за спожиті житлово-комунальні послуги, без урахування розміру пільги.
У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перераховує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).
За додатковою інформацією можна звертатися до управління праці та соціального захисту населення Великолепетиської районної державної адміністрації за адресою: вул. Соборна, 6, каб. 10, тел.: 2-12-68, 2-22-88.