ДО ВІДОМА ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ

28 липня 2018 року при проведенні профілактичного рейду працівниками робочої групи, створеної відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 25 квітня 2018 року № 121 «Про проведення профілактичних рейдів у вечірній та нічний час у травні-серпні 2018 року», виявлено групу представників молоді (випускники 2018 року), у тому числі дівчата, які у сквері «Воїнів Інтернаціоналістів» розпивали спиртні напої. На зауваження та профілактичну бесіду реагували зухвало. Після прохання покинути територію скверу та прибрати за собою не відреагували, разом з тим, змінили місце «розпиття алкоголю» перейшовши на сходи приміщення Головного міжрайонного відділення ДУ «Херсонська обласна лабораторія центру МОЗ України».
Профілактичні заходи, що проводяться у районі, не мають на меті обмежити права дітей, а тільки обмежити можливості впливу на них негативного та небезпечного середовища. Головна мета цих заходів – попередження злочинності, як з боку дітей, так і проти них. Це фективна можливість вберегти дітей від шкідливого впливу вулиці та стимулювання відповідальності батьків за виховання своїх дітей.
Отже, відсутність контролю з боку батьків, бездоглядність та безпритульність, байдуже ставлення батьків до проблем своїх дітей, навіть коли їм виповнилося 18 років, створюють широке коло проблемних питань, що стосуються здоров’я, розвитку, засвоєння ними необхідних правил та норм, спричинюють небажані та небезпечні поведінкові прояви і, як наслідок, – зростання злочинності.
Додатково доводимо до Вашого відома наступне.
Якщо неповнолітньому не виповнилось 16 років, то за розпивання ним спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у п’яному вигляді, правоохоронцями складається протокол на його батьків за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей». Після чого батьків підлітка-правопорушника чекає суд, який розглядає такі протоколи і, відповідно, виносить рішення про покарання. Штраф, як правило, від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Іноді обмежуються попередженням.
Якщо ж дитині від 16 до 18 років, то за розпивання спиртних напоїв на вулиці, стадіоні, у сквері, парку, усіх видах громадського транспорту і за появу в нетверезому стані у громадських місцях, правоохоронцями складається протокол на неповнолітнього за ст.178 КУпАП «Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п’яному вигляді». Таке правопорушення тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Ваші діти – це, у першу чергу, Ваше майбутнє!
Контролюйте де і з ким відпочивають Ваші діти, у якому стані вони повертаються після вечірнього чи нічного відпочинку!
Будьте уважнішими до своїх дітей!

Категорії статті РДА: