До уваги землекористувачів району!

Згідно зі статтею 1 Земельного кодексу України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Власники та землекористувачі, в тому числі орендарі земельних ділянок, відповідно до вимог статті 37 Закону України «Про охорону земель», забов’язані здійснювати заходи щодо охорони родючості ґрунтів, передбачені цим Законом та іншими нормативно-правовими актами України.
Одним із заходів забезпечення охорони й раціонального використання земель сільськогосподарського призначення є Указ Президента України від 02. 12. 1995 року за №1118/95 «Про суцільну агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення».

Порядок ведення та форму агрохімічного паспорта поля (земельної ділянки) затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 11. 10. 2011 року № 536 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23. 12. 2011 року за № 1151/20225. Агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки – документ, що містить дані щодо агрохімічної характеристики ґрунтів і стану їх забруднення токсичними речовинами та радіонуклідами.
Дані агрохімічної паспортизації земель використовуються в процесі регулювання земельних відносин при:
– передачі у власність або наданні в користування, в тому числі оренду, земельної ділянки;
–  зміні власника земельної ділянки або землекористувача;
–  проведенні грошової оцінки земель;
–  визначення розмірів плати за землю;
–  здійсненні контролю за станом родючості ґрунтів, тощо.
Відповідно до наказу Мінагрополітики України від 20. 03. 2013 року № 198 «Про перейменування та затвердження нової редакції положення про державну установу «Інститут охорони ґрунтів України» проведення агрохімічної паспортизації земель покладено на державну установу «Інститут охорони ґрунтів України» та обласні філії. Херсонська філія має виключні права та повноваження щодо здійснення робіт з агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення, підписання та видачі агрохімічного паспорту поля (земельної ділянки) в межах Херсонської області.
Розпорядженням голови Херсонської обласної державної адміністрації від 14. 02. 2014 року за № 92 «Про контроль за використанням і охороною земель сільськогосподарського призначення» затверджено заходи щодо дотримання в області вимог земельного та природоохоронного господарства. Відповідно до затверджених цим розпорядженням заходів, наявність агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки є обов’язковою умовою при передачі земельних ділянок у власність, користування, наданні дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, консервації та рекультивації земель і в інших випадках, передбачених законодавством.
Об’єктами агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення є: рілля, у тому числі зрошувана, осушена, сіножаті і пасовища; багаторічні насадження.
Агрохімічна паспортизація орних земель здійснюється через кожні 5 років, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень – через кожні 5-10 років.
Заявки на повне обстеження ґрунтів та отримання Еколого-агрохімічних паспортів земельних ділянок можна надати у відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації за адресою: вул. Соборна, 3, смт Велика Лепетиха, тел.: 0663440905, 0677342214 та за адресою м. Херсон, вул. Кольцова 59, тел.: (0552) 37-05-50
 
Відділ агропромислового розвитку
районної державної адміністрації

Категорії статті РДА: