Герой Радянського Союзу Микита Артемович Гречихін

Горжусь:

Михайло Артемович Гречіхін народився у 1903 році у селі Мала Лепетиха. Коли почалася Велика Вітчизняна війна, 38 річний старшина запасу пішов на фронт розвідником. Був помічником командира взводу. Серпень 1943 року. Наступ гітлерівців на Орловсько-Курській дузі провалився. Противник всіма силами намагався стримати контрнаступ наших військ. Село Хатинкове було непомітною цяточкою на стратегічних картах, але лежало воно прямо на шляху, що вів до міста Болхова, ключового вузла в обороні німців.
Фашисти оборонялися запекло. Немалою перешкодою для просування наших військ був вкопаний у землю танк, саме на дорозі до Болхова. Цю «фортецю» взявся знищити Микита Гречіхін. Досвідчений розвідник віднайшов шпарку в обороні ворога. Вибравши час, коли фашиські солдати вечеряли, пробрався в тил противника, вийшов до закопаного танку і зв’язкою гранат підірвав його. Рота піднялася в атаку. До підходу товаришів Гречихін відбивався гранатами і знищив близько двох десятків фашистів.
У боях за село Муратово Орловської області гітлерівці засіли на узліссі і чинили сильний опір. Гречіхін М. А. взяв групу бійців і повз село Філоново зайшов у тил противнику. По його сигналу вдосвіта був відкритий артилерійський вогонь. В цей час Гречихін М. А. з бійцями напав на ворога з тилу, а у лобову атаку пішли солдати стрілецької роти полку. У рукопашній сутичці Гречихін М. А. особисто знищив19 фашистів.
Ще на лівому березі Дніпра Гречіхін М. А. одержав завдання: розвідати ворожі позиції біля  села Радуль. Але на дорозі до лісу він зустрівся з групою гітлерівців і вступив з ними в бій. В ньому Микита Артемович ще знищив 9 фашистів.
Відзначився Гречихін М. А. при форсуванні Дніпра. Він знайшов 5 човнів і з групою бійців без втрат переправилися на правий берег, першими вступивши в бій.
29 листопада 1943 року наш земляк загинув у бою за село Богуславиця Хатинського району Гомельської області. Його поховано у братській могилі. Село Богуславиця перейменовано у Гречіхіно. Вшановуючи пам’ять свого земляка, рішенням Малолепетиської сільської ради одну із вулиць в селі названо на честь Героя Радянського Союзу ― Гречіхіна Микита Артемовича.
Звання Героя Радянського Союзу сину Українського народу М. А. Гречіхіну було присвоєно Указом Президії Верховної Ради СРСР 13 січня 1944 року. Вручаючи дружині М. А. Гречіхіна грамоту про присвоєння йому звання Героя Радянського Союзу, Голова Президії Верховної Ради СРСР М. М. Швернік сказав, що подвиг Гречихіна не забудеться нашим народом.