До уваги суб’єктів господарювання!

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області інформує, відповідно до п. 16 Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затвердженими наказом Міністерства економіки України від 19.04.2007 № 104: «Під час продажу непродовольчих товарів вітчизняного та іноземного виробництва працівники суб’єкта господарювання зобов’язані надати споживачам необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію в супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також  у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі)».
Вимоги чинного законодавства та практичні рекомендації із зазначеного питання наведені у Додатку 1.
Для довідок: Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, м. Херсон, вул.Перекопська, буд. 17, тел. (0552) 32-17-36, (0552) 26-26-43; Управління захисту споживачів: м. Херсон, вул. Старообрядницька (Комсомольська), 34, тел. (0552) 26-36-06, 0913319890.

Вимоги законодавства щодо маркування дитячих іграшок:
Згідно п. п. 9, 10, 27 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року виробники забезпечують, щоб на іграшках було нанесення позначення типу, номера партії, серійного номера  чи моделі або іншого елемента, що дає змогу їх ідентифікувати. Виробники вказують на іграшці своє найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку та конкретну поштову адресу, повинні супроводжувати іграшки інструкціями та інформацією щодо безпечності згідно з вимогами закону про порядок застосування мов.
Розповсюджувачі перед наданням іграшки на ринку перевіряють наявність на іграшці знака відповідності технічним регламентам, необхідних документів, інструкцій з експлуатації та інформації щодо безпечності, що складені згідно з вимогами закону про порядок застосування мов.
Знак відповідності технічним регламентам наноситься згідно із загальними правилами маркування зазначеним знаком, установленим законом (п. п. 1, 2, 3 Правил та умов нанесення знака відповідності технічним регламентам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12. 2015 р. № 1184). Знак відповідності наноситься на іграшку , етикетку або упаковку таким чином, щоб він був видимим, розбірливим та незмивним.
Іграшки, на які нанесено знак відповідності технічним регламентам, вважаються такими, що відповідають Технічному регламенту безпечності іграшок.