До уваги учасників АТО!

Учасникам бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції, бажаючим отримати передбачені законодавством пільги, необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за місцем реєстрації для включення до Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам бойових дій, а також членам їх сімей, які проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього, надаються такі пільги:
- 75 % знижка плати за житлово-комунальні послуги;
- 75 % знижка вартості палива (в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення) і скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах середніх норм споживання;
- встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів. Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів;
- транспортні послуги (безоплатний проїзд усіма видами міського і приміського пасажирського транспорту та автобусами приміських, міжміських та міжобласних маршрутів незалежно від відстані, а також безплатний проїзд один раз на два роки (туди й назад) усіма видами міжміського транспорту або проїзд один раз на рік вказаними видами транспорту з 50% знижкою;
- першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва;
- безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів (отримати безоплатні лікарські та медичні засоби можна виключно у державних та комунальних медичних закладах);
- безоплатне щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або компенсація вартості такого лікування;
- першочергове безоплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
- щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;
- першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку надаються громадянам у безготівковій формі шляхом зменшення оплати за послуги (для учасників бойових дій – 75 %, для інвалідів війни – 100%), і обраховуються як знижка оплати за фактично спожитий обсяг пільгових послуг, але не більше встановлених Урядом норм споживання.
Для отримання вищезазначених пільг учасникам АТО необхідно надати до управління праці та соціального захисту населення пакет документів, до якого входять: оригінал та копія посвідчення учасника бойових дій (документ, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та на підставі якого надаються відповідні пільги та компенсації); копія паспорта заявника та членів його сім'ї, які мають право на пільги (дружина, чоловік); копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера; довідка про склад сім’ї; копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей пільговика; копія довідки про участь в АТО; інформація про рахунки, характеристику житла та послуги, щодо отримання яких заявник має пільги та реально ними користується.
Крім того, учасники АТО мають право звернутися з заявою про надання одноразової матеріальної допомоги до селищної та сільських рад для прийняття ними відповідного рішення згідно частини 4 статті 2 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.
За додатковою інформацією необхідно звертатись до управління праці та соціального захисту населення Великолепетиської районної державної адміністрації за адресою: смт Велика Лепетиха, вул. Соборна, 6, каб. № 10, тел. 2-12-68.
Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації.

 

Категорії статті РДА: